Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
StajercS
Novinec
 
Prispevkov: 327
Pridružen: Če nov 02, 2006 2:05 am
Kraj: MB

Golf 5 izklop dnevnih luči

Napisal/-a StajercS Po maj 15, 2017 11:03 pm

Zanima me, ali je možno kako izklopiti dnevne luči in pozicijske na stikalu, ko je obrnjeno na 0, s tem, da bi zadnje svetile normalno?
Verjetno bi se z VCDS dalo? Ma kdo v bližini MB VCDS?

Prednje luči bi rad vezal drugače, zato bi rad, da 0 spredaj ne sveti nič. Na pozicijo in na nočni način pa bi ostalo enako.
Slika
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Golf 5 izklop dnevnih luči

Napisal/-a corus To maj 16, 2017 10:53 am

Če prav razumem bi rad , da podnevi ne sveti spredaj nič. Res ne vidim smisla v tem in je po moje ena redkih stvari, ki jo je naš pravilnik o ccp imel, za razliko od nekaterih drugih bilo to , da morajo biti prižgane sprednje luči tudi podnevi. S tem se je preprečila marsikatera prometna nesreča saj je bil avto viden v vsakem vremenu in mi ni jasno zakaj so to ukinili. Je pa res da imajo novejša vozila spredaj led osvetlitev, ki tudi vedno gori in mislim , da ravno zaradi tega, ker so ugotovili kako je to pomembno za varnost. V sončnem vremenu se zgodi , da se predvsem vozila temne barve optično zlijejo s asfaltno podlago in se ga spregleda, kar lahko povzroči težko nesrečo.
 
Uporabniški avatar
StajercS
Novinec
 
Prispevkov: 327
Pridružen: Če nov 02, 2006 2:05 am
Kraj: MB

Re: Golf 5 izklop dnevnih luči

Napisal/-a StajercS To maj 16, 2017 9:38 pm

Bo spredaj svetilo, tako kot zadaj. Če bi imel avto, ki mu zadaj nebi nič svetilo, bi to takoj vklopil. To je samo neka butasta fora proizvajalcev, da je avto zaradi tega bolj ''EKO''. Večina pa v novih avtih niti ne ve, kako se luči vklopi, ker se jim ne da navodil prebrat. :roll:

Jaz pa bi rabil nekoga, če zna z VCDS izklopit prednje luči, ko bi bilo stikalo na poziciji '0'. Zaradi tega, ker imajo luči poseben priklop, ki se priklopi k varovalkam v motornem prostoru in se luči prižgejo avtomatsko ob kontaktu. V tem primeru pozicijske svetijo malo močneje. Ko pa se vklopi nočni način, torej stikalo za luči do konca desno, pa se pozicijskim moč zmanjša.
Trenutno pa so luči skoz v ''nočnem'' načinu, zato bi rabil nekoga blizu MB, da bi na '0' izklopil avtomatske luči.
Upam,da je nekako jasno napisano. :D

Edit:
https://www.youtube.com/watch?v=cyaXh5DzW_o

Evo primer. :)
Slika
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Golf 5 izklop dnevnih luči

Napisal/-a mrtwelvetrees To maj 16, 2017 9:45 pm

Mislim da je v Pivki ali okolice Postojne en tip ki ima firmo, ni ti lahko to nastavi, obvlada, vse vklopi nastavi preko računalnika....

Jaz sem na svojem Renaultu predelal, ko mi spredaj svetijo led, mi zadaj tudi.
Zadnje luči sem napajanje vezal za napajene od 12V vtičnice v prtlažniku.
Tako mi zadnje luči svetijo vedno, sprednje pa vklaplja in izklaplja senzor.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 61 gostov