Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
vojson
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Po jun 12, 2017 5:35 pm

Tezave na podvozju (ropot na podvozju) VW PASSAT 98

Napisal/-a vojson Po jun 12, 2017 6:03 pm

Pozdravljeni!
Imam sledeci problem vozim volkswagna passata 1.6 (bencinar) letnik 1998 ko vozim po slabsih cestah lahko od 20-100km/h je vse tiho in mirno prav tako ce pripelejm z hitrostjo na bankino se nic ne zgodi, ko pa pripelejm z minimalno hitrostjo na makedamsko cesto se pa iz podvozja slisi cuden ropot ko da bi kovina ob kovino toukla, seveda sem obiskau mehanika in je preveril ce imajo morda roke in vse ostla stvari kaj lufta in je vse ok. Bilu pa je en kos zascitne plastike ki ni biu dobro pritrjen seveda ga je pritdil tudi sam sem biu preprican da je vzrok za ropot to odpelejm domou namerno odpeljem na makedmsko cesto in stvar se ni nic spremenila naslednji dan se ponovno ustavim pri mehaniku dvigne avto preveri se 1x tudi sam sem zvok bol dobro poslusal in slisi se kod da ta ropot prihaja nekje okoli prestavne rocice sedaj me zanima ali je mozno da je za ta ropot krivec kovinski del ki je povezan med prestavno rocico in menjalnikom je pa res da ima nekaj lufta, prosim za mnenje ce je ze kdo imeu taksne tezave :? :?


LP
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: Tezave na podvozju (ropot na podvozju) VW PASSAT 98

Napisal/-a mardy To jun 13, 2017 8:15 am

Ko je avto na dvigalu, naj bo na kolesih, da dejansko dobite silnice kot delujejo med vožnjo.

Samo vzvodovje menjalnika nevem če bi lahko ob kaj tolklo, prej bi rekel da je dobilo zračnost in povzroča vibracije, ki se občutijo na prestavno ročici, ampak to ni to kaj opisuješ. Morda izpuh, ki zaradi zmantranosti gumic tolče ob toplotno zaščito? Nosilci menjalnika/motorja so se preverili?
 
vojson
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Po jun 12, 2017 5:35 pm

Re: Tezave na podvozju (ropot na podvozju) VW PASSAT 98

Napisal/-a vojson To jun 13, 2017 10:48 am

Tudi jaz sem dvomil da bi lahko ta vzvod povzrocau taksen hrup ker ko ga je mehanik premikal se ni dotikalo zascite podvozje je pa opazno na rocici da ima ta vzvod zracnost ker ko je avto v prestavi rocica plava koda da je avto v leru, tudi izpuh smo preverili in je ok, obcutek mi pravi da bi morda res lahko biu kaksen nosilec motroja menjalnika ker sem tudi vceraj opazil ce grse speljem da avto mocno cukne se zaslisi ta pok verjetno ko speljes ni motor nikoli primeru ali se motim. se bom oglasil do mehanika in bomo tudi to preverili aje to mozno kako preveriti doma hvala za odgovor..

imam se pa eno vprasanje ni povezano z ropotom na podvozju.. v vsaki prestavi ko pridejo obrati 1000-2000 avto cuka ko da mu bo zmankalo goriva ko pride od 2000 naprei vse deluje ok a je mozno da bi kaksen kabelj za svecke pribijau (nevem kako se jim tocno rece :o 8).) ker pa opazam da vedno bolj cuka

lp
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Tezave na podvozju (ropot na podvozju) VW PASSAT 98

Napisal/-a Ivan36 To jun 13, 2017 11:08 am

Vžigalne svečke ? Meni PT sploh ni hotel več zagnati motorja, ker so bile na koncu ( 60.000 ) sedaj nove dela bp in še poglej za vžigalne kable in tuljave ???
imam se pa eno vprasanje ni povezano z ropotom na podvozju.. v vsaki prestavi ko pridejo obrati 1000-2000 avto cuka ko da mu bo zmankalo goriva ko pride od 2000 naprei vse deluje ok a je mozno da bi kaksen kabelj za svecke pribijau (nevem kako se jim tocno rece :o 8).) ker pa opazam da vedno bolj cuka

