Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
avion
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: Po mar 15, 2010 8:33 pm

Espace l. 2008 nekaj tehničnih vprašanj

Napisal/-a avion To jul 18, 2017 7:11 am

Zdravo,
Pred parimi dnevi sem kupil rabljenega Espace-a l. 2008, 2.0 DCI, 150 KM.
Imam nekaj tehničnih vprašanj. Sicer sem jih že zastavil na Renault forumu, vendar tam ni kaj dosti življenja, tako da se obračam še na vas:
1. Navigacija ne najde položaja, kje sem. Puščica je ves čas rdeča. na tujih forumih sem prebral, da naj bi pomagalo že, če za 5 minut odklopiš anteno in nazaj priklopiš, če pa ne, pa se nabavi anteno...se je ne vleče na streho, pač pa se jo do nekam pod armaturo...stane cca 10€. Zdej jaz imam težavo v tem, da ne vem, kje se sploh nahaja GPS enota, se pravi kje naj bi odklapljal/priklapljal to anteno. GPS antena ni v sovoznikovem predalo. Kar sem jaz našel, se vse upravljal preko "radia".... Ali naj tega ven potegnem? Izgleda pa takole:
Slika

2. Bluetooth sicer dela, vendar mi ne prenese kontaktov iz telefona. Čim dam ukaz, da naj prenese kontakte iz telefona,s e povezava prekine. To me moti zaradi tega, ker če me kdo kliče, se zgolj pokaže številke in ne ime.

3. zatikanje gumboc v notranjosti. Ta je sicer smešna, vendar zna bit kar zoprna. Gumb za 4 žmigavce in pa gumb za vklop (Start/Stop) gresta full na trdo notri in ven. Predvsem za žmigavce je zoprn...če želim, da se prižge, ga moram pritiskat pa tko levo in desno premikat. Zoprno je v tem, ker zadnjič sem nekaj na hitro pritisnil in se ni pritisnilo...potem pa se je čez noč sam od sebe le prižgal, in so potem celo noč žmigavci utripali. Še dobro, da se ni acc. spraznil. Razmišljal sem, da bi kar s kakim WD 40 pošprical, vendar bo potem vse mastno, kar pa tudi nočem. Je možno, da je feder slab notri?
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Espace l. 2008 nekaj tehničnih vprašanj

Napisal/-a limas To jul 18, 2017 11:17 am

Odgovor boš verjetno dobil, ampak ne tako hitro, saj je čas dopustov.
Za silo:
Točka 1. in 2.: Poskusi z uporabo gugla in angleščine raziskati angleške forume. Dobil boš veliko odgovorov. Sam sem rešil marsikatero malenkost brez obiska servisa.

Pod točko 3: probaj sneti zaščitno plstiko okoli stikala. Najprej preglej, če ni kakšna fizična ovira (npr. zlomljena plastika), šele nato podmaži. WD je odmaščevalec in ni primeren za podmazovanje, vsaj v osnovni verziji ne.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Espace l. 2008 nekaj tehničnih vprašanj

Napisal/-a Ivan36 To jul 18, 2017 12:00 pm

tuki bi moralo delat ...
http://www.bolha.com/avdio-in-video/nav ... 49909.html

CARMINAT DVD + UPDATE DISK V.32
---------------------------------------
Navigacijski DVD + UPDATE CD za Renault Carminat Comunication sistem

Kompatibilnost:

Espace(od 03/2006 dalje)
Koléos(od 01/2008 dalje)
Laguna II(od 01/2006 dalje)
Laguna III(od 10/2007 dalje)
Scénic II(od 09/2006 dalje)
Vel Satis(od 06/2005 dalje)

Pokritost:

Avstrija, Belgija, Bolgarija, Hrvaška, Češka Republika, Danska, Estonija, Finska, Francija, Nemčija, Velika Britanija, Grčija, Madžarska, Irska, Italija, Latvija, Litva, Luksemburg, Nizozemska, Norveška, Poljska, Portugalska, Romunija, Slovaška Republika, Slovenija, Španija, Švedska, Švica

Komplet vsebuje Navigacijski DVD + CD za posodobitev programske opreme!

vsi zemljevidi so najnovejši 2012-2015 !!!

cena velja za en cd po izbiri, vsak naslednji 5 eur
Info: O41.233.598
 
avion
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: Po mar 15, 2010 8:33 pm

Re: Espace l. 2008 nekaj tehničnih vprašanj

Napisal/-a avion To jul 18, 2017 12:46 pm

Zdravo,
Mape sem update-al, vendar ni nič spremembe...se pravi ni težava v mapah, pač pa v tem, da spploh ne dobi GPS signala.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Espace l. 2008 nekaj tehničnih vprašanj

Napisal/-a Ivan36 To jul 18, 2017 1:00 pm

Komplet vsebuje Navigacijski DVD + CD za posodobitev programske opreme!


Tudi programsko opremo ???

Mape sem update-al, vendar ni nič spremembe...
 
avion
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: Po mar 15, 2010 8:33 pm

Re: Espace l. 2008 nekaj tehničnih vprašanj

Napisal/-a avion To avg 01, 2017 9:59 pm

Ne, programsko opremo bom še v naslednjih dneh..

Avto sem imel sedaj na servisu. Drugač eje ok, vendar pa mi treh stvari ni znal urediti:
1. Navigacija. Vezano na to, da ne najde signala, so avto priklopili na tester in menda tester sploh ne zazna navigacije, kot da je spoh ne bi bilo v avtu. Kakšna ideja, kaj narediti naprej?
2. Park senzorji. Ko dam v rikverc park senzorji cca 2 sekundi delajo, potem pa je en dolg pisk in potem ne dela več. Računalnik je pokazal, da naj bi bila dva senzorja v okvari in zaradi tega izključi delovanje park senzorjev. Ali bi bila varianta, da bodisi zamenjam tista dva senzorja ali pa da vsaj ignorira tista dva okvarjena in da bi delala vsaj neokvarjena.
3.Merilnik nivoja goriva ne kaže. Serviser je rekel, da ko avto priklopi na tester da vidi kakšen je nivo bencina, se pravi, da plovec dela, da se le izgubi komunikacijsa do dahsboarda. Kašna ideja, kako to odpraviti?
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 35 gostov