Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
jurc7
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr nov 22, 2017 11:29 am

Seat leon_tresenje avta ob zaviranju(kljub novim diskom)

Napisal/-a jurc7 Sr nov 22, 2017 11:52 am

Pozdravljeni,


Ker je avto močno tresel ob zaviranju(predvsem pri večji hitrosti) sem pred 3 mesci menjal samo diske spredaj(Ate)
Po 1 mesecu se je čutilo ponovno tresenje pedali in volana, sem odšel k mehaniku (videl je da je še zadnji disk zvit)menjal komplet zadnji disk+ploščice (mehanik predlagal in vgradil textar), ter še spredaj ploščice.
sedaj dober mesec po menjavi, se ponovno čuti tresenje avta.
Ima kdo kakšne izkušnje in ideje kaj bi bil vzrok, saj ne bi rad vsak mesec menjaval diskov :(?
Vozim se 90% po avtocesti.

hvala za odgovore.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Seat leon_tresenje avta ob zaviranju(kljub novim diskom)

Napisal/-a danci1973 Sr nov 22, 2017 12:02 pm

Jaz sem imel podobne težave (sicer na drugem avtu) - pri zaviranju je avto treslo kot zmešano, volan je prav 'trgalo' iz rok. Menjal sem diske in ploščice, pa je v par dneh bilo spet isto. Potem sem menjal še pesta (komplet z ležajem), pa ni pomagalo.

Na koncu sem zamenjal še puše na prednjih rokah in tresenje je izginilo (mimogrede - na tehničnem, ki sem ga opravil po menjavi diskov, niso imeli nobenih pripomb glede zračnosti podvozja).
 
jurc7
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr nov 22, 2017 11:29 am

Re: Seat leon_tresenje avta ob zaviranju(kljub novim diskom)

Napisal/-a jurc7 Sr nov 22, 2017 12:10 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


No jaz sem naredil optiko pred kratkim , 1 teden nazaj je avto uspešno prestal tehničnega.
Se pravi, je velika verjetnost , da so krive puše?
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Seat leon_tresenje avta ob zaviranju(kljub novim diskom)

Napisal/-a danci1973 Sr nov 22, 2017 10:19 pm

Težko rečem - jaz na puše nisem pomislil, ker sem pričakoval, da se 'slabe' puše na tehničnem opazijo. Šele ko sem praktično vse drugo že zamenjal, sem pa zamenjal še puše in k sreči je to pomagalo.
 
jurc7
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr nov 22, 2017 11:29 am

Re: Seat leon_tresenje avta ob zaviranju(kljub novim diskom)

Napisal/-a jurc7 Če nov 23, 2017 7:49 am

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Kaj potem si za vsako menjal diske+ploščice ali kako si potem uredil?
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Seat leon_tresenje avta ob zaviranju(kljub novim diskom)

Napisal/-a danci1973 Če nov 23, 2017 8:40 am

Torej, če grem po vrsti...

Začetno stanje - volan je pri zaviranju močno treslo (levo-desno). Bolj močno kot je bilo zaviranje, bolj močno je treslo. Če sem zavoro pohodil 'hitro' (kot npr. zaviranje v sili), je avto na začetku kar potegnilo v eno smer.

1. Menjal sem diske in ploščice na vseh kolesih (Brembo).
2. Nekaj začetnih kilometrov je občutek bil OK, a ko so zavore bile utečene, se je tudi tresenje vrnilo (zdelo se mi je, da celo močneje kot prej).
3. Z merilno uro sem preveril pesta in eno (spredaj levo) je bilo malce zvito (+-0,05mm - pri ostalih je odstopanje bilo pod 0,01mm), zato sem ga zamenjal, a tresenja pri zaviranju to ni odpravilo.
4. O težavi sem se pogovarjal z več izkušenimi mehaniki, ki pa so vsi bili mnenja, da naj ali spet zamenjam diske (in vsak je predlagal drugo 'najboljšo' znamko, ki 100% ne bo tresla) ali pa naj dam te diske pobrusit. Ker se mi Brembo ne zdi ravno najbolj kitajska znamka in ker merjenje z merilno uro pokazalo minimalno odstopanje, sem se odločil te nasvete ignorirati.
5. Zamenjal sem puše in vodilni zgib ('kuglo') na prednjih rokah.
roka.jpg


