Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
maarkec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Ne apr 25, 2010 11:11 am

Prosim za nasvet glede pooblaščenega servisa

Napisal/-a maarkec To sep 19, 2017 10:14 am

Pozdravljeni!
Mam avto k je star 6 let in ni več v garanciji, ker se priblizuje servis sem povprašal za ceno, in sicer servis je na 70.000 km, predračun vsebuje filter olja, filter kabine , olje, ter filter zraka , to naj bi na pooblaščenem servisu blo okrog 200 eurov, pač redni servis na 15.000 km , kar se mi zdi 200 eurov dejansko samo za menjavo olja in filtrov katastofa( za priklop na računalnik racunjo 50 e če je z avtom vse ok ), zato razmisljam glede na to da je z avtom vse ok in je bistvo da se menja olje in filter, da bi te stvari kupil sam in sel k serviserju v mojem kraju, kjer mi to postima za 50 eurov, kaj vi pravite?

hvala ze vnaprej,

lp
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Prosim za nasvet glede pooblaščenega servisa

Napisal/-a Ivan36 To sep 19, 2017 11:15 am

Menjaj vozilo! Pa tistih 200€ daj za 1 obrok ?! :idea:
 
maarkec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Ne apr 25, 2010 11:11 am

Re: Prosim za nasvet glede pooblaščenega servisa

Napisal/-a maarkec To sep 19, 2017 11:18 am

ne razumem te!
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Prosim za nasvet glede pooblaščenega servisa

Napisal/-a Firediver To sep 19, 2017 11:20 am

..in potem bo (če bo ta 1. obrok dan v smislu nakupa novega vozila) spet xx let odvisen od pooblaščenca zaradi garancije. Je res na boljšem?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
maarkec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Ne apr 25, 2010 11:11 am

Re: Prosim za nasvet glede pooblaščenega servisa

Napisal/-a maarkec To sep 19, 2017 11:25 am

bi lahko dobil konkreten odgovor, hvala

lp
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Prosim za nasvet glede pooblaščenega servisa

Napisal/-a esem To sep 19, 2017 11:32 am

Konkreten odgovor je bil napisan že vsaj stokrat. Če zaupaš temu mehaniku, zamujaš že nekaj let. Morda rad preplačuješ?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Prosim za nasvet glede pooblaščenega servisa

Napisal/-a pskoda To sep 19, 2017 11:34 am

Jaz sem kupil nov avto in od novega do zdaj sem servisiral na uradnem servisu.
Pri 1 sevisu 15kkm so mi nalili preveč olja in olje je puščalo pri oljnem filtru (še 1x menjal filter olja (original) z novo dihtengo na svoje stroške in ni puščalo več).
Pri 2 servisu 30kkm so mi nalili preveč olja, puščalo pri oljnem filtru odtrgali so en zatič pri spodnjem pokrovu motorja spet vse sam popravil na svoje stroške.
Pri 3 servisu nalili preveč olja in pri oljnem filtru puščalo (solzilo) spet sam doma moral popravit in spet na svoje stroške
Zdaj pri 4 servisu 60kkm so mi nalili preveč olja, pri oljnem filtru je spet solzilo, čep na karterju je bil brez podložke in je puščalo + zategnil je ko bik 80Nm predpisano 30Nm in nalomili so mi drug zatič pri spodnji zaščiti motorja. Spet sem moral vse popravit razen te plastične zatiče sem dal zavarit.

Niti 1x niso naredili kot se zagre in so eni navadni šalabajzarji. Če si pameten pojdi enemu kvalitetnemu popoldancu, ki ti bo naredil kot se zagre ne pa ti biki, ki se učijo na tvojem avtu z šlosarsko izobrazbo
Zadnjič spremenil pskoda, dne To sep 19, 2017 11:38 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Lp
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Prosim za nasvet glede pooblaščenega servisa

Napisal/-a Firediver To sep 19, 2017 11:37 am

Pa ti resno nameravaš še ostati pri tem serviserju?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Prosim za nasvet glede pooblaščenega servisa

Napisal/-a pskoda To sep 19, 2017 11:41 am

Ne nikoli več pa še avto sem kupil pri njih. Vsakič sem šel v upanju enkrat jim pa mora ratat in vsakič sem se zmotil tako, da zdaj je dost.

Da še dodam sicer je malo čudno narejeno, ampak ko odvijačiš oljni filter je spodaj malo nastavljena el. pumpa za antifriz in vedno je bila mastna od olja tudi tam kjer je bila prikloplopljena na štrom.

