Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Joshy79
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Če sep 21, 2017 12:32 am

Zatikanje prestav Passat

Napisal/-a Joshy79 Ne nov 12, 2017 10:11 pm

Torej zadeva je taka. Eden izmed mojih prijateljev ima enakega Passata 2.0 TDI kot jaz in mi je pred kratkim potožil da se mu prestave med prestavljanjem včasih zatikajo. Ko sem se peljal z njegovim avtomobilom sem takoj opazil da prehodi med prestavami niso tekoči oziroma gladki kot je to pri mojem avtomobilu in imaš včasih občutek kot da se za trenutek zatakne. Opazil sem tudi da ima njegova sklopka povsem drugačen občutek kot moja in da včasih malo potrese. Povedal pa mi je tudi da se včasih izpod motorja sliši neko trkanje, ki pa izgine ko stisne sklopko in ko jo spusti se zvok včasih vrne včasih ne.
Sedaj glede tistega trkanja izpod motorja ki izgine ko stisne sklopko in glede na tresenje stopalke bi sigurno rekel da je za to kriv vztrajnik. Nevem pa če vztrajnik lahko tudi povzroča zatikanje med prestavami, oziroma da menjavanje ni tisto lepo tekoče. Ali pa je poleg vztrajnika tudi zanič sklopka in potisni ležaj?
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: Zatikanje prestav Passat

Napisal/-a vipe5s Po nov 13, 2017 8:18 am

Manjkajo ti ključni podatki, letnik, kilometri, koliko časa lastnik (da nimaš avto 2 tedna), koliko prestav itd. :roll:
Poznam/vozil enkrat enega z 20.000 km, kjer se je že zatikalo za v 2., avto seveda pod garancijo. Škoda Octavia 2.0 TDI.
Načeloma, če ima avto dosti km in se bo servisiral vztrajnik, je najboljše takrat tudi sklopko uredit, da se 2x ne razdira.
 
Joshy79
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Če sep 21, 2017 12:32 am

Re: Zatikanje prestav Passat

Napisal/-a Joshy79 Po nov 13, 2017 11:12 am

Avto je letnik 2013 in ima 140k prevoženih. Je pa prijatelj prvi lastnik. Zaj glede zatikanja je tako. Včasih se malo zatakne pri prestavljanju, včasih ne in to v vseh prestavah. Ni tistega lepega tekočega prehoda med prestavami. Ni to tisto da bi se stalno zatikalo samo v eni prestavi.
 
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 705
Pridružen: Po maj 28, 2007 12:38 pm
Kraj: kamnik

Re: Zatikanje prestav Passat

Napisal/-a pocesnkII Po nov 13, 2017 11:21 am

če potese avto in teško prestavljanje ter pedal sklopke dokaj zunaj prime, potem je čas za nakup novega klompleta sklopke z vztrajnikom...
Diagnostika in servis osebnih ter tovornih vozil ->PM
 
Uporabniški avatar
zetor6911
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 52
Pridružen: To dec 28, 2010 4:48 pm

Re: Zatikanje prestav Passat

Napisal/-a zetor6911 Po nov 13, 2017 9:23 pm

pri passatu s 140.000 km?
Teorija brez prakse je tak ko koula brez akse
 
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 705
Pridružen: Po maj 28, 2007 12:38 pm
Kraj: kamnik

Re: Zatikanje prestav Passat

Napisal/-a pocesnkII To nov 14, 2017 8:36 am

enim jo rata še prej odkurit.....

lahko pa probate ''skalibrirati'' zajle prestavne ročice, če bo kaj bolje vendar dvomim
https://www.youtube.com/watch?v=sheTKD03hmo&t=266s
Diagnostika in servis osebnih ter tovornih vozil ->PM
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov