Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Odstranitev DPF filtra ali čiščenje??

Napisal/-a void Ne apr 21, 2019 11:52 am

Ja jo nardi, ampak ta novejši. Starejši ne. Ne vem na pamet od kdaj VW uporablja 5. šobo, 1.6 tdiji imajo že vsi mi se zdi.
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Odstranitev DPF filtra ali čiščenje??

Napisal/-a motom Ne apr 21, 2019 5:54 pm

Če pogledaš slikce na prejšnji strani, so v spodnji vrstici tabele Post injection1,2,3. Te vrednosti so večje od 0 le med regeneracijo in to ni 5. šoba. Sta pa letnika 15 in 18.
Ne vem zakaj bi bila 5.šoba boljša, ker je to pač en sklop več... edino kar mi na misel pride je, da bi vw sistem lahko spiral cilindre.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Odstranitev DPF filtra ali čiščenje??

Napisal/-a void Ne apr 21, 2019 6:29 pm

Boljša je zato, ker ni kontaminacije olja in je normalna vožnja čist (brez visokih obratov) zadost in se filter manj zabija med mestno vožnjo. Dost bolj zihr je za običnega uporabnika, še posebej če se veliko vozi po mestu. Da ne govorimo o tem, da se doseže na ta način 600 stopinj veliko prej in je zato regeneracija vsaj za polovico krajša.

Do sedaj ne poznam primer da 5. šoba ne bi delala. Tako da v vsakem primeru je ta trade off sprejemljiv in bolše kot pasivna regeneracija.
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: Odstranitev DPF filtra ali čiščenje??

Napisal/-a Influenz Ne apr 21, 2019 7:44 pm

Kot sem napisal, če delaš relacije vsak teden ali dva vsaj 50-100 km potem sta oba sistema OK. Če pa imaš obdobje kjer se kakšen mesec ali dva voziš samo na kratke relacije, po možnosti še pozimi je pa peti injektor neprimerljivo boljši. Ni kontaminacije olja z nafto in dovolj je povprečna hitrost 15 km/h da se filter ščisti... Mislim, da ima tudi VW zdaj že peti injektor nisem pa siguren

Sem svojega 1.5 dci vozil skoraj pol leta samo po mestu (relacije do 4 km ) in ni bilo nobenih težav.. Tudi pogledal sem količino pepela preko obd in je serviser rekel da je minimalna.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Odstranitev DPF filtra ali čiščenje??

Napisal/-a meganer Po maj 23, 2022 6:41 am

Si bom sposodil temo ....

VW 103kw odstranitev DPF. Ali je kdo odstranil filter, ter ali gre to čez tehnični pregled?
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Odstranitev DPF filtra ali čiščenje??

Napisal/-a Fan Po maj 23, 2022 9:24 pm

Osebno ga bi probal najprej regenerirati s testerjem. Tako ostane čistilec na vozilu in prejšnje regeneracije so nulirane. Torej zakonsko vse OK.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 36 gostov