Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Odstranitev DPF filtra ali čiščenje??

Napisal/-a Fnatic Pe okt 20, 2017 12:26 pm

In kakšna je potem realna razlika? Pridobiš na moči, ker ni neke blokade v izpuhu in gredo lahko plini nemoteno skozi? Koliko pa se pozna? Sprašujem zgolj iz firbca. Sem malo tudu jutub preveril pa nisem dosti konkretnega našel, saj povsod še neke remape delajo in ne vem kake dodatke gor itd..
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Odstranitev DPF filtra ali čiščenje??

Napisal/-a pskoda Pe okt 20, 2017 1:42 pm

TrijoAdijo je napisal/-a:@pskoda: A dej ga no srt,no :roll: Filter ven, v ECU-ju se ga izklopi in to je to. Motorji so enaki z DPF kot uni generacijo prej brez DPF.


Men je ogrinc (rsr) neki trobu, da ni dosti samo cev in ramp drugače pa pejt na njegovo stran in si preberi zakaj.



Glede pridobitve na moči jo nekaj pridobiš in tudi na odzivnosti samo ni neke hude razlike kot pri recimo tuningu aja pa poraba tudi malenkost pade
Lp
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 375
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: Odstranitev DPF filtra ali čiščenje??

Napisal/-a format Pe okt 20, 2017 1:57 pm

Članek ne govori ravno o avtomobilskih motorjih ampak o tovornih:

http://www.zurnal24.si/avto/tovornjaki- ... zor-298830

Del članka:
Kaj je sploh AdBlue? Dodatek je za delovanje modernih motorjev nujen, če naj neko vozilo (tudi avto) ustreza okoljevarstvenemu standardu Euro 6, pa tudi tudi starejšemu Euro 5. Prav AdBlue, oziroma sečnina namreč omogoča, da tehnologija SCR v procesu obdelave izpušnih plinov te izdatno očisti zdravju škodljivih dušikovih oksidov. Poraba dodatka, ki je dostopen na vsaki bencinski črpalki, je okoli pet odstotkov v primerjavi s porabo goriva, kar se morda ne sliši veliko, a za številne je dovolj, da se skušajo temu strošku izogniti.
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 560
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Odstranitev DPF filtra ali čiščenje??

Napisal/-a AssKicker Pe okt 20, 2017 2:23 pm

TrijoAdijo, spet strelaš v prazno. Vsi motorji NISO enaki. Recimo VW 2.5 tdi linijski 5-cilindraš ima drugačno odmično na izpušni strani za dpf, kot tisti ki je brez DPF. Vem za primer, ko so vgradili v tip z DPF odmično gred iz tipa brez DPF, potem so pa en teden skakali okoli avta, zakaj noče narediti regeneracijo. Za dpf je odmična za par stopinj zamaknjena.
No, ampak kaj sem jaz, da bi okoli govoril šankovske debate..
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Odstranitev DPF filtra ali čiščenje??

Napisal/-a pskoda Pe okt 20, 2017 3:51 pm

Ja dpf filter ni samo montaža filtra, ampak so tudi druge stvari predvidene za njega, zato ga je potrebno pravilno odstranit in določene stvari prilagodit. Sicer jaz ne vem kaj je vse razlika med njimi, ampak vsaj osebno ogrincu zaupam glede tega, ker je stručko glede tdijev

Jaz bi ga dal odstranit samo potem se iz auspuha kadi in to vsaj mene moti
Lp
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Odstranitev DPF filtra ali čiščenje??

Napisal/-a DePalmo Pe okt 20, 2017 9:26 pm

Ko sem jaz spraševal za odstranitev FAP filtra, sta mi obe firmi odgovorili da se motorni računalnik preprogramira da ne zaznava več FAP filtra, hkrati pa se naredi restriktor za turbino da se ne zavrti v previsoke vrtljaje, kar jo posledično uniči. Opcija je tudi bila da FAP filter ostane notri ampak se ga primerno navrta da spusti skozi več plinov, ampak ne preveč.

So mi na RSRju in pri Tunercu prodajali meglo? Dvomim ...
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Odstranitev DPF filtra ali čiščenje??

Napisal/-a titanius So okt 21, 2017 9:54 am

Da še jaz dodam nekaj. Ko sem kupoval C5 2.0HDi sem dobro premislil in premlel kakšni stroški me v prihodnosti čakajo. Veliki servis, sklopka + vztrajnik, morda menjava FAPa (če bo krepnil), menjava EGR-a, itd.. Ampak v kolikor pride do problema s FAPom, bom pač kupil novega. Avto nima za brezveze FAPa notri in ga ne mislim dajat ven. Pa če stane 800€, pač stane 800.