Do zdaj nisem nikoli napisal kaj se dela. Zdaj jih imam pa poven kufer.
Lp
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Prosim za nasvet glede pooblaščenega servisa

Napisal/-a TrijoAdijo To sep 19, 2017 12:42 pm

Pun kufer jih že maš....Sam roko na srce, maš pa tut dugo lajtngo...
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Prosim za nasvet glede pooblaščenega servisa

Napisal/-a motom To sep 19, 2017 1:23 pm

Jaz sem peljal samo prvič, na 15 000. Pri oljnem filtru je bilo suho kot poper, tudi električna črpalka suha, skratka vse nedotaknjeno.
Pri 30 000 menjal sam in na oljnem filtru našel datum star skoraj 2 leti, nekaj pred izdelavo avta....
 
Uporabniški avatar
kotk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 44
Pridružen: To avg 30, 2011 1:02 pm

Re: Prosim za nasvet glede pooblaščenega servisa

Napisal/-a kotk To sep 19, 2017 2:44 pm

pskoda je napisal/-a:.....Do zdaj nisem nikoli napisal kaj se dela. Zdaj jih imam pa poven kufer.

Katera znamke je avto in v katerem kraju si servisiral? Da se ne opeče še kdo...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Prosim za nasvet glede pooblaščenega servisa

Napisal/-a pskoda To sep 19, 2017 3:46 pm

TrijoAdijo je napisal/-a:Pun kufer jih že maš....Sam roko na srce, maš pa tut dugo lajtngo...


Zelo dolgo. Pač človek misli, da jim bo 1x ratalo, ker meni se je največ šlo zaradi garancije, čeprov roko na srce dvomim, da bi njim dal popravljat, če ne znajo naredit eno kurčevo menjavo olja.


To se mi je dogajalo pri Slaku v Novem mestu

Prej pri oplu se mi to ni nikoli dogajalo, še prej pri 2 fiatih nikoli isto pri alfi ne. Uradni serviser je bila Adrija
Lp
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Prosim za nasvet glede pooblaščenega servisa

Napisal/-a nejc1 To sep 19, 2017 5:53 pm

Ta plastična ohišja filtra so že itak problematična, potem pa še eni pametnjakoviči ne menjajo dihtung (ki so vse zraven oljnega filtra v škatli), niti jih nič ne namažejo z oljem ali mastjo(po možnosti še zategnejo premalo ali preveč) in potem zadeva spušča..

Niso pa vsi pooblaščenci slabi, sicer pa po izteku garancije greš k mehaniku ki mu zaupaš, ali če znaš sam še toliko bolje in to je to...
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Prosim za nasvet glede pooblaščenega servisa

Napisal/-a limas To sep 19, 2017 6:47 pm

Taki časi so, da je nemogoče zaupati nikor več, kaj šele serviserjem.

Na uradnih servisih se avto servisira dokler je v garanciji, pa še to se je dobro OB NAKUPU IGPOGAJATI, da si pri menjavi olja osebno prisoten in po možnosti prineseš svoje olje. Na koncu je zarai olja tudi račun nižji.

Glede iskanja dobrega serviserja/ nepooblaščenca pa je dovolj pobrskati po forumih in spletu. Malo funkcionalne pismenosti ne škodi.

Ni nujno, da bo trenutno dober serviser še v naslednjih letih tako dober.

Meni se je zapletlo po nekaj zaporednih primerih pri nepooblaščencu na Zaloški (avto Svetek). Po 15 letih servisiranja vseh družinskih avtov smo ga prečrtali.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Prosim za nasvet glede pooblaščenega servisa

Napisal/-a For To sep 19, 2017 11:23 pm

pskoda je napisal/-a:Jaz sem kupil nov avto in od novega do zdaj sem servisiral na uradnem servisu.
Pri 1 sevisu 15kkm so mi nalili preveč olja in olje je puščalo pri oljnem filtru (še 1x menjal filter olja (original) z novo dihtengo na svoje stroške in ni puščalo več).
Pri 2 servisu 30kkm so mi nalili preveč olja, puščalo pri oljnem filtru odtrgali so en zatič pri spodnjem pokrovu motorja spet vse sam popravil na svoje stroške.
Pri 3 servisu nalili preveč olja in pri oljnem filtru puščalo (solzilo) spet sam doma moral popravit in spet na svoje stroške
Zdaj pri 4 servisu 60kkm so mi nalili preveč olja, pri oljnem filtru je spet solzilo, čep na karterju je bil brez podložke in je puščalo + zategnil je ko bik 80Nm predpisano 30Nm in nalomili so mi drug zatič pri spodnji zaščiti motorja. Spet sem moral vse popravit razen te plastične zatiče sem dal zavarit.

Niti 1x niso naredili kot se zagre in so eni navadni šalabajzarji. Če si pameten pojdi enemu kvalitetnemu popoldancu, ki ti bo naredil kot se zagre ne pa ti biki, ki se učijo na tvojem avtu z šlosarsko izobrazbo


A Škoda ...Octavija?