Glej odgovor zgoraj in odgovor spodaj od uporabnika
Ja na testerju ni pokazalo nič..pol se je pa hitro vidlo,kje je problem,ko se je pokrov od motorja dal dol.. vakuum cevke zanič,pa
dve svečki isto.
. tko da pocen na koncu hvalabogu
 
vojson
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Po jun 12, 2017 5:35 pm

Re: Tezave na podvozju (ropot na podvozju) VW PASSAT 98

Napisal/-a vojson To jun 13, 2017 11:23 am

no tudi js imam tak problem avto je biu na testarju in ni nic pokazalo mehanik je reko da ce mi on gleda ce kje kabli prebijajo je brezveze ker to je najbolse narediti ponoci da vidis kje je morda prebija svecke so pa bile nazadnje menjane 21.01.2008 stanje kilometrov 199.000+ trenutno stanje 273.000+ pomoje je zadnjicas da za menjam svecke in zraven pogledam kablje. ali kdo predlaga kaj drugega

lp
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: Tezave na podvozju (ropot na podvozju) VW PASSAT 98

Napisal/-a mardy To jun 13, 2017 12:30 pm

vojson je napisal/-a:l ce grse speljem da avto mocno cukne se zaslisi ta pok verjetno ko speljes ni motor nikoli primeru ali se motim. se bom oglasil do mehanika in bomo tudi to preverili aje to mozno kako preveriti doma hvala za odgovor..


Rabiš še eno osebo ki bo v avtu... zategni ročno, daj v prvo, in sunkovito popuščaj sklopko, kot da bi želel speljati, ti pa opazuj situacijo. Če motor zelo niha, so fuč nosilci. In tudi ta kovinski zvok se bo (če se bo) pojavil.

Sicer pa pri tej kilometrini bi rekel, da če že niso nosilci krivi, so le-ti kljub temu zreli za menjavo. Menjaj pa vse, tudi na menjalniku, drugače nisi naredil nič.
 
vojson
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Po jun 12, 2017 5:35 pm

Re: Tezave na podvozju (ropot na podvozju) VW PASSAT 98

Napisal/-a vojson To jun 13, 2017 2:21 pm

ok bom zamenjav se to vse, sem mi je pa pojavil problem kot sem ze prei omeniu za cukanje sem menjav svecke in avto ne cuka se je pa pojavilo da nenaromalno kadi nekako belo tudi ko avo laufa pod stangasom skos neprestano belkasto kadi prei pa tega ni bilo v cem je problem za to
vcasih je pokadiu malo ker so verjetno bol pri koncu tefloni in batni obrocki ni mi pa jasno zakaj zdaj belo kadi prei je pa vcasih modro

LP
 
Uporabniški avatar
grega983
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1658
Pridružen: Po nov 30, 2009 9:23 pm
Kraj: Fram

Re: Tezave na podvozju (ropot na podvozju) VW PASSAT 98

Napisal/-a grega983 To jun 13, 2017 5:23 pm

Jebeno posilstvo materinega jezika .....

Drugače pa pojdi do mehanika ali pa avto zapelji na odpad. Sam vidim da nimaš pojma o mehaniki, mehanik pa očitno bolj poredko vidi avto.

Ti drugače zmanjkuje hladilne ?
Kdaj je bilo menjano motorno olje in katero sploh je v motorju ?
Lancia Delta Hf T pa Alfa 159 SW 20v pa Alfa 33Permanent 4 pa ......
 
vojson
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Po jun 12, 2017 5:35 pm

Re: Tezave na podvozju (ropot na podvozju) VW PASSAT 98

Napisal/-a vojson To jun 13, 2017 9:48 pm

olje filtri komplet jermenia vodn crpalka vse je bilo menjano pred 500km tudi hladilna tekocina katere mi je pa neverjetno hitro padla pod minimum, smesno se mi zdi to ker ko sem menjal svecke je avto zacel kaditi se vozim priblizno 15km dim izgine avto pustim prizgan priblizno 5min na mestu spet zacne kadit se grem ponovno peljat spet vse ok, potem sem poskusil zamenjati svecke za stare ki so bile pred temi v uporabi stvar dela brez problema seveda je pa avto zacel nazaj cukat je pa nehal kadit mislim a sem js tako glup da se nisem slisal za to da avto zacne zradi sveck kadit ali je res to tako redek primer.

