Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Odstranitev DPF filtra ali čiščenje??

Napisal/-a RedBaron To jul 18, 2017 8:51 am

Pozdravljeni!

Imam problem na Fordu S-max 2.0 TDCI 140 KM (letnik 2008, motor QXWA), najprej se mi je na Šolti prižgala lučka za napako motorja, avto je šel normalno, zato sem se tako pripeljal v SLO. Na servisu (pooblaščeni FORD) je bilo ugotovljeno, da je v okvari diferenčni tlačni senzor za DPF.Tega so mi zamenjali, opravili regeneracijo, menjal sem tudi olje in filtre. Po nekaj 100 km se mi je ponovno na AC prižgala lučka, tokrat je javil zamašen DPF... napako mi je izbrisal, jaz pa sem se potem na AC od Sl. Konjic do MS vozil na 3000+ RPM (vmes je avto opravil regeneracijo).
Zaenkrat lučka ne gori, avto gre normalno.

Serviser pravi, da je edina rešitev menjava oz. čiščenje DPF, odstranitve mi ne priporoča, da potem avto naj ne bi šel več OK...

Klical sem na veckonjev.si, kjer bi mi za 300€ odstranili DPF (softwearsko + ustrezna blenda), klical sem tudi strajnerja, ki mi za cca 250€ponuja obnovljan DPF (klasičen, ali t.i. športni, ki zadrži le okoli 50% saj)...

Sedaj pa ne vem, kaj naj... avto ima preko 300 kkm, tisti ki odstranjujejo seveda zagovarjajo odstranitev, sploh pri teh km... strajner zagovarja DPF...

Ima kdo izkušnje z odstranitvijo DPF, mogoče kdo tudi z tem t.i. športnim DPF??

Sedaj sem zamenjal tlačni senzor, ostaneta še menda 2 temperaturna senzorja(vsak po 130€)... kar so spet potencialni stroški... če ga vržem ven, se odkrižam problemov z njim za vedno...

Kaj menite??
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Odstranitev DPF filtra ali čiščenje??

Napisal/-a sašo5 To jul 18, 2017 8:57 am

če misliš avto imet, bi ga jaz dal očistit (ne dolgo nazaj je v avto magazinu in fokusu bil članek/reklama o firmi, ki je v slo specializirana za to) uporabljajo pa Liqui Moly namensko razvito sredstvo za to, nekako očistijo mehansko, nato dajo v peč da zagori, zunanjost potem obnovijo, baje 99% kot nov med 300 in 500€ je pisalo......kdo in kje je to, sem pozabil...

Če ga daš ven, bo drugo leto problem na tehničnem (preverjeno)...tud tisti "šport" bo kazal višje emisije kot jih ima on predvnešene v računalnik za tak avto/motor tega letnika....
 
Uporabniški avatar
Energetik81
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3066
Pridružen: To mar 13, 2007 7:13 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Odstranitev DPF filtra ali čiščenje??

Napisal/-a Energetik81 To jul 18, 2017 9:38 am

Odstranitev ti odsvetujejo naša pljuča. Torej zamenjaj DPF z ustreznim novim.
Če ne moreš vzdrževati turbodizla, nabavi N/A bencinarja.
Corolla TS 1.8 HSD: Slika
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Odstranitev DPF filtra ali čiščenje??

Napisal/-a mrtwelvetrees To jul 18, 2017 10:42 am

Sej se ne gre zato da on nima denarja, ampak zato, koliko se splača vlagat še v tak avto.
Odvisno koliko časa ga še misli imet.
Bencinar bi pa tak žru vsaj 10, 12l/100
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Odstranitev DPF filtra ali čiščenje??

Napisal/-a RedBaron To jul 18, 2017 12:11 pm

Tocno tako, gre za to kaj je bolj smiselno, ampak nocem se zaleteti z odstranitvijo, potem bom pa imel tezave na tehnicnem... ker menda bojo res zaceli bolj precizno merit, tako mi je rekel mozakar ki dela tam, ta trenutek tega ne morejo ugotovit, ampak ko dobijo bolj natancne aparature, pa ne bo slo skozi...

