Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
RC91
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: To sep 19, 2017 8:38 pm

Sklopka (PROBLEM)

Napisal/-a RC91 To sep 19, 2017 8:49 pm

Lep pozdrav vsem skupaj,

Za vas imam eno vprašanje, glede sklopke in namreč, ne dolgo nazaj mi je avtomehanik menjal sklopko (vztrajnika NE!), ampak je sedaj problem v tem, da opažam oz. čutim pri speljevanju v stopalki sklopke, da malo potrese in pa nekak čuden občutek v stopalki sklopke pri menjavanju v višje prestave, ko spuščam stopalko potrese oz. občutek je, kot da bi malo zdrsnilo (ni tistih "lepih" prehodov med prestavami, kot bi po moji logiki morali biti). Sedaj pa me zanima vaše mnenje, glede tega problema (težave), v čem je problem? Ali te stvari povzroča mogoče vztrajnik (menjava tudi tega?), mogoče kakšen nosilec, oz. kaj drugega? Avto pa imam (če slučajno kaj pripomore k informacijam): Peugeot 207 RC 1.6 Turbo.

Hvala vam za vse informacije že v naprej.

Lep pozdrav
 
coco66
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: Sr okt 09, 2013 2:14 pm

Re: Sklopka (PROBLEM)

Napisal/-a coco66 Sr sep 20, 2017 12:36 pm

Tle imaš problem v lameli sklopke- je malo zvita.Pri speljavanju probaj dat mal več gasa pa boš vidu kaj se dogaja.Dvomasnega vztrajnnika po moje ta model nima .Sklopka je valeo,sachs,luk ali kaj tretjega ?
 
Proton-Blaž
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 696
Pridružen: So dec 03, 2005 5:25 pm
Kraj: Mb

Re: Sklopka (PROBLEM)

Napisal/-a Proton-Blaž Ne sep 24, 2017 4:52 pm

Lp.

Mehanik je pri montazi menjalika zvil lamelo. Ce ti ni treslo z staro sklopko je to to 100% ali skart sklopka ampak malo vrjetno. Reklamiraj ce imas moznost ali pa se navadi na trzanje.

Lp
 
RC91
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: To sep 19, 2017 8:38 pm

Re: Sklopka (PROBLEM)

Napisal/-a RC91 Po sep 25, 2017 7:28 pm

Tako je avto ima enomasni vztrajnik. Katero firmo sklopke mi je avtomehanik dal nevem točno, mislim pa da je od firme Sachs. Nekdo mi je danes omenil, da bi lahko bila težava teh tresljajev pri speljevanju tudi puša sklopke? Ker v primeru zvite lamele naj bi treslo tudi med prestavljanjem v višje oz. nižje prestave, kar pa pri meni ni težava (težava je edino pri speljevanju, da malo potrese)?

Lep pozdrav
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Sklopka (PROBLEM)

Napisal/-a Fan Sr sep 27, 2017 3:02 pm

Nosilec menjalnika, preverite v tej smeri
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3148
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Sklopka (PROBLEM)

Napisal/-a joztom Pe sep 29, 2017 11:26 am

Nova lamela je kar precej časa še zelo stisljiva, pa to rado ob vlažnem vremenu povzroča tresenje.
 
RC91
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: To sep 19, 2017 8:38 pm

Re: Sklopka (PROBLEM)

Napisal/-a RC91 Sr okt 04, 2017 8:32 pm

Sedaj se je sklopka izgleda nekako "upeljala", ampak še vedno se čuti tresljaje v stopalki sklopke.... če počasi spelješ se niti ne čuti tresljajev, bolj se čuti pri hitrem speljevanju (med prestavljanjem v višje oz. nižje prestave je vredu)? Moj mehankar že nima več idej kaj bi to lahko bilo narobe? Hmm
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Sklopka (PROBLEM)

Napisal/-a Firediver Če okt 05, 2017 10:48 am

Najbrž imaš še en (sicer manjši) problem, ki pa se je šele sedaj pokazal.
Ugibam, lahko je kak nosilec motorja iztrošen ali pa kaj drugega, če ti trese samo takrat, ko konkretno sunkoviti spelješ..
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
RC91
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: To sep 19, 2017 8:38 pm

Re: Sklopka (PROBLEM)

Napisal/-a RC91 Če okt 12, 2017 7:53 pm

Danes bil pri mehankarju in je pogledal vse nosilce, edino nosilec motorja ima malenkost lufta... pravi, da to ni vzrok tresenja, nima več idej... edino še sum na vztrajnik? Kakšno je vaše mnenje, glede opisa zgoraj ( v prejšnem mojem postu)? Vztrajnik semizdi, da bi tresel ob vsakem speljevanju oz tudi med prestavljanjem ali se motim?
 
RC91
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: To sep 19, 2017 8:38 pm

Re: Sklopka (PROBLEM)

Napisal/-a RC91 Sr nov 01, 2017 1:29 pm

Problem ostaja nerešen, tako, da bi se obrnil na vas in vas prosil , če kdo pozna kakšnega dobrega mehankarja, da mi ga priporoča oz. da kontakt ;) hvala ;)
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Sklopka (PROBLEM)

Napisal/-a ojnica Sr nov 01, 2017 2:00 pm

Men je isto delal po menjavi sklopke, potem sem prevozil še 50.000km brez problema, le da je blo 2x bolje potem...
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 49 gostov