Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
witboy007
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 58
Pridružen: Pe okt 29, 2010 6:12 pm

Problem s klimo?

Napisal/-a witboy007 To avg 22, 2017 3:56 pm

Pozdravljeni

Mam avto Golf 6 1.4 TSI (122) od samega začetka leta 2010.
4 leta sem avto mogel voziti k pooblaščenemu serviserju. In ravno proti koncu se je spraznila klima. Zato so na zadnjem majhnem servisu tudi napolnili klimo. Za en mesec pa pripeljem avto nazaj ker klima ni delala. In mi je takoj rekel da je potrebno menjati en majhen del in na novo napolniti klimo. Valda sem biu jezen ker sem mu pokazo račun kjer je videl da je bilo polnjeno pred enim mescem. A ni pa hotel povedat kateri del majhen bi bilo potrebno menjat.

Zato sem šel drugam in klimo napolnil. ampak kar hitro se je začel pojavlat čuden zvok. 2014. prav tako let 2015 in 2016. In je na AMZSju z UV lučko svetil in rekel da nikjer ne pušča. Sem rekel ja nekje more :D mislim no..

Pred dvema tednoma sem spet mel na avtomobilu servis kjer je mehanik pogledal in videl da klima küler spušča. Zato sem kupil novega in so mi menjali in na novo napolnili klimo torej spet 2017. Seveda hladi zelo dobro. A ko prižgem klimo in nekaj časa hladi pol ko dam gas in ga spustim se spet čuje čuden zvok.
Se pravi je povezano z obrati? samo ko se gas spusti pol se čuje zvok. A nato klimo izklopim in dela vse normalno.

Se pravi ta zvok se pojavla že 4 leta. in v 4 letah so mi polnili 5x klimo. avtomobil sem vozil k več različnim mehanikom. in prav nobeden ne zna povedat odgovora.

In če grem gor.. k pooblaščenemu. keri mali del bi oni menjali? nikomur se niti ne sanja. in so vsi rekli da bi me okol prnesli.

Torej ima kdo kak nasvet. Se pravi zvok je povezan z klimo. Ta zvok se pojavi ko ni zadosti plina not. a nemorem na 2 tedna vedno klimo polnit. in za vsako polnjenje plačam. prosim za nasvet pomoč.

Lp
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Problem z klimo?

Napisal/-a pskoda To avg 22, 2017 4:29 pm

Če je zvok odvisen od gasa, potem ni druge kot kompresor, ker je gnan na jermen

Če so ti menjali kondenzator klime je šlo skoraj vse olje ven in če ga je premalo noter trpi kompresor slabo mazanje. Če je preveč plina ne bo hladilo isto kot, če ga je premalo
Lp
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Problem z klimo?

Napisal/-a motom To avg 22, 2017 4:54 pm

Ce je zvok podoben sikanju ali klokotanju, je to premalo plina in se slisi na expanzijskem ventilu.
 
witboy007
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 58
Pridružen: Pe okt 29, 2010 6:12 pm

Re: Problem z klimo?

Napisal/-a witboy007 To avg 22, 2017 5:55 pm

Sedaj sem še 1x šel v avto. Prižgem klimo in se peljem 5 minut. Se ustavim in dam v ler.. dam gas do 4 tisoč obratov in ga takoj spustim. Takrat je zvok ful glasen..in kakor pada glas pada tudi zvok. Se pravi je glas neprestano. V mirovanju je ravno tolko da se cuje. Kakor dam gas se spet bolj sliši.

Zvok ni sikanje oz klockanje..
Je neprestano.
 
witboy007
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 58
Pridružen: Pe okt 29, 2010 6:12 pm

Re: Problem z klimo?

Napisal/-a witboy007 Sr avg 23, 2017 9:18 am

evo zvok ki sem ga posnel. in ker drugače nisem znau objavit sem uploado na ufile.

https://ufile.io/rerp1

čuje se samo dajte si na max glasnost
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Problem z klimo?

Napisal/-a abbe Sr avg 23, 2017 6:34 pm

tole kar bom napisal se ne bo lepo slišal ma vseeno bom napisal.
ti si prou butast.res si butast an.
ja a se ti ne zdi normalno da bi najprej odpravil puščanje plina pa potem naprej odkrival zvok (ki ga itak ne bo več). vem da si zamenjal kondenzator ampak očitno s tem nisi odpravil puščanja.
pelj avto nekam kjer znajo servivirati ac sisteme da poiščejo puščanje sistema. potem bo najprej treba to odpravit.
poj ti bo najverjetnje crknu še kompresor.
ker bolj ko manjka plin bolj se kompresor trudi tlačit (bolj je obremenjen) s tem se tut temperatura olja v kompresorju dviguje in se olje uparja in gre po sistemu in ga je vedno manj v kompresorju in potem posledično zariba..teb je plina že 4x zmanjkal...tko da..

p.s. pri menjavi kondenzatorja se je izgubilo cca 20% olja. če je serviser vedu kaj dela ga je dodal nazaj v sistem pri polnjenju klime po zamenjavi kondenzatorja...
Ni vse res kar napišem
 
witboy007
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 58
Pridružen: Pe okt 29, 2010 6:12 pm

Re: Problem z klimo?

