Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Anon
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 52
Pridružen: To jan 27, 2015 8:40 am

Iščem mehanika za Peugeot 207

Napisal/-a Anon So avg 12, 2017 12:21 pm

Pozdravljeni!

Partnerka je 2014 kupila rabljenega Peugeota 207. Ker ji je skrb za avto nekaj čisto tujega, ga še nikoli ni peljala kakšnemu mehaniku. Avto je letnik 2007. Letos je po mojem vztrajnem prigovarjanju pristala, da se ga vsaj "malo pokaže" mehaniku in opravi osnovno vzdrževanje. Dogovor je tak, da jaz najdem mehanika. V vsakem primeru mislim, da bo treba opraviti (vsaj) mali servis, ona pa bi seveda menjala čim manj.

Kakorkoli že, prosil bi vas za priporočilo kakšnega sposobnega mehanika v Ljubljani ali okolici, ni potrebno, da je uradni serviser, ki bi pogledal partneričin avto. Pa da bi znal povedat kaj bi bilo treba vse urediti, da se najprej dogovorimo, pa potem v skladu z dogovorom, zamenjamo.

Hvala za nasvete!
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 539
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm

Re: Iščem mehanika za Peugeot 207

Napisal/-a luxxx7 So avg 12, 2017 2:08 pm

Kam pa ti vozis svoje vozilo na servis?
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Iščem mehanika za Peugeot 207

Napisal/-a limas So avg 12, 2017 4:13 pm

Dovjak, okolica Ljubljane.
http://www.informacija.net/podjetja/mot ... -ljubljana

Tisti stavek, da ženska ne bi zamenjala ničesar, me najbolj razveseli.
Naj se avto vozi dokler kaj ne odpade in naj se rabljen čim dražje proda. Seveda bo v oglasu pisalo "od skrbne lastnice".
 
Anon
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 52
Pridružen: To jan 27, 2015 8:40 am

Re: Iščem mehanika za Peugeot 207

Napisal/-a Anon So avg 12, 2017 4:24 pm

Sam vozim Volvota in ga servisiram pri enem zasebnem mehaniku. Sem pa zelo zadovoljen. Ampak tip je specializiran za Volvote, jih res obvlada, in si ne maže rok z drugimi znamkami. Kar zelo spoštujem.

Jah, ona bi šparala in "dokler dela, zakaj bi menjala". Je pa njena mama uničla Opla s takim odnosom, ki je bil še čisto v redu, tako da je potem tudi moja malo popustila, da mogoče je pa vseeno fajn vzdrževat, ne samo popravljat, ker lahko ravno na ta način prišaraš, da ti avto ne zariba.

Hvala za nasvet!
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 539
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm

Re: Iščem mehanika za Peugeot 207

Napisal/-a luxxx7 So avg 12, 2017 5:20 pm

No potem pa jo le prepričaj, da vsaj menja enkrat letno tisto Totalovo olje + oljni filter, zanemarljiv strošek...

Na forumu sta dva, ki mi prideta na pamet. Uporabnik Fan (Ljubljana) in uporabnik pocesnkII (okolica Kamnika, če se prav spomnim).
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Iščem mehanika za Peugeot 207

Napisal/-a limas So avg 12, 2017 8:56 pm

Prvi omenjeni mehanik ima zelo slabe reference. Bilo je ogromno napisanega tudi na tem forumu in nekaterih drugih:

http://www.mazda-si.net/topic/6312-goljufija/

viewtopic.php?f=6&t=103231





Astilba v Ljublani ima tudi dobre reference. Verjetno so se preselili z Rudnika na Tabor.
 
Uporabniški avatar
bishop
Novinec
 
Prispevkov: 126
Pridružen: Pe feb 20, 2009 12:21 am
Kraj: Vodice

Re: Iščem mehanika za Peugeot 207

Napisal/-a bishop Ne avg 13, 2017 7:24 am

Sam sem bil pri Boštjanu(Dovjak-u) parkrat s svojim citroenom in ga lahko samo pohvalim.
I DIDN'T DO IT! LAWYER FUCKED ME!
 
Anon
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 52
Pridružen: To jan 27, 2015 8:40 am

Re: Iščem mehanika za Peugeot 207

Napisal/-a Anon Ne avg 13, 2017 11:17 am

limas je napisal/-a:Prvi omenjeni mehanik ima zelo slabe reference. Bilo je ogromno napisanega tudi na tem forumu in nekaterih drugih:

http://www.mazda-si.net/topic/6312-goljufija/

viewtopic.php?f=6&t=103231



Čakaj, kateri je to? Sem prebral o Hanziju Tassiju (?). Katerega si ti mislil? A ta Dovjak je kul?

Mika me peljat enemu s.p.-ju, ampak to izključno na osnovi super izkušen z mojim Volvo mehanikom. Je s.p., ni pooblaščen, ampak je pa pošten in sposoben. Zato se tako "palim" na bolj neformalno varianto, vem pa, da sem imel srečo in da hitro dobiš domačga mojstra, ki naredi več škode kot koristi. Samo, če imaš pa srečo, pa najdeš tipa, ki ti fer pove kaj bo naredu, kolk bo stal in potem točno tako je.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Iščem mehanika za Peugeot 207

Napisal/-a limas Ne avg 13, 2017 12:06 pm

Anon, Tako je; fan ali Hanzi Tassi. O njem je ogromno napisanega na različnih forumih, zato se ga raje izogibaj.
Dovjak je OK, ima dobre reference, saj sem ga tudi priporočil v zgornjih postih.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov