Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Xyz123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne nov 26, 2017 3:58 pm

Težave po obnovi turbine

Napisal/-a Xyz123 Ne nov 26, 2017 4:36 pm

Oila. Sem nova ba forumu in odpiram novo temo, ker se mi zdi da teme s podobno tezavo se ni(ce je me prosim popravite).
No da preidem h tezavi, pri hisi imamo audija a3 sportback s-line 2006letnik(že nov model), 2.0.
Avto je delal brez večjih težav vse odkar ga imamo, vendar pa je malo zaradi starosti in veliko prevoženih malo verjetno zaradi drugih vplivov, turbina zacela piskati, piskala je 1leto ali pa se dlje, to piskanje je bilo seveda vse glasnejse, drugih simptomov ki bi namigovali da je turbina potrebna menjave/obnove, kot so izgubljanje moci, dim iz auspuha...pa avto ni imel. Vendar ker je piskanje oziroma ze grozno cviljenje postajalo vse hujse in je piskalo ne glede na to ali si vozil pocasi ali hitro...je bila moja ideja (za to mi je sedaj žal), da se da obnoviti turbino.
In tako je tudi bilo, med vsemi,ki obnavlajo turbino sem ocitno izbrala napacnega, ceprav mi je zaradi njihove spletne strani in pogovora po telefonu dajal obcutek da je strokovnjak na tem podrocju-ker se ukvarjajo vkljucno s tem.
Zmenili smo se za drugo obnovljeno turbino(je rekel da jo ima na zalogi za ta avto), vendar ko smo avto pripeljali tja in tega šefa takrat ni bilo, njegovi delovci niso vedeli za nase narocilo(kot da se med seboj ne pogocarjajo ob kateri uri je naroceb kaksen avto in kaj je popravilo) zato sva seenkrat opisala situacijo, plus dodala da sva zmenjena za drugo obnovljeno turbino, ampak ker so oni pac strokovnjaki naj pregledajo ce se da obnoviti obstojeco in ce se da,lahko obnovijo tudi to.
Obnovili so obstojeco turbino+ zamenjali se stvari za katere sploh nismo vedeli da so narobe pri turbini(ker je avto delal), nakoncu je racun iz predracuna cca.450e prisel na 600e, vendar dobro sva placala(glavno da je zadeva ustimana).
Za turbino sva dobila tudi garancijo.
Ze naslednji dan pa se je zacela kalvarija.
Avto je med voznjo na avtocesti vrglo v zasilno delovanje in prizgala se je lucka(spirala).
Seveda se je avto peljal nazaj, ceprav se je mehanik zgovarjal da on nima nic s tem, da ko sva avto odpeljala je delal..
Avto je bil tam 2 dni in mehanik je odkril napako-kriv naj bi bil senzor, za kar je racunal dodatnih 30e, saj to ne spada pod sestavne dele turbine in tako pod garancijo.
Ker nisva hotela biti konfliktna sva to placala in odsla.
Ze naslednji dan pa spet ista zgodba-avto ponovno v zasilno delovanje.
Spet klicanje mehanika in njegovo arogantno obnasanje da on ni kriv (pred tem sva se klicala nasega "druzinskega" mehanika ki je povedal kaj je mozno da je narobe) ko sva to omenila temu mehaniku se je temu samo smejal in spet nekaj odgovoril v arogantnem tonu in da gre njemu cas da to pogleda (kot da nama pa cas in nafta ne teceta, da neomenjam nevsecnosti ko nimas avta in si ga moras sposojati).
No preden sva ga spet peljala tja, sva ga peljala se h temu nasemu mehaniku da ga priklopi na racunalnik in pogleda kaj je narobe(aja da ne pozabim povedat da je bil hkrati z obnovo narejen tudi redni servis, in da tisti mehanik v 2poskusih ni uspel resetirati racunalnika za servis), ker se nas mehanik ne ukvarja s turbinam je samo dejal da je nekaj s tubino narobe,tlak v turbini ni ok, mozno da je regulator,mozno pa kaj drugega v turbini.
Ter ponovi vajo,avto sva ponovno peljala tja, in omenila kaj je rekel najin mehanik(ceprav sem bila jaz proti temu ker sem hotela videti koliko so v resnici "mojstri" in do kaksnega zakljucka bodo sami prisli. Ampak zaradi zelje po hitrem popravilu sva povedala mozne opcije.
Avto sva pustila tam, 2dni.
Mehanik je zamenjal regulator. In seveda to spet ne spada v garancijo. Kljub kregu kako se lahko tako heca, in da smo ocitno senzor zamenjali za brezveze, to tega mehanika ni ganilo, je rekel da regulator pac ni del turbine in pika in da lahko poklicemo sodne izvedence ki bodo isto povedali. Spet je bilo treba placati 50e regulator in seveda brez slabe vesti 20e za delo. Pred odhodom sva ga vprasala ce je sto posto in ce bo avto sedaj zagotovo delal, in on je pritrdil.
Glej ga zlomka, na najino grozo se je zgodba ze naslednji dan ponovila, avto je med voznjo cez vas vrglo v zasilno delovanje.
Seveda sva ga takoj klicala-ampak se ni javil, recimo zato ker je vikend(bomo videli v ponedeljek).
To glede mehanika ni problem, bom ze uredila ce ne na lep nacin pa na grd.
Bolj me zanima kaj bi z avtomobilom sploh lahko bilo narobe, glede na to da so se ocitno menjale nepotrebne stvari in glede na to da je avto pred obnovo turbine deloval kot urca? Prosim za nasvete in pomoc!. Hvala.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Težave po obnovi turbine