Napisal/-a witboy007 Sr avg 23, 2017 8:30 pm

kot zgleda bi morau biti majster za vse in bi se moral spoznati na računalnike, kuhanje, telefone, avtomobile, traktorje.... ampak to pač nisem. zato sem butast. če si ti tak majster reci pa pripeljem kar do tebe.

kaj je pol onih 6 oz 7 majstrov (šlosarjev ki imajo svoje delavnice in vsak od njih tudi polni in testira klimo) kamor sem vozo avto da so preverjali in testirali? če sem jaz butel so pol oni 3x večji ko so šolani za to in niso našli vzroka.

bog nedaj da ti kdaj neboš česa vedel. in te bodo drugi imeli za butla. ziher je lep občutek.

Lp

aja BTW napisal si
ja a se ti ne zdi normalno da bi najprej odpravil puščanje plina pa potem naprej odkrival zvok (ki ga itak ne bo več)

pred slabima dvema tednoma je biu menjan ventil in klima küler (hladilnik) zato plin ne uhaja. hladi normalno. zvok pa se sedaj že pojavla takoj ko se klima vklopi.

serviser je rekel in pregledal klima kompresor in ni opazil nič nenavadnega. če pa bi že kaj bilo pa bi se obnovil ker se 240E ne splača dajat ker je še vse dobro z njim. jaz iščem po forumih samo alternative in pomoči. naj si bo nevem kak butasto vprašanje... pač smo butli. saj smo vsi v sloveniji. ker smo tak daleč prišli da drugo kot faušije več ni... bv se trudiš pol pa ti nekdo motivacijo zbije do dna...

ko nekdo vpraša kje kupiti kak del. ali tam za 200 ali tam za 250. se spet pojavi butasti odgovori. češ kaj boš sedaj iskau cenejšo opcijo. ja ne. vsi služimo bajne vsote in si lahko privoščimo vse. ah brez veze.
moderator ali admin prosim če lahko odstraniš to temo.

Lp
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Problem z klimo?

Napisal/-a motom Sr avg 23, 2017 8:47 pm

Kompresor je preobremenjen če je prevec plina ali ne dela hlajenje kondenzatorja /umazan/ne dela ventilator...
Če je premalo plina se kompresor premalo hladi s povratnim plinom in se pregreva.
Olje vedno potuje po sistemu. Vračanje olja pa je problematično v primeru kratkih vklopov.

Pa bonton je tudi problematičen na slovenskih forumih.
 
witboy007
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 58
Pridružen: Pe okt 29, 2010 6:12 pm

Re: Problem z klimo?

Napisal/-a witboy007 Sr avg 23, 2017 9:07 pm

plin je nastavljen kot je predpisano za moj avto.

motom bom vzeu na znanje to kar si napiso in bom šel povprašat da bodo preverili kompresor in to olje. a kot ponavadi bo odgovor sledil ja bo potrebno zamenjat kompresor.

hvala


P.S.
pri mojem avtoju je variabilni kompresor kateri nima veze z količino plina. to je rekel mehanik zdaj
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Problem z klimo?

Napisal/-a limas Sr avg 23, 2017 9:45 pm

Če se bo problema lotil pravi mojster za klimo, ga bo tudi odpravil. To je na koncu tudi najceneje.
V ljubljanski regiji bi ti svetoval Lindiča ali klimaservis na Zaloški.
Zadnjič spremenil limas, dne Sr avg 23, 2017 9:48 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Problem z klimo?

Napisal/-a abbe Sr avg 23, 2017 9:48 pm

ce je kompresor variabilen pomeni da skos dela,ventil na njem pa uravnava s kaksno mocjo dela.
starejsi tipi so imel sklopko in so delal na polno al pa nic.
to je iz vec razlogov slabo.
novi tipi majo pa in sklopko in ventil. ampak sklopka ne sluzi uravnavanu moci..
glede na to kar ti je mehanik rekel je mogoce res slosar.
moj namen ni da bi biu zaljiv niti ti nisem fovš. niti nikjer nisem nic komentiral ceno.
bi pa rad slisal kako se je preizkusilo ali sistem res tesni ali ne.
kako pa ti ves da tvoj sistem ne pusca vec? a si ga dal po 2 tednih preverit?
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Problem z klimo?

