Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 705
Pridružen: Po maj 28, 2007 12:38 pm
Kraj: kamnik

Re: Audi A6 2.0TDI Ultra problem turbine

Napisal/-a pocesnkII Sr okt 04, 2017 6:52 pm

na koncu boste ugotovil da je napaka na kablih,....
sicer je pa vse na pamet dokler se nedobi točne kode napake.....
pritisk turbine je odvisen od več dejavnikov in senzorjev,...
Diagnostika in servis osebnih ter tovornih vozil ->PM
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Audi A6 2.0TDI Ultra problem turbine

Napisal/-a abbe Sr okt 04, 2017 7:35 pm

sigurn ni napaka na tlaku.
prej bi rekelda je napaka na regulatorju na turbini.
ce je ta elektricen je on,če pa je vakumsi pa ma sigurno zraven še električni del da ecu ve točno kje se nahaja turbina,ker sam prek pwmja od n75 ne more vedt.
Ni vse res kar napišem
 
kstelc
Novinec
 
Prispevkov: 310
Pridružen: Sr feb 20, 2008 8:57 pm

Re: Audi A6 2.0TDI Ultra problem turbine

Napisal/-a kstelc Če okt 05, 2017 11:20 am

Ali mogoče misliš na tako imenovani westgate? (ali aktuator nevem kako se točne reče). Ker en mehanik mi je rekel da je sigurno problem v tem ventilu (westgate ali kako se reče) na sami turbini ampak da je na pooblaščencu to v kompletu z turbino... Dva dni že čakam vendar še vedno nobenega odgovora iz servisa... Čudno mi je samo da se je vklopila lučka tudi če sem stal na mestu (takrat turbina verjetno ne dela vsaj logično je tako)...
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Audi A6 2.0TDI Ultra problem turbine

Napisal/-a esem Če okt 05, 2017 11:46 am

wastegate !
Turbino VEDNO poganjajo izpušni plini - tudi v leru, a bolj malo

Nisi resen! Porsche ti bo v najboljšem primeru ponovil vajo (zamenjal turbino) in čez nekaj tisoč km ali več spet vse jovo na novo. Res to želiš? Si klical v Mengeš?
 
kstelc
Novinec
 
Prispevkov: 310
Pridružen: Sr feb 20, 2008 8:57 pm

Re: Audi A6 2.0TDI Ultra problem turbine

Napisal/-a kstelc Če okt 05, 2017 12:21 pm

Razumem te ampak moraš ti razumeti da imam na turbino garancijo in za novo turbino nebom plačal nič. Če sem pa prav razumel pa je ta westgate v kompletu z turbino... Tako da logično je če je v okvari wastegate in če zamenjajo turbino da bodo zamenjali tudi njega... Ravnokar sem dobil odgovor namreč da je tovarna priznala novo turbino...
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Audi A6 2.0TDI Ultra problem turbine

Napisal/-a esem Če okt 05, 2017 12:46 pm

enkrat so jo že menjali in se je hitro ponovilo, kot se bo zdaj spet. Oćitno je nekaj drugega, a ti tega nočeš vedet/razumet
 
kstelc
Novinec
 
Prispevkov: 310
Pridružen: Sr feb 20, 2008 8:57 pm

Re: Audi A6 2.0TDI Ultra problem turbine

Napisal/-a kstelc Če okt 05, 2017 1:39 pm

Ti si resnično vseved vidim....Vsa diagnostika je poslana v tovarno, se pravi tovarna se ukvarja s problemom in imajo pred seboj diagnostiko vso zgodovino in nevem kaj še vse ampak ti prek foruma veš točno kaj je...Glej 10x sem že napisal da je to pod garancijo zato bom zaenkrat pustil naj se pooblaščenec ubada s tem in zaradi mene zamenja pol avta če je treba vse dokler je zastonj....10x si napisal da je WASTEGATE in jaz sem ti 10x odgovoril da je wastgate v kompletu z turbino (se pravi ko bodo zamenjali turbino bo nov tudi wastgate) pa še vedno ne razumeš....turbina kar se mehanskega dela tiče je OK in dela normalno ampak očitno je problem v tem ventilu wastgate ali nevem točno kako se temu reče in zato jo bodo menjali ponovno (ker še ENKRAT ponavljam pri njih pride v kompletu z turbino). Nemogoče je da bi to napako katero vrže (nevem točno katera je) vrglo zaradi recimo EGRja ali česa podobnega (to so mi rekli na dveh pooblaščencih ker sem klical še na nek drug servis kjer so preverili diagnostiko in zgodovino) in tudi nebi bilo prvič da je nov rezrvni del pač v defektu....
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Audi A6 2.0TDI Ultra problem turbine

