Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1163
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Kia garancija

Napisal/-a meganer Ne jul 23, 2017 7:37 pm

Zadnjič sem bil v salonu Kia in pravi trgovec da je garancija 7 let na vse razen zav. ploštic, brisalcev v garanciji.
Danes pa gledam avto bild in pravi da ni garancije na sklopki??

Torej zanima me kako ste bili zadovoljeni z garancijo oz kaj vam niso hoteli popravit pod garancijo??

Vem, da je servis par evrov dražji ampak če vsaj zamenjajo ko je treba ok. Veliko bi vozil prikolico in me skrbi skolpa, turbina, amortizerji, .... pa potem če ne zamenjajo jih klinc gleda.
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Kia garancija

Napisal/-a kseb Ne jul 23, 2017 8:03 pm

Najbolj ziher bo pri kakšnem prodajalcu pridobit listine o garanciji in jih podrobno preštudirat. Če ni drobnega tiska jih bodo z veseljem pokazali.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Kia garancija

Napisal/-a maniaxxx Ne jul 23, 2017 9:05 pm

Težko da boš imel garancijo na sklopko, to je potrošni materijal, pa tudi nasplošno so precej slabi za uveljavljanje garacij pri KII, so pri Hyundaiu precej boljši, se vidi da je drugi uvoznik.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
Veronika.borghesi
Novinec
 
Prispevkov: 495
Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:13 am
Kraj: Ljubljana in Portorož

Re: Kia garancija

Napisal/-a Veronika.borghesi To jul 25, 2017 5:24 pm

Pa kdo ti bo dal garancijo na sklopko, to je še meni jasno kot ženski. :D
p.s. Moj oče si je zaradi prikolice kupil večji in močnejši avto z avtomatiko, samo tako ne skuriš vsega. Baje... :?
Lep in s soncem obsijan dan vam želi

Veronika
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Kia garancija

Napisal/-a pleomax To jul 25, 2017 6:04 pm

Meni so na 208-ki po dobrih 3 letih starosti priznali
pod garancijo cel mehanizem za pomik stekla na voznikovi strani. Seveda avtomobil ni bil več pod tovarniško garancijo ampak pod jamstvom. Sem se pozanimal kako je s tem pri kii in so mi odgovorili,da je to potrošen material in ni vključen v 7-letno garancijo tako da očitno ta jamstva le niso tako slaba vsaj pri pežoju,pri kii pa 7-letna garancija le ni tako bleščeča kot govorijo ;)
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Kia garancija

Napisal/-a Gosic To jul 25, 2017 6:09 pm

Najboljše da se pozanimaš še za garancijo na gorivo pri Peugeotu.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Kia garancija

Napisal/-a pleomax To jul 25, 2017 8:51 pm

Zakaj bi ti pa proizvajalec moral dati garancijo na gorivo? Jaz sem povedal samo svoje izkušnje in sem zadovoljen zaenkrat z vozilom in pooblaščenim servisom. :)
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Kia garancija

Napisal/-a Firediver Sr jul 26, 2017 6:25 am

Nekomu gre v nos, da pri določeni znamki v garanciji uredijo vse tako, kot je treba..
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Kia garancija

Napisal/-a INFINITI Sr jul 26, 2017 9:37 am

Na potrošne materiale ni garancije. In to je jasno tudi sklopka, ki se cel čas "riba" med speljevanjem in prestvljanjem.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Kia garancija

Napisal/-a sašo5 Sr jul 26, 2017 9:47 am

Firediver je napisal/-a:Nekomu gre v nos, da pri določeni znamki v garanciji uredijo vse tako, kot je treba..

pri KIi :?: :?: :?: :lol: :lol: :lol: daj bodi resen, mam kolega ki tam dela....
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Kia garancija

Napisal/-a Firediver Sr jul 26, 2017 10:03 am

Sem bolj ciljal na nesmiselnost Gosicevega posta, ko je uporabnik pleomax opisal primerjavo delovanja garancije pri Peugeotu in pri Kii...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
FoxS
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: To jul 11, 2017 11:19 am