Napisal/-a limas Sr avg 23, 2017 9:50 pm

Res je. Tudi najboljši mojstri ne morejo v enem dnevu ugotoviti, če sistem pušča.
Napolnijo z barvilom in te naročijo čez dva tedna. V večini primerov je vzrok v tesnenju kompresorja.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Problem z klimo?

Napisal/-a abbe Sr avg 23, 2017 9:57 pm

barvila se več ne uporablja toliko.
danes puscanja iscejo s formirnim plinom. veliko bolj ucinkovito in hitrejse se odkrije.
seveda je pa res da se pa tut ne da vsega odkrit na tak ali drugacen nacin.
Ni vse res kar napišem
 
witboy007
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 58
Pridružen: Pe okt 29, 2010 6:12 pm

Re: Problem z klimo?

Napisal/-a witboy007 Po avg 28, 2017 4:49 pm

Evo javlam se ponovno jaz

Da smola ena brez druge ne gre...

Ta zvok je klima kompresor. Ležaji v klima kompresorju. in ker se teh delov ne dobi se menja cel kompresor. In mi je mehanik pokazal ima v delavnici 7 kompresorjev katere je menjo v zadnjih 3 mescih na takih avtih kot mam jaz.

Potem pa se mi na armaturki prižgala luč za motor. Sem takoj šel nazaj do njega in je priklopil gor računalnik in mi je pogonska veriga za en zob preskočla. res mam smolo.

Sem klico na posedija (moj pooblaščeni serviser) tam me stane klima kompresor in komplet delov z verigo 890 €. češ to je original in najboljše. aja? sedaj mam original vse in je zdržalo 89.000 km. tak da naj ne rišejo in pišejo norosti.

V gmtju je pa cena za oboje skupaj okrog 440 €

to je do zdaj to kar sem izvedel.
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Problem s klimo?

Napisal/-a motom To avg 29, 2017 7:37 am

Imel si vlago v sistemu, ki je prisla not z zrakom in zato riknil kompresor
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Problem s klimo?

Napisal/-a abbe To avg 29, 2017 10:26 pm

original gor original dol jm rec.
poglej kdo je proizvajalec tvojega kompresorja in nabavi od iste firme.
za verigo pa itak nimas kj.
verjetno jo dela le en proizvajalec in jihpotem sam prepakirajo..
kupi v gmt in bo mir. seza ksn popust rec...
Ni vse res kar napišem
 
witboy007
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 58
Pridružen: Pe okt 29, 2010 6:12 pm

Re: Problem s klimo?

Napisal/-a witboy007 To avg 29, 2017 11:07 pm

evo odgovori in cene ;:D

veriga in kompresor

Pooblaščeni serviser POSEDI
890€

euroton 347€

gmt 330 €

sp mehanik 590€


cene so res različne. posedija razumem da proda original,... ampak kaj če meni original ker če ne zdrži niti 100 tisoč pol je smešno sploh govorit za original dele.

sedaj res razmišlam da vzamem pri gmtju ampak pol rabim tudi mehanka da to menja.

so pa mehaniki smešni. če vzamem dele preko njih me pride delo poceni. če sam pripeljem svoje dele me pa pride delo drago... a nobeden mehanik mi ne da 30% popusta na dele čeprav vsak kupi z 45% popusta. barabe*? :D
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Problem s klimo?

Napisal/-a Firediver Sr avg 30, 2017 7:08 am

Potem pa sam vgradi, če te to moti!

Če bi bil ti mehanik, bi tudi tako delal, če si pameten...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Problem s klimo?

Napisal/-a TrijoAdijo Sr avg 30, 2017 7:21 am

Ja kulk bojo pa aftermarket deli zdržal? Zadnje cajte sem naletel na kr nekaj šrot robe od priznanih proizvajalcev....
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Problem s klimo?

Napisal/-a pskoda Sr avg 30, 2017 10:49 am

Vprašanje je tudi, če je original isti kot tvoj in vsaj po moje so ga nadgradil oz odpravili hibe in bo ta zdržal dlje.

Drugače pa, če mene vprašaš ste ga sami zjebal oz mu požrli veliko življenske dobe samo z vlago, da ne govorim o slabem hlajenju ali zapacanem kondenzatorjem.

ps.: če pri nabavi avta ni bilo težko plačat okrog 2000€ več kot bi pri recimo renoju, oplu, kiji in podobnim tudi zdaj ne bi smel biti problem odkartat tistih 900€
Lp
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Majestic-12 [Bot] in 50 gostov