Pri prvih kilometrih je tresenje sicer še bilo prisotno, a drugače kot prej - volana ni več treslo levo-desno, ampak je le učinek zaviranja bil 'pulzirajoč'. Po nekaj močnih zaviranjih (utekanje zavor) je tresenje popolnoma izginilo in tako je ostalo do sedaj, ko sem prevozil približno 5000km.
 
tomik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr nov 16, 2016 11:36 am

Re: Seat leon_tresenje avta ob zaviranju(kljub novim diskom)

Napisal/-a tomik Če nov 23, 2017 12:44 pm

Nisem mislil komentirat;AMPAK ko vidim "utekanje zavor" moram napisat. To je za HP športne zavore in se nikakor ne priporoča pri klasičnih zavorah. Sem videl že kar nekaj lastnikov ,ki so "utekali " zavore in jih uničili. Samo dobrohotna pripomba.
Za tresenje so pa res dostikrat krive puše. Recimo BMWji radi treseje po menjavi diskov, če puše niso OK. Mi še nihče ni znal točno razložiti zakaj. Recimo stari diski /stare puše je OK Novi diski/stare puše TRESENJE
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Seat leon_tresenje avta ob zaviranju(kljub novim diskom)

Napisal/-a danci1973 Če nov 23, 2017 3:54 pm

Kaj pa se je z utekanjem 'uničilo'? Meni še ni uspelo ničesar uničit s tem, pa ta postopek uporabljam že vsaj 10 let...
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3149
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Seat leon_tresenje avta ob zaviranju(kljub novim diskom)

Napisal/-a joztom Pe nov 24, 2017 10:41 am

Utekanje je morebiti priporočljivo, da se nove, ravne ploščice pripašejo na stare, neravne in obrabljene diske. Utekanje novih ploščic in novih diskov je pa malo mimo tehnike. Novi diski so še ostri po površini in terjajo vsaj 200km nežnega zaviranja.
 
tomik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 70
Pridružen: Sr nov 16, 2016 11:36 am

Re: Seat leon_tresenje avta ob zaviranju(kljub novim diskom)

Napisal/-a tomik Pe nov 24, 2017 11:53 am

Lepo napisano, nimam kaj dodati.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Seat leon_tresenje avta ob zaviranju(kljub novim diskom)

Napisal/-a danci1973 Pe nov 24, 2017 6:09 pm

joztom je napisal/-a:Utekanje je morebiti priporočljivo, da se nove, ravne ploščice pripašejo na stare, neravne in obrabljene diske. Utekanje novih ploščic in novih diskov je pa malo mimo tehnike. Novi diski so še ostri po površini in terjajo vsaj 200km nežnega zaviranja.

V resnici pa je ravno obratno... :lol:
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Seat leon_tresenje avta ob zaviranju(kljub novim diskom)

Napisal/-a sašo5 So nov 25, 2017 1:56 pm

pa ja da ne..... :roll: :roll: :roll:
 
jurc7
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr nov 22, 2017 11:29 am

Re: Seat leon_tresenje avta ob zaviranju(kljub novim diskom)

Napisal/-a jurc7 Po jan 08, 2018 7:43 am

Težava se ponovila :(
Jaz sem zamenjal nove diske (ate), ki so se mi po cca 2 mescih zvili(napisal v uvodu)bil je kar močno zvit,sprednji desni disk), z starimi pobrušenimi diski in je približno 1 mesec bilo dobro, sedaj se spet čuti tresenje,ker sam ne vem več kaj menjati,in kje je težava se z prošnjo o kakšnem predlogu obračam na vas.Avto sem kupil pred več kot 6 meseci(v avtosalonu) in ob nakupu je že bil ta problem.
Hvala.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Seat leon_tresenje avta ob zaviranju(kljub novim diskom)