Napisal/-a limas Ne nov 26, 2017 4:48 pm

Imaš vse račune posegov?
Pri tako obsežnem popravilu se na internetu preverijo reference serviserjev za turbine. Na forumu je že napisano kateri so zaupanja vredni in kateri so za izogibanje.
Ni nič narobe, če napišeš za kateri servis gre. Če ti serviser po telefonu prepričuje o svoji strokovnosti, je to znak za izogibanje.
Po zakonodaji imaš pravico, da napako odpravijo v določenem času. Pošlji priporočeno pošiljko in jih opozori na njihove dolžnosti ter zahtevaj odpravo napak. Za naprej uporabi iskalnik kjer dobiš izkušnje in rezultate uporabnikov v podobnih primerih.
 
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 705
Pridružen: Po maj 28, 2007 12:38 pm
Kraj: kamnik

Re: Težave po obnovi turbine

Napisal/-a pocesnkII Ne nov 26, 2017 7:45 pm

zanimivo bi bilo vedeti kaj točno je napaka na avtu. ker veliko ''mojstrov'' testerja dejansko ne zna brati, oz sploh ne vejo kaj jim dajansko sporoča.
Pri pritisku turbine je lahko več zadev. in ja valda da je prva zadeva ki jo menjajo je regulator, da bi preverili ali vakuum pride do regulatorja ali je regulator pravilno nastavljen, ali turbina fila dovolj ali premalo,.... Včasih se zgodi po obnovi da ni pravilno nastvljena štangica na aktuatorju turbine in ali polni preveč ali pa premalo, in se je potem potrbno malo poigrati z regulacijo.
Diagnostika in servis osebnih ter tovornih vozil ->PM
 
Xyz123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne nov 26, 2017 3:58 pm

Re: Težave po obnovi turbine

Napisal/-a Xyz123 Ne nov 26, 2017 10:24 pm

Hvala za nasvet kaj bi lahko bilo. Verjetno bi se s tem reguliarnjem moral "ubadati" ta mehanik, ki je obnovil turbino, in to brez neke arogance in izogibanju krivde, ali je to res treba dodatno placati?
Žalostno mi je, ker človek misli da če pelje h nekom, ki se oglašujejo da je njihova dejavnost izrecno obnavlanje turbin (in prodajanje avtodelov), da oni bodo pa že poštimali tako kot je treba, ampak očitno temu ni tako. Sploh ne vem, če sta bila regulator in senzor menjana upravičeno glede na to da se to sedaj še dogaja, ali bi bilo treba samo nastavit kaj in bi bil stari regulator še ok(glede na to da se to še vedno dogaja).
No bomo videli, sporočim razplet.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Težave po obnovi turbine

Napisal/-a pskoda Po nov 27, 2017 6:57 am

Je to mogoče beja d.o.o.?

