Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
raccoon
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Če okt 05, 2017 11:05 am

Popraskana Škoda Fabia

Napisal/-a raccoon Če okt 05, 2017 11:25 am

Zdravo.

Sem nov na forumu, tako da najprej en lep pozdrav vsem skupaj.

Moja situacija pa je taka, imam Škodo Fabijo Kombi letnik 2004, s skoraj 250 k prevoženih, mašina 55 kW 1.4 TDI, trije cilindri.
Pred kratkim jo je moji punci uspelo prekucniti na levo stran, ki je posledično spraskana, odlomljeno pa je tudi levo ogledalo. Prilagam slike.
Motor in vse ostalo je BP.

Avto je bil pred nesrečo še vreden nekje okoli 1000 €, zdaj pa je krepko manj :)

Zaenkrat imam plan, da na avtoodpadu najdem leva sprednja in zadnja vrata + ogledalo, in probam za čim manjši strošek to zamenjati.
Ali kdo slučajno ve, koliko dela predstavlja menjava vrat in po možnosti tudi ostalega pleha na levi strani? Se mi to sploh splača?

Hvala za nasvete in LP

Slika
Slika
Slika
Slika
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Popraskana Škoda Fabia

Napisal/-a Kohec Če okt 05, 2017 11:46 am

Predvidevam da ti bodo škodo ocenili kot totalka. Če misliš avto obdržati, ga daj popraviti. Poišči kakšnega popoldanskega kleparja, ki si bo vzel čas in ti avto popravil za razumno ceno.
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1273
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Popraskana Škoda Fabia

Napisal/-a mevden Če okt 05, 2017 12:02 pm

Ne izgubljaj časa, to bo jurja po tamalem. Prodaj tako kot je, ali pa prodajaj po delih če imaš plac.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Popraskana Škoda Fabia

Napisal/-a Ivan36 Če okt 05, 2017 1:03 pm

Mene bolj skrbi motor ? A je takoj še pred prevračanjem ugasnil ??? :shock:
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Popraskana Škoda Fabia

Napisal/-a ojnica Če okt 05, 2017 1:05 pm

Prodaj celega, za kakih 800 evrov, tud naša fabia pred leti čist vse zbita, ker se je avto valil je šla za 500 evrov naprej.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Popraskana Škoda Fabia

Napisal/-a limas Če okt 05, 2017 5:40 pm

Daj takšnega v oglas za 800 e in prodal ga boš še isti dan. Z njim se bodo ukvarjali švercerji in čez nekaj tednov bo že v oglasu kot nov.
Garantirano.

Pa še to: punci ne dovoli voziti avtov. Je nevarost v prometu. Vsak dan se čudim kaj vse počnejo dame v prometu.
 
Uporabniški avatar
moj-avto
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 670
Pridružen: Če apr 17, 2008 4:46 pm

Re: Popraskana Škoda Fabia

Napisal/-a moj-avto Pe okt 06, 2017 9:27 am

Zakaj bi menjal vrata?????? Daš avtoličarju ti uredi karoserijo in prebarva avto. Ogledalo kupiš od konkurence. Pa avto voziš dalje.
Avto, moj partner!
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Popraskana Škoda Fabia

Napisal/-a mrtwelvetrees Pe okt 06, 2017 9:59 am

Jaz bi našel nekoga da bi ga poceni pobarval, in zamenjal ogledalo, zadnji del pa ti ven povleče....

Je pa res, da če boš našel koga (popoldanca) ki ti bo to delal, počasi in "poceni" boš najbrž nekaj časa brez avta.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Popraskana Škoda Fabia

Napisal/-a Firediver Pe okt 06, 2017 10:33 am

Tole se ti pogojno splača, če si sam svoj mojster in narediš za svoj hobi.

Če želiš vse to zglihati brez menjave plehovja je ogromno dela, če pa del zamenjaš, je pa tam cena - ampak imaš vsaj dobro narejeno.

Težko verjamem, da dobiš popoldanca, da ti naredi poceni in kvalitetno. Je le prevelika površina za obdelati in pobarvati. No ja, mogoče dobiš kakega azilanta brez papirjev, ki je izkušen v tem, pa ti naredi za črn kruh in vodo...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Popraskana Škoda Fabia

Napisal/-a INFINITI Pe okt 06, 2017 10:47 am

To nimaš kaj popravljati, če hočeš da bo OK bo stalo nekajkrat več kot je ta avto. Saj imaš tudi kompletne loke po okvirju strehe potlačene do ojačitve. To bi moral cele stranice odnetat, vrata menjat - brezveze.

Moj nasvet - popravi ogledalo, za silo pobarvaj in lepotno uredi kar vse kar lahko narediš čisto sam in brez dodatnih stroškov razen kakega nakupa barve da bo avto legalen za cesto, spravi ga na najosnovnejše zavarovanje in zvozi to kanto čez zimo - čisto oK bo pa nič se ne boš sekiral zanj. Spomladi prodaj za dele in kupi novi avto, ali pa ga še zadrži in ponovi postopek naslednjo zimo - briga te.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
moj-avto
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 670
Pridružen: Če apr 17, 2008 4:46 pm

Re: Popraskana Škoda Fabia

Napisal/-a moj-avto So okt 07, 2017 12:53 pm

Točno tako kot predlaga INFINITI. Pa se lahko voziš dalje.
Avto, moj partner!
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Popraskana Škoda Fabia

Napisal/-a limas So okt 07, 2017 3:09 pm

Če gre avto legalno čez mejo, se zapelji v BiH in poišči kleparja z dobrimi referencami. Marsikaj lahko storiš preko spleta.
Kot sem napisal, ga poskusi dati v glas takega kot je.
 
raccoon
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Če okt 05, 2017 11:05 am

Re: Popraskana Škoda Fabia

Napisal/-a raccoon So okt 07, 2017 6:23 pm

Limas, mislim da bo res najbolj varno in najceneje, če punci prepovem vožnjo do nadalnjega :lol:

Drugače pa, glede na to, da sem v pomanjkanju časa, bom avto res najverjetneje prodal naprej, če se kdo zanima, bo kmalu oglas na spletu :)
Hvala vsem za koristne informacije in nasvete!
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 44 gostov