Napisal/-a pskoda Po jan 08, 2018 2:02 pm

Jaz sem imel pred leti podoben problem, ker sem montiral brembo diske in feroodo ploščice oboje popolnoma novo. Ker ta kombinacija ni šla skupaj se mi je disk kmalu zvil. Dal sem jih podrejat, ploščice sem zbrusil in čez nekaj časa se je to ponovno zgodilo zvit disk.
Vse skupaj sem vrgel v kanto in zamenjal z drugimi oz originalnimi in potem nisem imel več teh problemov
Lp
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Seat leon_tresenje avta ob zaviranju(kljub novim diskom)

Napisal/-a mrtwelvetrees Po jan 08, 2018 2:11 pm

Je možno, da je kriva zavorna čeljust ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
jurc7
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr nov 22, 2017 11:29 am

Re: Seat leon_tresenje avta ob zaviranju(kljub novim diskom)

Napisal/-a jurc7 Po jan 08, 2018 2:18 pm

Vse je bilo temeljito pobrušeno(pesta, čeljusti,na novo namazani bati itd...) do živega ob montiranju.
Namen imam menjati celoten osni krak,vendar me skrbi da se zna zadeva ponoviti, vedno mi zvije desni disk.
 
Proton-Blaž
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 696
Pridružen: So dec 03, 2005 5:25 pm
Kraj: Mb

Re: Seat leon_tresenje avta ob zaviranju(kljub novim diskom)

Napisal/-a Proton-Blaž Po jan 08, 2018 7:30 pm

Jaz sem na leonu imel peata zluftana tak da ko sem odtegnil polooaevino sem ji z roko ven uzel. Tud treslo. Sem zamenjal pesta (18ekom)+lezaj 13ekom. Pa je zdaj mir.
 
Uporabniški avatar
the_red
Novinec
 
Prispevkov: 258
Pridružen: Ne mar 23, 2008 1:03 pm
Kraj: LJ

Re: Seat leon_tresenje avta ob zaviranju(kljub novim diskom)

Napisal/-a the_red Po jan 08, 2018 11:37 pm

Preveri, če se ti desna feltna bolj segreje po normalni vožnji kot leva. Če ja, ti batek prijema v čeljusti. Čeprav si rekel, da je bilo spucano in namazano - če manšetka okrog batka slabo tesni, lahko že čez kak dan začne rjaveti (če voziš v dežju). Meni se je isto pojavilo tresenje (predvsem na AC) a je bil krivec eden od dveh batkov - počena manšeta in seveda vdor vlage. Efekt je isti, kot če bi stalno zelo rahlo bremzal in se disk pregreje.
Briši, ide Micubiši !!!
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3149
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Seat leon_tresenje avta ob zaviranju(kljub novim diskom)

Napisal/-a joztom To jan 09, 2018 3:23 pm

Če aktivni deli podvozja ne nagajajo, je kaj na pušah in obešanju, ki vod in sili premo v resonanco. Ne pomaga 10x-no menjanje diskov. Preglej puše in vse ostalo, kot so ti svetovali.
 
jurc7
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr nov 22, 2017 11:29 am

Re: Seat leon_tresenje avta ob zaviranju(kljub novim diskom)

Napisal/-a jurc7 Sr jan 10, 2018 7:47 am

the_red je napisal/-a:Preveri, če se ti desna feltna bolj segreje po normalni vožnji kot leva. Če ja, ti batek prijema v čeljusti. Čeprav si rekel, da je bilo spucano in namazano - če manšetka okrog batka slabo tesni, lahko že čez kak dan začne rjaveti (če voziš v dežju). Meni se je isto pojavilo tresenje (predvsem na AC) a je bil krivec eden od dveh batkov - počena manšeta in seveda vdor vlage. Efekt je isti, kot če bi stalno zelo rahlo bremzal in se disk pregreje.

Sedaj sem kupil komplet desni osni krak in bom zamenjal, ter javim rezultat.
Hvala za vse informacije.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 55 gostov