Ko pa bodo začeli na tehničnem bolj preverjat te filtre, boste pa vsi spet leteli kupovat ter boste imeli dvojne stroške. Torej bolje enkrat kupi ter vstavi notri in imaš mir.
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 649
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Odstranitev DPF filtra ali čiščenje??

Napisal/-a alexwell So okt 21, 2017 7:08 pm

no ja mir ravno ni zagotovljen....kolegu se je nov zabasal v letu in pol :|
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Odstranitev DPF filtra ali čiščenje??

Napisal/-a RedBaron So okt 21, 2017 7:20 pm

Problem ni DPF kot tak, zabitje DPFa je samo posledica. Vzrok težav pa tiči drugje in sicer (če odmislimo kratke relacije) je problem v motorju, ker z prevoženimi veliko km proizvaja (pre)več saj. Sicer motor ni zanič, lahko gre še ohoho km, ampak šobe, pumpa, EGR niso več nove, poveča se poraba olja, ipd. Vse to pa negativno vpliva na DPF. In lahko daš gor 100 novih DPF-ov, ampak dokler ne spraviš motorja v stanje " kot iz tovarne", ti ga bo zabijalo... Kar pa seveda nanese precej €. Mene bi nover originalne šobe prišle nekje 1500-2000€, potem je tu še EGR in še kaj.

In menda ne bi bil prvi, ki bi mu menjali šobe, ampak DPF bi se pa še vedno mašil...
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Odstranitev DPF filtra ali čiščenje??

Napisal/-a TrijoAdijo Po okt 23, 2017 6:31 am

RSR? Resno? A nisem že ene parkarat omenu kakšne so izkušnje z njegovim znanjem? Long story short: Predrag, glede na to kar naredi in nakoncu tudi najdražji, ko zarad njegovega znanja ode turbina v prafaktorje ;)
tunerc: Hja, a nisem že omenu,da je ravno tunerc zbil dpf ven, reprogramiral ECU in to je bilo to? O kakršnemkoli restriktorju ni bilo govora, niti ga ni montiral.
Sej pravim, brez ičega v auspuhu se originalna turbina vrti več km, kot jih je prevrtela z katalizatorjem.
@Asskicker: Za primer si dal sekret firmo, kjer imata dva enaka avtomobila / modela, enakega letnika, enake kubature in moči en kup različnih delov, tudi motornih. Vglavnem, Fordi imajo enako srce ;)
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
jeronimo
Novinec
 
Prispevkov: 372
Pridružen: Sr jun 22, 2011 2:44 pm

Re: Odstranitev DPF filtra ali čiščenje??

Napisal/-a jeronimo Po okt 23, 2017 8:18 am

Govora zato nisi imel, ker on odstrani satje vn, katalizator pred njim pa pri miru pusti. In od tukaj imaš pol restrikcijo/blendo.

Blendo pa moraš tako ali drugačno met drugače se turbina prevertava ali če v programu se pravilo popravi (redko kdo zna to prov naredit!)
Najbolj pomembno je, da za avtom diši po pohanju :D
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Odstranitev DPF filtra ali čiščenje??

Napisal/-a abbe Po okt 23, 2017 2:12 pm

AssKicker je napisal/-a:TrijoAdijo, spet strelaš v prazno. Vsi motorji NISO enaki. Recimo VW 2.5 tdi linijski 5-cilindraš ima drugačno odmično na izpušni strani za dpf, kot tisti ki je brez DPF. Vem za primer, ko so vgradili v tip z DPF odmično gred iz tipa brez DPF, potem so pa en teden skakali okoli avta, zakaj noče narediti regeneracijo. Za dpf je odmična za par stopinj zamaknjena.
No, ampak kaj sem jaz, da bi okoli govoril šankovske debate..


Ker linijski 2.5 tdi pa ma dpf?

lp
Ni vse res kar napišem
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 560
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Odstranitev DPF filtra ali čiščenje??

Napisal/-a AssKicker Po okt 23, 2017 4:18 pm

BPC ter BNZ pomojem :)
 
Uporabniški avatar
the_red
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Ne mar 23, 2008 1:03 pm
Kraj: LJ

Re: Odstranitev DPF filtra ali čiščenje??

Napisal/-a the_red Po okt 23, 2017 5:28 pm

AssKicker je napisal/-a:TrijoAdijo, spet strelaš v prazno. Vsi motorji NISO enaki. Recimo VW 2.5 tdi linijski 5-cilindraš ima drugačno odmično na izpušni strani za dpf, kot tisti ki je brez DPF. Vem za primer, ko so vgradili v tip z DPF odmično gred iz tipa brez DPF, potem so pa en teden skakali okoli avta, zakaj noče narediti regeneracijo. Za dpf je odmična za par stopinj zamaknjena.
No, ampak kaj sem jaz, da bi okoli govoril šankovske debate..