Avto imam namen imeti se 4-5 let, kar pomeni 100 do 150 kkm, seveda ce ne bo prehudih stroskov.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Odstranitev DPF filtra ali čiščenje??

Napisal/-a abbe Sr jul 19, 2017 2:04 pm

odstranitev je najslabša opcija.tut softwersko se šotem dela da določenih napak ne kaže pa čeprav so...
glede na ce no 300 eur je ce nej obnovljen pri strajnarju tko da to je to.
res nimaš kj za razmišljat.
sicer nikjer nisi povedal kok km ma tvoj avto. ker lahko da to kar se ti je sedaj zgodilo je vse posledica senzorja ki je zatajil in se lahko zgodi da v nadaljnje ne boš imel več težav.
je pa treba nekeaj vedet kar jaz skos ponavljam,dpf se sam od sebe ne bo zamašil. mora biti kaj narobe z motorjem da se maši. (če odštejemo to da se vedno nekdo vozi samo kratke relacije)
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Odstranitev DPF filtra ali čiščenje??

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr jul 19, 2017 3:54 pm

Jaz bi ga dal pa na čiščenje (če dajo garancijo).
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Odstranitev DPF filtra ali čiščenje??

Napisal/-a RedBaron Sr jul 19, 2017 5:03 pm

Avto ima realno preko 300 kkm (ne vem tocne stevilke, ker so prevrteni), kupil sem ga pri 150kkm, starega 2 leti, zdaj je na stevcu 292 kkm.

Ja saj bom videl kaj bo sedaj... menda je problem, ce se dpf zabije preko nekega %, potem regeneracija menda ni vec uspesna, ga je treba ocistit.

Nasel sem tudi opcijo kemicnega ciscenja, kar na avtu, cenovno pride okoli 120€, vendar nihce ne da nobene garancije... tako da potem raje dam strajnarju 250 za obnovljenega, z garancijo...
 
hermand
Novinec
 
Prispevkov: 416
Pridružen: Po dec 23, 2002 3:50 pm
Kraj: Rogaška Slatina

Re: Odstranitev DPF filtra ali čiščenje??

Napisal/-a hermand Sr jul 19, 2017 5:05 pm

Odgovor s strani STRAJNAR :

glede čiščenja treba vedeti da se lahko filter očisti tudi do 90% ali pa samo 10%. Najprej ga je treba odpreti ter pregledati satovje filtra in narediti meritve pretoka filtra. Čiščenje katalizatorja + dpf filtra (če uspe 230 eur.) V kolikor se filter ne da očistiti je potrebna obnova. Cena obnove z novim originalnim vložkom filtra 400 eur.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Odstranitev DPF filtra ali čiščenje??

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr jul 19, 2017 5:48 pm

Ali ni nihče na tem forumu ki je že dal čistit DPF filter in ima izkušnje ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Odstranitev DPF filtra ali čiščenje??

Napisal/-a TrijoAdijo Če jul 20, 2017 6:34 am

Čiščenje ali pomaga ali pa pač ne. To je treba probat. Ampak za moj pojem,čist brezvezno metanje dnarja v smeti. Če nočeš met problemov z dpf-om, avto pelji k tunercu v NM,za nekih 250-300EUR ti bo zadevo vrgu ven,softwersko poštimal in si se rešil balasta. Če pa že želiš to nepotrebno in škodljivo sranje imet v avtu...pa ja...novga dej not i vozi miško.
p.s.: Novejšga smaxa smo rešli na tak način da je tunerc pač mal rezal pa švasal,pa mal po računalniku šaral....in glej...avto dela kot ura.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Odstranitev DPF filtra ali čiščenje??