Staro turbino je zelo težko razdreti, ker se pri večkratni visoki vročini vse skupaj "zapeče" in ne gre zlahka narazen, zato ponavadi pri razdiranju turbino grejejo z brenarjem in lahko zelo hitro poškudujejo membrano v westgatu oz regulatorju.
Po moje bi bilo bolje, da bi svojo pustit tam in vzet obnovljeno.

ps.: turbina in regulator sta eno kot avto in motor. Pri uradnem serviserju ne moraš kupiti nov avto brez motorja kot turbine ne brez regulatorja
Lp
 
Xyz123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne nov 26, 2017 3:58 pm

Re: Težave po obnovi turbine

Napisal/-a Xyz123 Po nov 27, 2017 9:11 am

Ne, turbino je obnovil avto Bezlaj Turbine d.o.o, h njim smo peljali ravno zato ker sem za Bejo d.o.o prebrala toliko slabih mnenj, ampak vidim da ti niso nič boljši.
Saj prvotno smo bili zmenjeni za drugo obnovljeno, škoda da se nismo držali tega, ker ta človek nima nobene slabe vesti pri zaračunavanju popravila avta ki je v prvi vrsti nastal zaradi njegove obnove turbine.
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Težave po obnovi turbine

Napisal/-a INFINITI Po nov 27, 2017 11:47 am

Predlagam da greste še ene parkrat tja pa pustite še kaj denarja... :roll:

-Lej tja; z računom v roki - denar nazaj! -Nič niste popravili in vse kar je bilo narejeno ste delali zaman in na lastne stroške ker ste nesposobni.- imate 5 minut časa.
Ne boste vrnili denarja nazaj? -Kul se vidimo po vseh prijavah na sodišču.

Zapeljem avto na dejansko popravilo in jih izjebem še da tukaj plačajo stroške iz naslova da so drugi morali odpraviti njihovo slabo delo in mehanske poškodbe .
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Težave po obnovi turbine

Napisal/-a abbe Po nov 27, 2017 1:40 pm

jst se bom kle postavu na stran mehanika kljub vsem ostalim.
senzor tlaka prenapajanja in regulator oz ventil definitivno nista del turbine in nikakor ne moreta spadati pod garancijo,saj vam je on obnovil turbine in ne celega tlačnega sistema..
tukaj tebi očitno manjkajo osnove delovanja in če se tega zavedaš ni lepo da pišeš za vsako stvar da ne spada pod garacijo in da je teb to čudno.
najbolj da ti cel motor zj zamenja ker je turbo pod garancijo...tok o tem okol garancije na turbino.
ostalo bom pa tko komentiral.
če je menjal senzor pa regulator po nepotrebnem vam je vsekakor dolžan vrniti denar,saj napake ni odpravil, vi pa nikakor niste dolžni plačevati za njegove poskuse popravila.
kar se arogance tiče ne morem komentirat ,ker ne vem kako je pogovor potekal,lahko pa povem iz izkušenj da internetni/forumski mehaniki znajo bit zlo pametni ko gre za teorijo,ker oni so na internetu prebral... do takih tudi sam nimam tolerance ravno visoke,ker če si tok pametn poj si pa sam avto poravi (seveda ne trdim da je v vašem primeru šlo za tako zgodvo,sem zgoraj napisal da ne vem kaj se je zgodilo)
kar se same komunikacije tiče bi bilo veliko bolje da je z njim komuniciral vaš mehanik,saj ima večjo kredibilnost in bi znal opisati napako bolje kot vi (sploh ker je tudi on priklopil avto na tester in točno ve katera napaka je prisotna,kar vi zagotovo ne veste)
neglede na strokovnost kogar koli se lahko zgodi da včasih po popravilu lahko pride do zapletov za katere ni vedno kriv mehanik, v vašem primeru verjetno je ker vozilo prej ni imelo težav.
je pa skrajno neresno od njega da v 4 dneh in 2 poskusih ni odpravil napake.

