Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
svizc
Novinec
 
Prispevkov: 392
Pridružen: So mar 24, 2007 5:20 pm
Kraj: Gorenjska

FIAT PUNTO GRANDE ESP UNAVAILABLE + HILLHOLDER ERROR

Napisal/-a svizc Če avg 17, 2017 8:03 am

Zdravo,

cca. mesec in pol nazaj so se mi na mojem FIAT PUNTO GRANDE CNG 2009 zacele pojavljati cudne napake.

Prej vse lepo in prav en dan pa sem prisel domov se preoblect avto parkiral pred hiso na manjsi klancini in ko sem avto vzgal sem dobil CHECK ENGINE ESP UNAVAILABLE in pa ce se ne motim takrat nekaj v zvezi z HILL HOLDER-jem ce se ne motim, seveda prizgana lucka za motor in pa tisti trikotnik v sredini in pri tem je avto padel kot v en SAFE MODE pri dizlih ce se ne motim ker avto ni imel niti toliko moci da sem ga spravil v rikverc iz klancine da bi ga preparkiral na ravnino. Skratka toliko brez moci kot da bi v klanec speljal v rikverc z 4,5 prestavo. Ko mi je avto ratalo spravit na ravnino in sem ga zaklenil in odklenil potem je delovalo normalno brez luck in avto je vlekel brez problemov

Druga stvar je bila zadnjic ko sem sel na malce daljso turo in sem vozil avto na plin (CNG) sem opazil da je avto sam od sebe pri polovici polnem tanku za plin kar sam od sebe preklopil na bencin, takrat sem seveda pritisnil nazaj gumb za plin in recimo po 500m je avto spet preklopil sam nazaj na bencin, pri teh preklopih avto seveda "cukne" in pri tistem "preklopu" pogledam na stevec in prizgana lucka za motor in spet tisti trikotnik na sredini. Takrat je avto naprej vlekel normalno ker je bilo to med voznjo sem ga takega kot je bil pripeljal normalno domov z luckami seveda in seveda po cca. uri ko je avto doma stal pred hiso so lucke ugasnile. Avto se je potem spet vozil normalno

Tretji primer drugacna napaka se je pojavila zadnjic z avtom sem se pripeljal na parkirisce in cakal nekoga da ga poberem in ko sem probal avto prizgat da se odpeljem avto ni dal nikakrsnega kontakta motorju da se prizge, prizgale so se vse lucke na armaturki tako kot se vsakic ko avto deluje normalno vendar nobenega klika od pumpe da da kontakt in nobenega klika motorju da se obrne. Po parih poizkusih mi avto uspe vzgati in se odpeljati ampak tokrat brez vseh luck, zajebaval je le tisti vzig ko mi avto sploh ni prisel do verglanja, nic od nic. Cez 10min pridem domov, ugasnem avto sem si rekel probam ponovno prizgat avto da vidim kaj bo in glej ga zlomka spet lucka za motor, rumeni trikotnik in spet opozorilo CHECK ENGINE ESP UNAVAILABLE in pa HILL HOLDER problem in avto spet ni sel nikamor, spet tisti safe mode. Avto ugasnem ga spet pustim kaksno uro pred hiso stat in ko se usedem probam ponovno prizgat spet deluje vse brez napak.

Zadnji primer pa danes zjutraj ko hocem it v sluzbo, avto je stal recimo da nekih 5dni(noben ga ni vozil), probam uzgat avto spet kot da nisem obrnil kljuca, probam se enkrat in nekje v 5to mi rata da sem zaslisal pumpo ki je dobila kontakt in takrat sem avto z veliko tezavo(beri kot da bi bil slab akumulator) komajda vzgal in ponovno CHECK ENGINE ESP UNAVAILABLE tokrat brez obvestila HILL HOLDER in avto ima normalno moc. Moram dodat da akumulator je nov, star pol leta. Potem ko sem pustil avto laufat kaksne pol minute na mestu in ko sem ga ponovno probal vzgat potem je delovalo vse v redu vendar sem ga raje pustil doma kot pa da ne morem priti vec nazaj domov iz slube.

Eno izmed napak mi je uspelo zadnjic tudi posneti: POSNETEK CHECK ENGINE ESP UNAVAILABLE in pa lucka za motor brez rumenega trikotnika

Kaksen predlog kaj se je zacelo dogajat z avtom kar naenkrat?
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: FIAT PUNTO GRANDE ESP UNAVAILABLE + HILLHOLDER ERROR

Napisal/-a mrtwelvetrees Če avg 17, 2017 9:10 am

Jaz bi rekel da te elektrika zajebava, mogoče slaba masa kje... za hec preveri kako ti akumulator polni (napetosti) v kakšnem stanju je akumulator tudi če je nov.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
svizc
Novinec
 
Prispevkov: 392
Pridružen: So mar 24, 2007 5:20 pm
Kraj: Gorenjska

Re: FIAT PUNTO GRANDE ESP UNAVAILABLE + HILLHOLDER ERROR

Napisal/-a svizc Po avg 21, 2017 7:40 am

Evo spet se oglasam v soboto se odlocim da grem tankat avto preden ga odpeljem do mehanika/elektricarja in se dobro da imam Petrol blizu doma ker sem ostal tam. Avto je spet padel v nek safe mode, komaj speljal iz Petrola, maksimalna hitrost avta 15-20km/h. Gori lucka za motor in pa TALE simbol(lucka). Tole pa je POSNETEK stevca.
 
Uporabniški avatar
sparky
Novinec
 
Prispevkov: 403
Pridružen: Sr mar 18, 2009 6:18 pm
Kraj: Kranj

Re: FIAT PUNTO GRANDE ESP UNAVAILABLE + HILLHOLDER ERROR

Napisal/-a sparky Po avg 21, 2017 8:35 am

Preveri škatlo z varovalkami v motornem prostoru, mase v motornem prostoru, pomeri koliko polni alternator... Nekje ga nekaj malega heca okrog elektrike in potem se vsem napravam meša.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 51 gostov