Napisal/-a DePalmo Če jul 20, 2017 8:24 am

Dokler ne bodo začel merit emisij, potem bo pa veselica in cel kup neizpravnih avtov. Osebno zagovarjam da če je notri DPF filter se ga pač popravi.

Sam sem imel 1.6 HDi in zabit FAP, sem ga dal sčistit Vargalantu na Vrhniki in je zdržalo približno eno leto oz. 30.000 km (cena takrat 100 evrov z demontažo in montažo vred), nato se je postopek ponovilo, zatem sem pa razbil avto in kupil bencinarja. Sem pa pred nesrečo tuhtal v smeri tovarniško obnovljenega, ampak ker so uradni servisi kakršni pač so, so nekje priznali da je na voljo, nekje pa pač ne in tudi cene so bile zelo različne.

Glede na temo, kaj točno se je pa naredilo z obnovljenim za 250 evrov da je narasla na 400? Je tisto bil samo nesporazum?

A se je pozanimalo za ceno na uradnih servisih in če je na voljo tovarniško obnovljen? Mogoče še kakšen popust na starost avtomobila? Peugeot nudi do 35% popusta na dele če se vgradijo pri njih, zato sprašujem.

@abbe: a ni FAP/DPF filter kot vsi ostali filtri in se tudi ta enkrat zabije? Kolikor je meni znano, tudi DPF filter ni večen in ga je potrebno menjat/obnovit.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Odstranitev DPF filtra ali čiščenje??

Napisal/-a RedBaron Če jul 20, 2017 9:15 am

Glede cene, mi je Strajnar po telefonu rekel ceno 240€ za dpf z novim satovjem, enakovrednim tovarniskemu, potem se pa kaksno tesnilo in si na 250, brez dela.

Za enako ceno lahko dobim original, ali pa 'sportni' dpf, ki ga priporoca za avte z vec km, zadrzi cca 50% delcev (original 99%) in potem ni vec tezav, motor pa menda deluje BP. Ne vem pa kako je potem na tehnicnemu...
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: Odstranitev DPF filtra ali čiščenje??

Napisal/-a Tattoo- Če jul 20, 2017 9:17 am

DePalmo je napisal/-a:Dokler ne bodo začel merit emisij, potem bo pa veselica in cel kup neizpravnih avtov. Osebno zagovarjam da če je notri DPF filter se ga pač popravi.
Zadnji čas in edino pravilno, da se na tem področju nekaj premakne...vsem z odstranjenim DPF naj pa še konkretno kazen napišejo! Ker odstranjen DPF filter bi moral pomeniti enako neizpraven avto, kot če imaš slabe zavore ali pa gume s premalo profila! :!:
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Odstranitev DPF filtra ali čiščenje??

Napisal/-a abbe Če jul 20, 2017 10:12 am

TrijoAdijo je napisal/-a:Čiščenje ali pomaga ali pa pač ne. To je treba probat. Ampak za moj pojem,čist brezvezno metanje dnarja v smeti. Če nočeš met problemov z dpf-om, avto pelji k tunercu v NM,za nekih 250-300EUR ti bo zadevo vrgu ven,softwersko poštimal in si se rešil balasta. Če pa že želiš to nepotrebno in škodljivo sranje imet v avtu...pa ja...novga dej not i vozi miško.
p.s.: Novejšga smaxa smo rešli na tak način da je tunerc pač mal rezal pa švasal,pa mal po računalniku šaral....in glej...avto dela kot ura.


dela moj falus k ura.
ce bi delal k ura se dpf nebi dol z avta metal.
tki ste mi res cvetke...
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Odstranitev DPF filtra ali čiščenje??

Napisal/-a DePalmo Če jul 20, 2017 10:51 am

RedBaron je napisal/-a:Glede cene, mi je Strajnar po telefonu rekel ceno 240€ za dpf z novim satovjem, enakovrednim tovarniskemu, potem se pa kaksno tesnilo in si na 250, brez dela.