od vas bi blo zelo lepo da bi napisal za katero vozilo sploh gre (predvidevam da za vozilo iz vag koncerna) mogoče bi tudi kdo iz foruma lahko pomagal
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Težave po obnovi turbine

Napisal/-a Fnatic Po nov 27, 2017 2:30 pm

Xyz123 je napisal/-a:No da preidem h tezavi, pri hisi imamo audija a3 sportback s-line 2006letnik(že nov model), 2.0.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Težave po obnovi turbine

Napisal/-a PogachnyK Po nov 27, 2017 4:05 pm

Slika
Slika
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Težave po obnovi turbine

Napisal/-a pskoda Po nov 27, 2017 5:37 pm

Če je avto še v tovarniški garanciji in ti odpove turbina menjajo komplet z regulatorjem, ker kolikor jaz vem se dobi na uradnem servisu samo komplet
Lp
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Težave po obnovi turbine

Napisal/-a limas Po nov 27, 2017 6:07 pm

Omenjeni servis turbin je bil že obravnavan na tem forumu. Slabe reference:
viewtopic.php?f=6&t=92253

V bodoče preverjati reference mehanikov na internetu.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Težave po obnovi turbine

Napisal/-a abbe Po nov 27, 2017 9:16 pm

pskoda je napisal/-a:Če je avto še v tovarniški garanciji in ti odpove turbina menjajo komplet z regulatorjem, ker kolikor jaz vem se dobi na uradnem servisu samo komplet

avto je letnik 2006in je vakumsko reguliana in na turbini ni regulatorja.
razn ce se mi ne zastopmo pa je regulator za nekőga una vakum kantica na turbini.
zame je regulator n75 ventil.
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Težave po obnovi turbine

Napisal/-a pskoda To nov 28, 2017 7:06 am

Aja n75 ventil potem ga pa jaz mal ... oops
Ta ventil pa ni v sklopu turba
Lp
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Težave po obnovi turbine

Napisal/-a abbe To nov 28, 2017 9:27 am

sj tut če bi bil elektronski (kot pri novejših vozilih) to ne gre v garancijo turbine,ker se to ne obnavlja,ampak se ga popravi,če je možno ko je v okvari, ne pa ko pride stranka s simptomom da turbo žvivžga.
eno je mehanski del turbine (to kar se obnovi in se na to da garancijo) drugo je elektronski del,ki se ga ne obnovi in pač ni garancije.
vsaj tam kamor jz nosim turbine je tako.
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Težave po obnovi turbine

Napisal/-a TrijoAdijo To nov 28, 2017 10:03 am

Če sem prav razumel, se je turbina dala obnovit, ker je piskala, avto je pa drugače deloval b.p. in če sem prav razumel, po obnovi pa zdej zajebavajo vsi možni senzorji,aktuatorji in vse okol turbine?
No,jst se tu ne bi postavljal na stran mehanika, ker pri taki "okvari" turbine se menja le sredina ali pa se jo obnovi z originalnimi deli (ležaji,os,veternice,tesnila,..), če ni ohišje fasalo porcije. Torej, tu je nakazana cela šlamparija iz strani "superdupervelemojstra", ki je turbino obnovil. Pa po možnosti še kaj zdrkal zravn,da lahko lepo olupi stranko, ki mu vozi avto nazaj.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Rokica2002
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: So dec 21, 2013 12:17 am
Kraj: Kranj-okolica

Re: Težave po obnovi turbine

Napisal/-a Rokica2002 To nov 28, 2017 11:40 am

To je res čudno, da po obnovi turbine kar naenkrat ne dela vse ostalo..
Zakaj pa turbina sploh začne žvižgat, oz. je je smiselno takrat dati obnavljati?
 