Tudi pri 2.0 Pumpa-düse je razlika na 16V motorju v odmični gredi, če ima DPF ali ne. (npr. BKD vs BMN). Ni ravno zamaknjena, ampak ima podaljšan profil, da ostane injektor dlje časa v stisnjenem položaju za vbrizg po delovnem vbrizgu (regeneracija).

R5 2.5 TDi z DPF so:

BPC, BPD, BPE, BNZ
Briši, ide Micubiši !!!
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Odstranitev DPF filtra ali čiščenje??

Napisal/-a TrijoAdijo To okt 24, 2017 6:13 am

jeronimo je napisal/-a:Govora zato nisi imel, ker on odstrani satje vn, katalizator pred njim pa pri miru pusti. In od tukaj imaš pol restrikcijo/blendo.

Blendo pa moraš tako ali drugačno met drugače se turbina prevertava ali če v programu se pravilo popravi (redko kdo zna to prov naredit!)


aha.Ok. Torej še ena laž,ki jo RSR navaja na svoji spletni strani. Namreč piše, da se pri odstranitvi DPF-a vgradi blenda. A za DPF-om imajo vsi še katalizator :) (ponavadi je katalizator v isti piksni). No, druga laž je pa o prevrtavanju turbine itd...Al lej, ne bom se ponavljal, preberi moj post :)
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
chad
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: So jun 27, 2015 2:22 pm

Re: Odstranitev DPF filtra ali čiščenje??

Napisal/-a chad To okt 24, 2017 9:42 am

V dpf zvrtaš tri luknje in nikoli več ne bo problema.
 
jony
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: Po sep 20, 2004 9:04 pm

Re: Odstranitev DPF filtra ali čiščenje??

Napisal/-a jony To okt 24, 2017 9:56 am

Komaj čakam, da se na tehničnih pregledih pregleduje tud take zadeve. Kaj kupujete take avte potem????
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Odstranitev DPF filtra ali čiščenje??

Napisal/-a Firediver To okt 24, 2017 10:19 am

Malo sem skeptičen glede izvedljivosti takih pregledov:
- počasi bodo TP postali laboratoriji z vso drago opremo
- laboranti bodo inženirji (+redna izobraževanja, licence, pooblastila)
- TP ne bo trajal cca 15 min, ampak dosti več (odvisno od postopka meritev raznoraznih delcev v izpuhu, ogretosti motorja in več drugih spremeljivk, da bodo meritve verodostojne)
- cena TP-ja bo skočila v nebo

Bolje bi bilo predpisati zelo visoke kazni in potem s "štih probami" pošiljati sumljive na izredni TP, s kaznimi pa bi pokriti te višje stroške "laboratorija".

Lahko pa bi uvedli hitri test neustreznosti...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
jeronimo
Novinec
 
Prispevkov: 372
Pridružen: Sr jun 22, 2011 2:44 pm

Re: Odstranitev DPF filtra ali čiščenje??

Napisal/-a jeronimo To okt 24, 2017 9:17 pm

TrijoAdijo je napisal/-a:
jeronimo je napisal/-a:Govora zato nisi imel, ker on odstrani satje vn, katalizator pred njim pa pri miru pusti. In od tukaj imaš pol restrikcijo/blendo.

Blendo pa moraš tako ali drugačno met drugače se turbina prevertava ali če v programu se pravilo popravi (redko kdo zna to prov naredit!)


aha.Ok. Torej še ena laž,ki jo RSR navaja na svoji spletni strani. Namreč piše, da se pri odstranitvi DPF-a vgradi blenda. A za DPF-om imajo vsi še katalizator :) (ponavadi je katalizator v isti piksni). No, druga laž je pa o prevrtavanju turbine itd...Al lej, ne bom se ponavljal, preberi moj post :)


Ni laž :) Jaz sem samo rekel kako si ti dobil od tunerca informacijo.
RSR da kompelt vn pa blendo not (če je v istem loncu).

Kako pa ostali delajo pa zakaj je blenda dobra ali ni pa sami probajte :) Pa da se se naredi 100kkm po odstranitvi DPF pa rezultati.
Zase lahko samo rečem RSR je majster z razlogom.
Najbolj pomembno je, da za avtom diši po pohanju :D
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Odstranitev DPF filtra ali čiščenje??

Napisal/-a TrijoAdijo Sr okt 25, 2017 6:20 am

No, če pa še kat zbije ven, pol je pa res majster,ja :) Katalizator pri dizlu ni problematičen,razen če se sesuje, pa še to nisem videl niti slišal primera za to.
Recimo, fordi imajo dpf in kat v isti piksni,dpf se vzame - stolče ven,kat not ostane. Sicer pa kulk je rsr majster, me res niti ne čudi,da tako dela.
Bom ti tk napisu: eni furamo brez kata in brez blende in original turbino več kilometrov, kot jih je preživela turbina v avtu,katerega je rsr "čipal" ;)
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 36 gostov