Re: Kia garancija

Napisal/-a FoxS Sr jul 26, 2017 12:05 pm

Pozdravljen,

Za tvoje potrebe bi ti svetoval, da vzameš dizla z najmočnejšim možnim motorjem pri določenem modelu.
Pojdi v trgovino in se zmeni za testno vožnjo, testiraj točno takšnega, kot bi rad imel. (menjalnik, motor, oprema..) in takrat boš vedel ali je ta avtomobil tisti, ki ga iščeš.
Garancije je 7 let, imam dobre in slabe izkušnje, ampak tudi pri slabih se je zadeva uredila.Včasih je pač treba pokazat tudi svojo temnejšo plat, da kaj dosežeš. Tako, da te garancija naj ne skrbi preveč, še vedno je dosti boljša kot pa pri konkurenčnih znamkah.

Pojdi in testiraj, sporoči kakšno novo informacijo. Nekaj nasvetov si že dobil.
Lp
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Kia garancija

Napisal/-a abbe Sr jul 26, 2017 12:20 pm

eni ste res face klele.
kupu b kijo pa bi poj vleku prikolco z njo pa v zlotabljal avto po bi pa rad mel garancijo na skloko pa turbino ap nevem kva se vse.
itak da ne garancije na te stvari,ker poj se najdejo kljuje kot ti in uporabljajo avto za to cemur ni namenjen.
Ni vse res kar napišem
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Kia garancija

Napisal/-a matejxx Sr jul 26, 2017 3:45 pm

Kako pa to, da avto ni namenjen vleki prikolice, če ga pa lahko dobiš s serijsko vgrajeno kluko?
 
coco66
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: Sr okt 09, 2013 2:14 pm

Re: Kia garancija

Napisal/-a coco66 Sr jul 26, 2017 5:06 pm

Prikolica ima lahko 150 kg ali pa 1 tono, V navodilih sigurno piše kolilo kg lahko vlečeš da se bo kompozicija varno tudi varno ustavila zaradi zaviranja
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Kia garancija

Napisal/-a Gosic Sr jul 26, 2017 11:09 pm

Firediver je napisal/-a:Nekomu gre v nos, da pri določeni znamki v garanciji uredijo vse tako, kot je treba..


Mislim daj lepo te prosim. Človek sprašuje za garancijo na sklopko. Hipotetično: imam neko kripo, ki ima garancije 3 leta in 100.000km. Prej se mi bo iztekla po kilometrih. Pri 99.000 namerno 'žgem' sklopko, da mi jo zamenjajo, da bo dobra še za naslednjih 200.000km. Verjetno bi se to podjetjem zelo izplačalo, kajne? Da jo menjajo Jožetu, Sašotu, Francu, Micki... Sicer pa ja. Imam Kio in so mi uredili marsikaj v sklopu garancije. To je moja izkušnja. Je pa verjetno ne bom več kupil - da boš srečen. Sem pa videl v temi o poltogi premi pri Peugeotu 308, kako 'lepo' uredijo škripanje le te v sklopu garancije. Očitno so zamešali poklic, purpen se ponavadi uporablja pri umeščanju/vzidavi oken v hišah. Ampak očitno Peugeot vse lepo uredi.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Kia garancija

Napisal/-a Firediver Če jul 27, 2017 5:12 am

Uporabnik pleomax je objavil primerjavo garancijskega zahtevka za isto stvar pri Peugeotu in pri Kii.
Evidentno je bilo, da nekje to rešujejo ugodno, drugje pa takoj zavrnejo. Zato sem napisal, da gre to nekomu v nos (tebi).
Sploh pa ko si izpostavil garancijo na gorivo. Zgleda, da si to pri Kii ti dosegel, da te je zanimalo kako je to pri Peugeotu. :roll:


No, ko so ti veliko stvari uredili v sklopu garancije..katere zadeve so bile to, da jih Kia ni smatrala kot potrošno blago? Gorivo? Sej bolj potrošne zadeve pri vozilu res ne more biti!

Po drugi strani pa, mora že biti Kia kakovosten avtomobil, ko se toliko stvari kasneje še v garanciji popravlja...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Kia garancija

Napisal/-a pskoda Če jul 27, 2017 6:27 am

Ta kijina 7 letna garancija je samo marketinška poteza itak pa dajo tisto v garancijo, kar je zelo majhna možnost, da jo bo hudič vzel.


Ne vem kako to jemlete potrošni material? Motor ni potrošni material oz ali cel avto ni potrošni material in je večen?
Za mene je vse oz cel avto potrošni material. Razlika med njimi je samo, da se ene stvari prej obrabijo, uničijo kot druge, ampak z časoma gre vse v maloro.

Zakonsko je določena 2 letna garancija na VSE. Vse ostalo je pod ? in ponavadi ne zajima vse kot v 2 letni garanciji
Lp
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Kia garancija

Napisal/-a pleomax Če jul 27, 2017 6:56 am

Tako kot je napisal Firediver sem govoril kako je z garancijskim zahtevkom za točno določen del abtomobila pri obeh znamkah. Sicer pa če si že želiš neke bitke...Cena uradnih servisov za ceed 1.4 100 in 308 1.2 THP 130 do 125.000 za 308 in 120.000 za kio: kia=1663€ peugeot=971€ Motorja sta neprimerljiva sicer,ker je 308 turbo in v osnovi je vzdrževanje turbo motorjev kak € dražje,ima pa fudi daljše servisne intervale kot atmosferski v kii. Razlika v ceni je torej 662€ pri takšni kilometrini. Tukaj se skriva droben tisk in negativne lastnosti 7-letne garancije. Moj namen sploh ni bil pljuvat po kii kot si to ti Gosic delal za peugeota. Ampak če pa je tako superiorna ta kia s to garancijo potem pa predstavimo podatke še o kii ne samo o težavah na premah 2 peugeotov 308. Da ne omenjam koliko težav so imeli nekateri uporabniki z uveljavljanjem garancije pri kii. Realno moraš to 7-letno garancijo nekje plačat in to je kompromis,ki ga sprejmeš ali pa ne tako kot ga kupci drugih znamk vzamemo in imamo za ceno krajše garancije manjše cene servisov. Za mene se to izide,se bom lahko prej ločil od pooblaščenega servisa in sam izbiral kam it. :)
Pripomnil bi pa,da je garancija na sklopko lahko smiselna. Imamo doma težave, sicer gre za tovornjak ampak kljub normalni vožnji,smo na 70.000km že na koncu s 5.sklopko. Nasploh so težave s celim tovornjakom in nam dajejo 1-letno garancijo na sklopko in dejansko tudi v tem roku crkne. V nasprotju s starim tovornjakom,ki jih ima čez 150.000 pa je še kar na 1.
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Kia garancija

Napisal/-a Gosic Če jul 27, 2017 4:19 pm

Res mi je hudo mar, kaj si nekaj zakritih virtualnih mislecev misli o Kii, njeni garanciji itd. Je pa zanimivo, da nikjer potem ne omenite poltoge preme, ko naj bi bil Peugeot taka 'ugledna' evropska znamka. Tako ugledna, ta škripanje odpravljajo z vbrizgavanjem purpena. Ne rečem, da je Kia oh in sploh, prej bi rekel ravno obratno, a menim, da spet tako slabi pa niso, da bi imeli tako poceni rešitve.
Glede garancije pri moji Kii (kaj so mi menjali): turbino, izpušni kolektor, 'kromirane' obrobe okoli meglenk, strešne pokrovčke, volansko letev, ESP senzor. Morda sem še kaj pozabil, od tega je že nekaj let in avto ni več v garanciji.
Glede cen servisov bi pa samo rekel: če vam je 200€ razlike tako pomembnih v času lastništva avtomobila.. Potem je nakup avtomobila hud strošek in je bolje kupiti moped. Podobno je jamranje glede cene goriv, a v vozilih pa le po ena oseba. Tako hudo očitno spet ni. Verjetno vas je večina itak napol revnih in nimate kaj za v usta.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 65 gostov