Napisal/-a esem Če okt 05, 2017 2:09 pm

Tisti "wastegate !" ni bil mišljen kot okvara ampak samo kot kako se pravilno reče (ker si to večkrat vprašal). Je pa bilo moč narobe razumeti, priznam.

Če se ti da še ukvarjat s tem in čez pol leta spet - izvoli. Tvoj čas in živci. Očitno oni niso sposobni rešit težave, a ti jim vseeno še verjameš. Res je garancija, a turbina (ali wastegate) očitno ni. Je nekaj, kar vpliva tudi na turbino, a le-ta ni vzrok.

Kot zelo verjetno tudi prvič ni bila vzrok in ko so to (da je težava še prisotna) opazili, so avto tudi hitro prodali. Samo domneva. Je bil cenejši od podobnih?

Nikjer nisem rekel, da vem, kaj je, samo napotil sem te na firmo, ki ima diagnozo TDI težav v malem prstu, vsekakor daleč bolj kot uradni servis. Ti pa nisi niti toliko resen, da bi vsaj telefoniral v Mengeš in se zmenil samo za diagnozo.

O raznih vsevedih in 10x povedanih ter nerazumevanju pa raje ne bom - če ne boš ponavljal takih podtikanj. In hvala za pomoč...
 
Uporabniški avatar
the_red
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Ne mar 23, 2008 1:03 pm
Kraj: LJ

Re: Audi A6 2.0TDI Ultra problem turbine

Napisal/-a the_red Če okt 05, 2017 4:14 pm

Povprašaj natančno kateri Fault code vrže ven diagnostika. Wastegata niso mogli zamenjati, ker ga ta turbina nima (ima VNT sistem - variabilna geometrija turbine). Po vsej verjetnosti so zamenjali vakuumski aktuator VNT mehanizma (ta motor nima električnega, ampak vakuumskega - le senzor pozicije na njem je električen). Če bi navedel točno napako, bi ti lahko bolje pomagal.

Vredno bi bilo preveriti VSE cevke vakuum povezave - recimo meni je vrglo ven napako senzorja pozicije turbine, ko je spuščala cevka do vakuumskega aktuator na EGR hladilniku. Tam je vakuum sistem vedno spuščal, kadar je solenoid nanj spustil vakuum. V cečotnem sistemu je bilo tako manj vakuuma - N75 ventil je to "približno" kompenziral, ni pa dosegel prave pozicije VNT glede na zahtevano v določenih trenutkih - zato je vrglo ven napako senzorja pozicije VNT mehanizma.

Na Lancerjih s TDI motorjih je kdaj ponagajal tudi sam senzor pozicije turbine. Zgoraj kjer je konektor so oksidirali kontakti, ker je postavljen na mesto, da nanj lahko šprica voda.
Briši, ide Micubiši !!!
 