Lepo da si napisal. Jaz pa že skoz pišem o teh šalabajzerih pri Peugeotu. Iste zgodbe ...samo da jaz vedno zahtevam da se napiše na nalog "3,3 litra in nič več" ...pa stojim zraven.
Samo enkrat sem bil bolj stran od avta in nisem videl kaj točno dela ...pa je vse zajebal. Ta servis sem moral reklamirat ...večinoma na svoje stroške.
Mogoče zaradi te moje previdnosti in prejšnje izkušnje nimam večjih težav že 75.000 km ....ne vem. Upam da tako ostane.

maarkec je napisal/-a:Pozdravljeni!
Mam avto k je star 6 let in ni več v garanciji, ker se priblizuje servis sem povprašal za ceno, in sicer servis je na 70.000 km, predračun vsebuje filter olja, filter kabine , olje, ter filter zraka , to naj bi na pooblaščenem servisu blo okrog 200 eurov, pač redni servis na 15.000 km , kar se mi zdi 200 eurov dejansko samo za menjavo olja in filtrov katastofa( za priklop na računalnik racunjo 50 e če je z avtom vse ok ), zato razmisljam glede na to da je z avtom vse ok in je bistvo da se menja olje in filter, da bi te stvari kupil sam in sel k serviserju v mojem kraju, kjer mi to postima za 50 eurov, kaj vi pravite?

hvala ze vnaprej,

lp

Ti pa hočeš konkreten odgovor, a nisi napisal niti kateri avto, niti v katerem kraju (regiji) iščeš mehanika?

Najbrž ti bo kdo svetoval kakšnega če boš to napisal. ;)
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Prosim za nasvet glede pooblaščenega servisa

Napisal/-a TrijoAdijo Sr sep 20, 2017 6:04 am

pskoda je napisal/-a:
TrijoAdijo je napisal/-a:Pun kufer jih že maš....Sam roko na srce, maš pa tut dugo lajtngo...


Zelo dolgo. Pač človek misli, da jim bo 1x ratalo, ker meni se je največ šlo zaradi garancije, čeprov roko na srce dvomim, da bi njim dal popravljat, če ne znajo naredit eno kurčevo menjavo olja.


To se mi je dogajalo pri Slaku v Novem mestu

Prej pri oplu se mi to ni nikoli dogajalo, še prej pri 2 fiatih nikoli isto pri alfi ne. Uradni serviser je bila Adrija



Ma tu nimaš kej...1x zajebejo, vedno zajebejo. Od takih samo stran. Pa za tega Slaka sem že v preteklosti slišal neke pikre na njegov račun...
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Prosim za nasvet glede pooblaščenega servisa

Napisal/-a ban Sr sep 20, 2017 6:45 am

pskoda je napisal/-a:
TrijoAdijo je napisal/-a:Pun kufer jih že maš....Sam roko na srce, maš pa tut dugo lajtngo...


Zelo dolgo. Pač človek misli, da jim bo 1x ratalo, ker meni se je največ šlo zaradi garancije, čeprov roko na srce dvomim, da bi njim dal popravljat, če ne znajo naredit eno kurčevo menjavo olja.


To se mi je dogajalo pri Slaku v Novem mestu

Prej pri oplu se mi to ni nikoli dogajalo, še prej pri 2 fiatih nikoli isto pri alfi ne. Uradni serviser je bila Adrija

Zanimivo, z njimi sem jaz zelo zadovoljen. Avto vozim k njim že več kot 10 let, cena ugodna, napak pa do sedaj tudi niso delal.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Prosim za nasvet glede pooblaščenega servisa

Napisal/-a Firediver Sr sep 20, 2017 7:01 am

Si preveril s detajlnim pregledom vozila ali smatraš, da je vse ok, če avto dela bp?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
svizc
Novinec
 
Prispevkov: 392
Pridružen: So mar 24, 2007 5:20 pm
Kraj: Gorenjska

Re: Prosim za nasvet glede pooblaščenega servisa

Napisal/-a svizc Sr okt 11, 2017 7:55 am

Zdravo,

da ne odpiram nove teme. Skratka gre se za avto FORD FIESTA ST150 z Duratec 2.0 motorjem(110kW), trenutno avto star 10 let in prevozenih 140.000 km. Iz servisne knjige ne znam razbrat kdaj se dela "glavni" servis in pa predvsem kaj se menja takrat. Kot sem od nekaterih razbral je tisti cas 200.000km oz. 10 let, to naj bi bilo sedaj.

Sedaj pa kaj pride v postev pri menjavi. Nekateri pravijo da ketna se pri velikem oz. glavnem servisu menja, drugi pac da se menja ob potrebi oz. ko zacne "piskati", naceloma pa se je ne menja nikoli ker ketna pac nima obrabe.

Sepravi na hitro, sedaj bi se moralo menjat vodna pumpa + jermena(mikro itd.) + redni servis (filtri, olje, ...)

Je to pravo misljenje ali ne?

Namrec ne znam vec izbrat tiste prave poti ker mi vsak pravi drugace...
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 102 gostov