Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Clio 2 1.4 16V Občasno pocuka

Napisal/-a lisko To jun 06, 2017 3:38 pm

Vem , da imajo znane probleme z vžigalnimi tuljavami ampak kot zanimivost...

Prišel je servisni interval (olje, filtri in po kilometrini tudi svečke). Avto je pred servisem šel popolnoma normalno s svečkami NGK s prevoženimi 60 tisoč km. V trgovini sem dobil svečke DENSO in jih seveda tudi menjal. Po tem je avto začel čudno pocukavat....Ne cuka skoz ampak samo do 2 tisoč obratov in to samo ko je ogret....mrzel gre popolnoma normalno.Če mu pri 1200 obratih pohodim plin do konca ( druga tretja prestava) NE pocuka.....Čim pelješ lepo mirno pod 2 tisoč obratih (kolona, mirna vožnja..) občasno cukne. NE cuka skoz....Ampak na intervale, ki so popolnoma naključni....

No ker mi ni dalo mira in ker je s starimi svečkami šel popolnoma normalno sem seveda menjal svečke s starimi in lej ga zlomka....na pamet ene 50% bolše ampak občasno se še pojavi da pocuka....po novem tudi nad 2 tisoč obrati....Pri prostem teku komaj opazno potrokira....a če je vklopjena klima se ornk zatrese....

Slika


Je možno naključje, da je ob menjavi svečk počasi ampak vstrajno začela puščat dušo ena vžigalna tuljava? Začne se pa to kakor hitro doseže glava motorja 80 stopinj....pod to temparaturo tega ni.

Avto je drugač predelan na plin ampak NI VAŽNO ali gre na plin ali bencin ( prvo sem poskusil preklopit na bencin in se tud vozit par 10km na bencin....) a razlike ni.

Ker pa ne bi rad na pamet kupoval vžigalnih tuljav....ma kdo kako idejo kaj še preverit? Ali pa če ima kdo kako izpravno tuljavo za posodit in jo potem sistemsko menjujem?
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: Clio 2 1.4 16V Občasno pocuka

Napisal/-a lisko Pe jun 09, 2017 8:59 pm

Verjetno se vsi sprašujete kaj toliko kompliciram in oh in sploh...znano je , da tem modelom pač crkujejo vžigalne tuljave....

Vžigalna tuljava my ass....crkne guma katera pride pod tuljava in katera objame svečko. Pod sila drobnogledom so se pokazale razpoke preko katerih potem prebija občasno. Dva tri ovoja izolirtraka in cukanje čudežno izgine.....


Torej ma kdo stare kao uničene vžigalne tuljave le da imajo gumo spodaj celo ?
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Clio 2 1.4 16V Občasno pocuka

Napisal/-a ojnica Pe jun 09, 2017 10:50 pm

Men so šli kabli narazen, pa sem menjal svečke (12 evrov), kable (23 evrov) in tuljavo (35 evrov) je boljš mi pa med vožnjo hoče mal zatrokirat, ampak to je problem bencina/plina. Avto je bil tud preventivno pri mehaniku, pa na mojem domačem dvigalu.
Rabljeno ne kupuje, ker sem tud sam kupil rabljeno tuljavo pa sem nazaj nesel in zamenjal na odpadu za drug kos avtodela. Sem pa zelo vesel za tega renaulta l.2002, je preprost za šranfat in povsod je ravno prav lufta, da prideš poleg.
Deli so zpocen, najcenejše zavorne ploščice so 11 evrov (avtomarkovič), ampak sem raje vzel malo dražje.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: ban, Google [Bot] in 52 gostov