kstelc
Novinec
 
Prispevkov: 310
Pridružen: Sr feb 20, 2008 8:57 pm

Re: Audi A6 2.0TDI Ultra problem turbine

Napisal/-a kstelc Če okt 05, 2017 5:18 pm

Aha no ja nisem mislil da so menjali wastgate pač to kar je na turbini (aktuator ali kako si napisal)...Sej pravim da nisem mehanik in da se ne spoznam preveč vem samo da so mi v Mostraju na pooblaščencu rekli ko se je prvič to pojavilo ravno to da je 99% problem v tem ventilu (aktuatorju ali karkoli pač je) na sami turbini in da se pri njih dobi samo v kompletu z turbino in da jo je treba pač menjati (očitno ponovno), vse ostalo (vakum, tisti drugi ventil, senzor itd.) je bilo že menjano in 10x testirano in je vse OK. Sem pa to vprašanje na katerege si ti sedaj deloma odgovoril (da si imel problem okrog EGR) postavil servisu vsaj 10x če je možno da zaradi katere druge stvari (ki ni turbina ali pa ventil pri turbini) pride do tega da izpiše to napako in so mi zatrdili da ne da ni mogoče da mora biti nekaj tukaj... sedaj nimam kaj drugega kot počakati da zamenjajo turbino potem pa če se slučajno spet pojavi odpeljati avto enemu majstru privat, ker očitno bo na pooblaščencu začaran krog... problem je samo v tem da ne delam v Sloveniji in se vsak teden peljem 700km, ker če bi delal tukaj nebi bilo problema pač prižge se lučka pelješ avto, dobiš nadomestnega in to je to ampak takole kot jaz delam pa rabim zanesljiv avto ki zdrži pot ne pa takšno sranje kot se dogaja sedaj... Me je pa in servis in sama tovarna zelo razočarala da si lahko dovolijo takole da mesec dni popravljajo avto, menjajo vse živo in na koncu ne naredijo nič. Sem pa v upanju da bo menjava turbine odpravila težavo :/
 
Uporabniški avatar
the_red
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Ne mar 23, 2008 1:03 pm
Kraj: LJ

Re: Audi A6 2.0TDI Ultra problem turbine

Napisal/-a the_red Če okt 05, 2017 8:00 pm

Še kako možno je, da druge stvari vplivajo na delovanje tega aktuatorja, ker je pač del podtlačnega sistema. Kar se mene tiče so opcije 3: Puščanje vakuum sistema, okvara elektronike (senzor, kabel, kontakti) ali pa blokiran /mehansko oviran VNT mehanizem zaradi saj v turbini - kar pa v tvojem primeru zaradi dolgih relacij dvomim.
Pač uradnemu servisu je lažje menjati vse kot pa lepo preveriti cevko po cevko z vakuum črpalko če tesni... Upam da urediš ;)
Briši, ide Micubiši !!!
 
kstelc
Novinec
 
Prispevkov: 310
Pridružen: Sr feb 20, 2008 8:57 pm

Re: Audi A6 2.0TDI Ultra problem turbine

Napisal/-a kstelc Pe okt 06, 2017 11:12 am

Vakum je ok sigurno ker so kljub temu da ni spuscalo nikjer vseeno menjali cevi, senzor tisti drugi ventil in vse ostalo so pravtako menjali tako da jim je drjansko ostalo samo se to (aktuator, oziroma ker je na pooblascencu v konpletu z turbino cela turbina). Vse je to ok ampak jaz vseeno dvomim glede na to da je bila par tisoc nazaj zaradi iste napake menjana prav turbina, da se na novi turbini pojavlja isti problem in da je kakor pravijo na servisu ocitno defektna turbina kar naj nebi bilo prvic nevem...osebno mislim in kaksne srece sem z avtomobili da me bo po nekaj sto kilometrih spet presenetila lucka ampak potem pa res nevem vec kaj naprej.
 
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 705
Pridružen: Po maj 28, 2007 12:38 pm
Kraj: kamnik

Re: Audi A6 2.0TDI Ultra problem turbine

Napisal/-a pocesnkII Pe okt 06, 2017 12:23 pm

ko so prvič menjali/obnavljai turbino, je bil menjan tudi ta aktuator, ali je ostal od stare turbine.
Je težko na servis poklicati in jih uprašati za točno kodo napake?
Diagnostika in servis osebnih ter tovornih vozil ->PM
 
kstelc
Novinec
 
Prispevkov: 310
Pridružen: Sr feb 20, 2008 8:57 pm

Re: Audi A6 2.0TDI Ultra problem turbine

Napisal/-a kstelc Pe okt 06, 2017 4:02 pm

Je bil ja...ravno zaradi tega je bila tudi menjana turbina, ker je pač v kompletu z aktuatorjem... Bom v ponedeljek vprašal (zelo težki je od njih kaj več zvedeti, niso ravno prijazni na žalost)...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Audi A6 2.0TDI Ultra problem turbine

Napisal/-a pskoda Pe okt 06, 2017 4:53 pm

Aktuator se dobi tudi posebaj. Jaz sem ga že 1x menjal, ker je počila membrana pri cca 170kkm v njemu in je motor vrglo v zasilni program. Kako poštudirat ali je res hin je pa druga stvar in se tudi da to preverit z malo spretnosti malo več znanja je pa treba, da ga pravilno zamenjaš
Lp
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Audi A6 2.0TDI Ultra problem turbine

Napisal/-a pskoda Pe okt 06, 2017 4:58 pm

Na žalost ga nimam več, da bi poslikal z kodo. Menjan je bil na vw 2.0tdi in imel je oboje električni priklop in vakum.


ps.: s testerjem se lahko izvede test turbine, kar bi serviserji morali vedeti
Lp
 
kstelc
Novinec
 
Prispevkov: 310
Pridružen: Sr feb 20, 2008 8:57 pm

Re: Audi A6 2.0TDI Ultra problem turbine

Napisal/-a kstelc So okt 07, 2017 10:07 am

Vem, naredili so vse teste in vse naj bi bilo OK ravno v tem je problem. Turbina je drugace uredu ampak zamenjali so ze vse ostalo in jim drugega ne preostane vec. To se dogaja cisto nakljucno lahko po 20km lahko pa po 200. Vseeno pa ja ni mi jasno vntistem momentu ko se pojavi napaka da jim ne uspe ugotoviti kaj tocno je. Verjetno se da tudi sam aktuator testirati da se lahko izpostavi tocen problem. Ocitno druge opcije nimam kot da zamenjajo turbino, glede na to da je v garanciji me seveda nic ne moti ce dobim zastonj novo potem pa ce slucajno nebo ok da avto resnicno peljem nekam privat.. Ker ni mi jasno da ne ugotovijo problema, razumem da je mogoce zakomplicirana zadeva ampak sem jim ze 300x rekel ce lahko pogledajo laj drugega ce mogoce do tega pride zaradi cesa drugega vendar mi vedno zagotavljajo da drugega kot nekaj okrog turbine nemore biti in da delajo vse po navodilih tovarne...ah ja...
 
kstelc
Novinec
 
Prispevkov: 310
Pridružen: Sr feb 20, 2008 8:57 pm

Re: Audi A6 2.0TDI Ultra problem turbine

Napisal/-a kstelc Po okt 09, 2017 8:19 am

Evo, ravnokar dobil odgovor servisa da tovarna ni priznala nove turbine da morajo najprej zamenjati vse kable od racunalnika do turbine in ce se napaka pojavi (kar se verjetno bo) da potem turbino. Sedaj pa pojdi na pot 700km s taksnim avtom....katastrofa
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Audi A6 2.0TDI Ultra problem turbine

Napisal/-a abbe Po okt 09, 2017 10:35 am

mah dokler je v garanciji ga kr mej na pooblaščenem pa nj menjavajo vse po vrsti,kaj te briga.
edin za nadomestn avto bi se mogu bol zment.bi blo vse hitrej narejen
Ni vse res kar napišem
 
kstelc
Novinec
 
Prispevkov: 310
Pridružen: Sr feb 20, 2008 8:57 pm

Re: Audi A6 2.0TDI Ultra problem turbine

Napisal/-a kstelc Po okt 09, 2017 11:21 am

Ja problem je ker rabim nadomestni avto za 8 dni....Grem v službo v tujino se vrnem čez 8 dni, poberem avto, čez 2 dni se spet pojavi napaka in spet popravljajo 3-4dni, jaz v tem času že moram v službo....Vglavnem sranje totalno. Sreča pa mi vsaj ta avtohiša pri kateri sem kupil ta avto da nadomestnega, ker je seveda njimi tudi v interesu da se to čimhitreje reši. Omenil sem jim tudi za vakum (komplet sistem), ker je nekdo v enem postu višje omenil da mu je nekje pri EGRju nekaj spuščalo in so rekli da je to prva stvar ki so jo testirali... Se pravi, vse cevi sedaj tudi napeljava je nova, po vsej verjetnosti bo SPET nova tudi turbina z aktuatorjem in vsem tako da če se to še vedno nebo odpravilo resnično nevem kaj naj še naredim. Ni mi jasno nikakor kako nemorejo definirati kje je problem (nisem mehanik) ampak nevem enostavno mi ni jasno...
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 58 gostov