Lp
 
vojson
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Po jun 12, 2017 5:35 pm

Re: Tezave na podvozju (ropot na podvozju) VW PASSAT 98

Napisal/-a vojson To jun 13, 2017 10:06 pm

Pozabil sem napisati olje je aral 10w40, res je da avto ni nekaj let videu mehanika ker sem ga kupil od gospoda starejsih let seveda je skoraj sosed in mi je povedal da je treba na avto dosti dat. Avto je pa biu do leta 2014 redno servisriran in je cas da malo dvigalo pogleda dobil sem ga za male (pare) tako da se pocitim ko da sem mu ga ukradel :shock: :shock: :shock:
 
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 705
Pridružen: Po maj 28, 2007 12:38 pm
Kraj: kamnik

Re: Tezave na podvozju (ropot na podvozju) VW PASSAT 98

Napisal/-a pocesnkII Sr jun 14, 2017 7:17 am

pa so svečke prave vrednosti?
si mogoče pomislil da je para/kondenz tisto kajenje, ker drugače ni razlage, ker sedaj imaš boljše izgorevanje ker so nove
Diagnostika in servis osebnih ter tovornih vozil ->PM
 
vojson
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Po jun 12, 2017 5:35 pm

Re: Tezave na podvozju (ropot na podvozju) VW PASSAT 98

Napisal/-a vojson Sr jun 14, 2017 12:17 pm

Trgovec mi je zagotovil da so svecke prave zdaj pa nevem ali so ali ne stare svecke so DENSO K20TT na katerih avto ne kadi opazil sem pa da pred menjavo z novimi in nazaj starimi je avto nehal cukati obcasno se kdaj pa kdaj ampak drasticno majn kot prei, najverjetneje ker jih nisem dal v enakem vrsten redu, to obcasno cukanje je pa verjetnj od starosti sveck. Nove svecke so DENSO K20PBR-10 na katerih avto najprej pokadi belo potem pa zacne v veliki kolicini kadit modro pri novih avto sploh ne cuka zato pa kadi kot parna lokomotiva :? zdaj pa ali je kaj z sveckami ali avtom nisem glih vesc motorjev.

Lp
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Tezave na podvozju (ropot na podvozju) VW PASSAT 98

Napisal/-a ojnica Sr jun 14, 2017 12:43 pm

Za ropotanje je lahko krivo marsikaj, najprej pa preveri oz. zamenjaj oba stabilizatorja in seveda ker bo ropotal še naprej moraš obvezno menjat še oba mini silena blokca na povezovalni cevi stabilizatorja. To je men ropotal. Preveri še zračnost kolesa, lahko ropota ležaj ali guma nad amortizerjem.

Da ti kadi belo in zmanjkuje vode (preveri hladilnik, pošlataj in pazi da ne primeš ventilatorja, če pušča), drugače maš prebito tesnilo glave motorja. Sčasoma bo avto zgubljal na moči.
 
vojson
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Po jun 12, 2017 5:35 pm

Re: Tezave na podvozju (ropot na podvozju) VW PASSAT 98

Napisal/-a vojson Sr jun 14, 2017 1:35 pm

A je mozno da se vidi ce so morda stebilizatorji zanic ker sem preveril nosilce motorja in ko sunkovito speljem motor vidno zaniha tako da slutim da bi znau biti kaksen nosilec fuc.

