Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Joshy79
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Če sep 21, 2017 12:32 am

VW Passat pokanje v motorju

Napisal/-a Joshy79 Če sep 21, 2017 12:51 am

Pozdravljeni. Imam VW Passata 2.0TDI (CFFB) letnik 2013. Imam težavo da ko je motor hladen in se zapeljem, se prvih 500-1000m pri dodajanju plina sliši glasno pokanje iz motorja, kot da bi speljeval v 5 prestavi. Po kakih 500-1000m pokanje neha in se več ne pojavi. To dela le pri hladnem motorju, ko avto stoji čez noč. In pa pokanje se sliši samo ko dodajam plin, ko spustim pedal za plin pokanje takoj preneha, ko zopet dodam plin, spet poka. Avto drugače vžiga brez problemov in tudi teče mirno v prostem teku, le ko se zapeljem in dodajam plin se pojavlja to glasno pokanje. Avto je bil teden dni na pooblaščenem servisu kjer so opravili vse možne teste in niso našli vzroka. Računalnik ne pokaže nobenih napak, šobe so vredu, itd...
Vesel bi bil kakršnega koli nasveta, ker kot sem rekel, na pooblaščenem servisu se jim niti ne sanja kaj bi naj bilo vzrok temu glasnemu pokanju.
 
wragec
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So okt 15, 2005 10:07 pm

Re: VW Passat pokanje v motorju

Napisal/-a wragec Če sep 21, 2017 1:14 pm

Posnami video če lahko. Kaj poka prav v motorju ali se sliši iz motornega prostora. Koliko je km? mogoče kaj z jermeni, napenjalci.
 
Joshy79
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Če sep 21, 2017 12:32 am

Re: VW Passat pokanje v motorju

Napisal/-a Joshy79 Če sep 21, 2017 9:42 pm

Danes so me klicali iz servisa da so poslali podatke od meritev ki so jih opravili nekam v Ljubljano in da so dobili odgovor da bi naj bile kar tri šobe v okvari. Hvala bogu imam še garancijo, tako da upam da bodo končno odpravili to napako.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: VW Passat pokanje v motorju

Napisal/-a esem Če sep 21, 2017 10:12 pm

Dvomim, da je to vzrok/napaka (za pokanje že) - pri 4 leta starem kar 3 šobe! - to je morda bolj posledica/simptom. Je uvožen, pri kom si ga kupil, so km realni? Kako voziš, kako (prazno/polno). kje tankaš...?
 
Joshy79
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Če sep 21, 2017 12:32 am

Re: VW Passat pokanje v motorju

Napisal/-a Joshy79 Če sep 21, 2017 11:50 pm

Avto je bil pripeljan iz Nemčije, ima pa 139k kilometrov, kar je bilo tudi preverjeno saj je bil v Nemčiji vedno servisiran na pooblaščenem servisu in se vidi celotna zgodovina vozila na računalniku pri pooblaščenem servisu. Kupljen je bil pri NOX Murska Sobota. Drugače ga tankam na MOLu, ta mesec dni kar imam ta avto. Avto je sicer stal skoraj pol leta in mogoče je zaradi tega kaj zamašilo šobe. Ker kot sem prej napisal, na servisu ko so opravili meritev šob niso našli nič narobe, potem pa so meritve poslali nekam v Ljubljano kamor so zaprosili za tehnično asistenco in oni so jim naročili naj naredijo neke dodatne teste na šobah in potem so jim napisali da imajo 3 šobe prevelik povratni tok.
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: VW Passat pokanje v motorju

Napisal/-a vipe5s Pe sep 22, 2017 9:42 am

Evo še eden uvožen, kjer ne dela vse, kar bi za tak avto moralo.
Zanimivo, 139k (?) in 4 leta pa že potencialno slabe šobe... Ni poceni, ampak, če je samo to je še ok.
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: VW Passat pokanje v motorju

Napisal/-a motom So sep 23, 2017 6:29 am

A ima ta avto mehansko blokado da ne mores tankati bencin?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: VW Passat pokanje v motorju

Napisal/-a pskoda So sep 23, 2017 6:50 am

No jaz pa skos poslušam kako imajo švabi boljšo nafto kot mi. Bla bla to so sami izgovori.

Če je avto stal pol leta nima veze. Moj tudi stoji v garaži čez celo zimo in se motor zažene iz prve.

Boš videl lahko bo še kaj ko se bo razdiralo. Mogoče za ta problem je kriva visokotlačna pumpa in so se šobe zabasale zaradi opilkov potem si ga pa na j
Lp
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov