Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
gregec1989
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Po nov 13, 2017 8:54 pm

Seat Leon 1.4 TSI 2008 vžig motorja

Napisal/-a gregec1989 Po nov 13, 2017 9:17 pm

Pozdravljeni,

imam naslednji problem in sicer z Seat Leonom 1.4 TSI 2008 92kw 125 KM:

Vse skupaj se je začelo že kar nekaj časa nazaj in sicer vedno, ko sem avto prižgal se je zaslišal zvok kot da nekaj zarezgeta - neobičajen zvok, ki se sliši samo ob vžigu še neogretega motorja. Ko je motor ogret se vžge brez nepotrebnega zvoka.
Ampak pred tremi dnevi pa se je ob vžigu avto začel neobičajno tresti, odprl sem havbo, kjer sem opazil da se prav tako trese mašina...kot traktor je bil. Mehanik je avto priklopil na računalnik, ki je javil napako vžigalne tuljave številka 1. Ko smo to zamenjali se je ''traktorsko'' tresenje mašine umirilo oz. odpravilo, se ja pa naknadno začel širiti neobičajen zvok, kot da bi z železom rahlo cingljal po železu. Tudi oranžna lučka motorja se je prižgala, in zopet smo priklopili avto na računalnik, ki je pokazal visokotlačno črpalko...zvok pa prav tako prihaja v bližini črpalke goriva. Ker nisem bil čisto prepričan in zaupljiv temu mehaniku, sem danes odšel še do enega, ki ga je prav tako priklopil na računalnik. Na njegovem ekranu se je izpisal senzor odmične/glavne gredi, ter problem nizkega nivoja tlaka 135 Pa...normalna številka se giblje med 200-315Pa.
Sedaj pa ne vem ravno kaj je narobe...lahko je več stvari - jaz osebno sumim na črpalko goriva.

Samo, da še omenim kaj se trenutno dogaja z avtom:
- slab vžig (2-3 je potrebno zavrteti ključ da avto vžge)
- pomankanje moči motorja, predvsem v klanec ga kar zmanjkuje..
- ob normalni vožnji se zgodi (sicer ne pogosto), kot da bi avtu ''motor'' dodajal gas oziroma ga odvzemal. - rahli pospeški /rahlo cukanje
- zvok iz mašine (kot da bi z železno palčko tolkel po železu - cingljanje - Ni toliko intenziven/močen zvok, ko je v prostem teku se zvoka ne sliši)

To bi bilo to. V kolikor bi kdo lahko kaj več povedal o tem bi bil izjemno hvaležen. Več glav več ve.
V naprej se zahvaljujem za odgovore.
 
Uporabniški avatar
Godward
Uporabnik
 
Prispevkov: 1378
Pridružen: So maj 05, 2007 11:16 am

Re: Seat Leon 1.4 TSI 2008 vžig motorja

Napisal/-a Godward To nov 14, 2017 12:34 am

Prodaj cimprej v bosno. Namig , v iskalnik napisi tsi motorji
Renault 5 Campus 1.1/1.4 1992 - prodano
Renault Laguna 1.8 16V 2000 Fairway - prodano
Volvo S80 D5 2003 - prodano
Volvo S60 D5 2010 Summum avt.
Slika
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Re: Seat Leon 1.4 TSI 2008 vžig motorja

Napisal/-a mihaing To nov 14, 2017 7:27 am

Ajoj. Enostavno preveč za naštevati. Kot ti je svetoval predhodnik prodaj avto, ker drugače boš ob 2.000EUR+. Tile 1.4TSI so do danes najslabši VAG motorji in imajo milijon problemov.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 41 gostov