Za hladilno mozno da kje kaj spusca ce bi bila pa slucajno tesnilka glave jo pa imam tako namen menjati skupaj z tefloni in batnimi obrocki. Obstaja morda kaksna moznost da je poraba hladilne tekocine vecja zaradi okvarjene visko sklopke koliko vem ce je vse ok z njo se more zavrteti za 1/4 kroga pri meni naredi nekaj obratov da se ustavi. Se vedno me pa muci te svecke zakaj pri novih avto kadi pri starih je pa vse ok nic belega dima in obcasno v zelo mali kolicino pokadi modro
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Tezave na podvozju (ropot na podvozju) VW PASSAT 98

Napisal/-a hippo Sr jun 14, 2017 4:56 pm

vojson je napisal/-a:Trgovec mi je zagotovil da so svecke prave zdaj pa nevem ali so ali ne stare svecke so DENSO K20TT na katerih avto ne kadi opazil sem pa da pred menjavo z novimi in nazaj starimi je avto nehal cukati obcasno se kdaj pa kdaj ampak drasticno majn kot prei, najverjetneje ker jih nisem dal v enakem vrsten redu, to obcasno cukanje je pa verjetnj od starosti sveck. Nove svecke so DENSO K20PBR-10 na katerih avto najprej pokadi belo potem pa zacne v veliki kolicini kadit modro pri novih avto sploh ne cuka zato pa kadi kot parna lokomotiva :? zdaj pa ali je kaj z sveckami ali avtom nisem glih vesc motorjev.

Lp

Po katalogu sicer pašejo, ampak stare K20TT imajo 3 elektrode, ta nove pa samo 1.
Na tvojem mestu bi dal noter Beru Z90 ali NGK BKUR6ET-10. Cene so podobne kot za Denso.
Denso pri svečkah ne blesti.

vojson je napisal/-a:Za hladilno mozno da kje kaj spusca ce bi bila pa slucajno tesnilka glave jo pa imam tako namen menjati skupaj z tefloni in batnimi obrocki. Obstaja morda kaksna moznost da je poraba hladilne tekocine vecja zaradi okvarjene visko sklopke koliko vem ce je vse ok z njo se more zavrteti za 1/4 kroga pri meni naredi nekaj obratov da se ustavi. Se vedno me pa muci te svecke zakaj pri novih avto kadi pri starih je pa vse ok nic belega dima in obcasno v zelo mali kolicino pokadi modro

Za svečke sem že napisal.
Glede visko sklopke: ponavadi se ventilator kar vrti in ne naredi samo četrt obrata. Sicer pa visko ne bi smel biti vzrok za porabo hladilne.
 
vojson
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Po jun 12, 2017 5:35 pm

Re: Tezave na podvozju (ropot na podvozju) VW PASSAT 98

Napisal/-a vojson Sr jun 14, 2017 5:14 pm

Jaz imam pa glih obratno na starih sveckah imam eno elektrodo na novih pa 3 mislis da je mozno da so te elektrode krive pri novih ko ima 3.. za hladilno tekocino sem pa opazil da spusca pri posodi za dolivanje pod posodo je tako kot nekaksna luknica in kaplja ven

Lp
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Tezave na podvozju (ropot na podvozju) VW PASSAT 98

Napisal/-a hippo Sr jun 14, 2017 6:46 pm

Ah, ja, sem videl. Kot rečeno, jaz bi dal gor Beru ali NGK.
 
vojson
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Po jun 12, 2017 5:35 pm

Re: Tezave na podvozju (ropot na podvozju) VW PASSAT 98

Napisal/-a vojson Sr jun 14, 2017 9:28 pm

se bom jutri ustavil v trgovini probal zamenjati za ene od teh dveh znamk in javim.
lp
 
vojson
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Po jun 12, 2017 5:35 pm

Re: Tezave na podvozju (ropot na podvozju) VW PASSAT 98

Napisal/-a vojson Pe jun 16, 2017 1:25 pm

Tako problemi z cukanjem so reseni in z kajenjem nevem zakaj niso bile prejsne svecke ok sedaj sem dau enake notri kot so bile stare in stvar dela bp, zanima me sledece v tem enem mescu od kar imam avto je bilo na njem narejeno komplet velik servis, menjana visko sklopka, komplet diski ploscice + cilindra, namen pa imam se mnejati taflone, btane obrocke in vse kar se ponavadi zrave naredi brusenje glave novo tesnilo... zanima me ce se še zraven tega kaj menja in zanima me kaksna je cena za material in delo.. prosil bi ce bi se bilo kaj priporocljivo menjati da lahko potem breskrbno vozim do rednih servisov hvala. kasneje se imam v planu menjati komplet sklopko ko bo proacun toliko dopuscal oops .

LP
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 32 gostov