Xyz123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne nov 26, 2017 3:58 pm

Re: Težave po obnovi turbine

Napisal/-a Xyz123 To nov 28, 2017 12:37 pm

abbe je napisal/-a:sj tut če bi bil elektronski (kot pri novejših vozilih) to ne gre v garancijo turbine,ker se to ne obnavlja,ampak se ga popravi,če je možno ko je v okvari, ne pa ko pride stranka s simptomom da turbo žvivžga.
eno je mehanski del turbine (to kar se obnovi in se na to da garancijo) drugo je elektronski del,ki se ga ne obnovi in pač ni garancije.
vsaj tam kamor jz nosim turbine je tako.



Kam pa ti voziš turbine, če ni skrivnost? ( Da vem kje so zanesljivi, če se slučajno tu izkaže da ne bo znal popraviti)
 
Xyz123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne nov 26, 2017 3:58 pm

Re: Težave po obnovi turbine

Napisal/-a Xyz123 To nov 28, 2017 12:42 pm

TrijoAdijo je napisal/-a:Če sem prav razumel, se je turbina dala obnovit, ker je piskala, avto je pa drugače deloval b.p. in če sem prav razumel, po obnovi pa zdej zajebavajo vsi možni senzorji,aktuatorji in vse okol turbine?
No,jst se tu ne bi postavljal na stran mehanika, ker pri taki "okvari" turbine se menja le sredina ali pa se jo obnovi z originalnimi deli (ležaji,os,veternice,tesnila,..), če ni ohišje fasalo porcije. Torej, tu je nakazana cela šlamparija iz strani "superdupervelemojstra", ki je turbino obnovil. Pa po možnosti še kaj zdrkal zravn,da lahko lepo olupi stranko, ki mu vozi avto nazaj.


Ja prav si razumel, turbina je samo piskala, oz.3leta je samo piskala, zdaj je pa prav že tulila ampak ni pa kazala nobenih znakov da bo shodila, ampak ker sem bila jaz prevec pametna in nisem hotela čakati da bo turbina dejansko shodila in ker sva naslednje leto mislila menjati avto(in ga dati naprej nepiskajočega) sem predlagala da dava turbino obnovit.
Najslabša odlocitev na svetu.
Sedaj turbina tuli ne, avto pa meče v safemode in utripa lučka-spirala, kar se prej ni nikolii dogajalo.
Sedaj ga bova že v tretje peljala nazaj.
Pa naj za tiste, ki so na strani mehanika dodam še to, da se mehanik na fantovo cifro sploh ni vec javljal, tako da sem včeraj mogla jaz iz svoje klicati, da se je javil (ker ni vedel kdo ga klice) in smo se tako dogovorili da ga pripelje nazaj. Ne vem a sem jaz smesna da pricakujem da nekdo popravi nekaj (tudi če misli da ni njegova krivda) ali je svet sel v maloro :)
 
Xyz123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne nov 26, 2017 3:58 pm

Re: Težave po obnovi turbine

Napisal/-a Xyz123 To nov 28, 2017 12:46 pm

Rokica2002 je napisal/-a:To je res čudno, da po obnovi turbine kar naenkrat ne dela vse ostalo..
Zakaj pa turbina sploh začne žvižgat, oz. je je smiselno takrat dati obnavljati?


Nisem mehanik plus tega sem se zenska, ampak kar sem prebrala pac nek zrak zacne prihajat v turbino al karkoli in turbina takrat zacne zvizgati. BAJE (tega prej nisem vedela) mi zaradi zvizganja sploh ne bi bilo treba obnoviti celotne turbine- ker ni kazala nobenih znakov da bo crknila, ampak se da samo zregulirati ohisje al kaj,nisem tocno razumela, ampak itak je to zame ze prepozno ker je turbima sedaj obnovljena.
Moj zakljucek je da je smiselno obnovit turbino, ne takrat ko cvili ampak takrat ko kaze se kaksne druge znake,kot so izgubljanje moci itd.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 53 gostov