Za enako ceno lahko dobim original, ali pa 'sportni' dpf, ki ga priporoca za avte z vec km, zadrzi cca 50% delcev (original 99%) in potem ni vec tezav, motor pa menda deluje BP. Ne vem pa kako je potem na tehnicnemu...

Tole mi ne gre ravno dobro skupaj ... Torej če povzamem, lahko dobiš obnovljenega za cca. 250 evrov ali original za 250 evrov ali športnega za 250 evrov? Ne gre mi v račun ker bi pričakoval večjo razliko v ceni, a če je tako kot sem napisal oz. razumel, vzemi original.

Športnega nebi jemal ker to pomeni da ima večjo pretočnost plinov, kar pa pomeni da bo vrgel ven več saj in znajo biti problemi na tehničnem, predvsem pa z avtom ker računalnik ni optimiziran za večji pretok. Če je pretok le malo večji načeloma nebo problemov, drugače pa nič ne zavira turbine in se lahko preveč zavrti in se še to uniči. Zato je ponavadi treba nekaj "rezat in švasat" ko se DPF odstrani ker se naredi "restriktor" za turbino.

Fordov sicer ne poznam a bom vseeno povdaril. Tekočino za DPF filter se je kontroliralo? Če se je ni in jo avto ima, jo je ob menjavi filtra pametno dotočit.
 
jeronimo
Novinec
 
Prispevkov: 372
Pridružen: Sr jun 22, 2011 2:44 pm

Re: Odstranitev DPF filtra ali čiščenje??

Napisal/-a jeronimo Če jul 20, 2017 11:48 am

Če je prov narejeno dela tudi z DPF off.
Če je motor redno vzdrževan tudi tehnični gre čez. Tudi aksneje ko bojo preverjal.
Preverjanje bo verjetno enako kot v UK, kjer se gleda fizična prisotnost DPF lonca (downpipe je takoj nenarejen tehnični) plus sajavost.

So tudi tipi motorje pri starejših avtih, ki so bili eni z DPF eni brez (npr. VW BLS)

neke nebuloze da se zjebe avto če se da DPF vn, to samo če delajo tisti k nevejo kaj delajo :)
Ali pa športni DPF, ko dela regeneracijo se belo kadi za njim? :)
Najbolj pomembno je, da za avtom diši po pohanju :D
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Odstranitev DPF filtra ali čiščenje??

Napisal/-a RedBaron Če jul 20, 2017 12:28 pm

Mogoce sem se malo nerodno izrazil, za teh 250€ lahlo dobim (vse pri strajnerju) obnovljen dpf (novo satovje, ki je po kvaliteti enakovredno originalu, ne nek kitajski shit) in tudi propustnost je enaka originalu, ali pa sportni dpf, z vecjo propustnostjo...

Original ford je pa preko jurja... tako pravijo na servisu

Avto nima aditiva za dpf.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Odstranitev DPF filtra ali čiščenje??

Napisal/-a mrtwelvetrees Če jul 20, 2017 1:06 pm

Tukaj lepo pokaže kakšen je zabit DPF filter, dvomim da se da tole spucat...
https://www.youtube.com/watch?v=sMgUfpBhofs
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Odstranitev DPF filtra ali čiščenje??

Napisal/-a RedBaron Če jul 20, 2017 4:13 pm

Novak ga spuce za 200€+ DDV, brez kakrsne koli garancije, edino meritve naredi pred in po, ter prilozi rezultate. Pol raje vzamem pri strajnarju z novim satovjem, ne spucanim.

Mi pa vsi poudarjajo, da mora bit motor OK, ce prevec kadi, potem tudi nov oz. Spucan dpf ne bo dolgo...

Na servisu sem to posebej vprasal in mi zatrjuje, da je vse ok, da je to posledica okvare senzorja, motor (sobe, egr...) pa je OK.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 53 gostov