Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Težave po obnovi turbine

Napisal/-a TrijoAdijo To nov 28, 2017 2:35 pm

No,to sta naletela na pocerja prve klasse. Evo, in glih zarad takih pocerjev jest avto sam rihtam...Ma da mu ga prpelem, pa da mi da zjebanga nazaj,pa da mi še pol telefona ne dvigne...ma "vsekam po njem iz vseh topov", da bi ta pocer "čreva čez oči vn porinu".
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Težave po obnovi turbine

Napisal/-a esem To nov 28, 2017 2:36 pm

Xyz123 je napisal/-a:... sem predlagala da dava turbino obnovit.
Najslabša odlocitev na svetu.
...
Obratno - bila je edino pravilna odloćitev (ko že tuli), najslabša je bila samo izbira mehanika. Nič ne bi bila na boljšem, če bi ti avto nekje obstal, ti pa bi čakala na avtovleko, po možnosti v dežju, mrazu, z otrokom (?)

Ne se toliko sekirat, raje poišči(mo) pot za uredit stvari in dobit nekaj denarja nazaj
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Težave po obnovi turbine

Napisal/-a abbe To nov 28, 2017 9:29 pm

Xyz123 je napisal/-a:
TrijoAdijo je napisal/-a:Če sem prav razumel, se je turbina dala obnovit, ker je piskala, avto je pa drugače deloval b.p. in če sem prav razumel, po obnovi pa zdej zajebavajo vsi možni senzorji,aktuatorji in vse okol turbine?
No,jst se tu ne bi postavljal na stran mehanika, ker pri taki "okvari" turbine se menja le sredina ali pa se jo obnovi z originalnimi deli (ležaji,os,veternice,tesnila,..), če ni ohišje fasalo porcije. Torej, tu je nakazana cela šlamparija iz strani "superdupervelemojstra", ki je turbino obnovil. Pa po možnosti še kaj zdrkal zravn,da lahko lepo olupi stranko, ki mu vozi avto nazaj.


Ja prav si razumel, turbina je samo piskala, oz.3leta je samo piskala, zdaj je pa prav že tulila ampak ni pa kazala nobenih znakov da bo shodila, ampak ker sem bila jaz prevec pametna in nisem hotela čakati da bo turbina dejansko shodila in ker sva naslednje leto mislila menjati avto(in ga dati naprej nepiskajočega) sem predlagala da dava turbino obnovit.
Najslabša odlocitev na svetu.
Sedaj turbina tuli ne, avto pa meče v safemode in utripa lučka-spirala, kar se prej ni nikolii dogajalo.
Sedaj ga bova že v tretje peljala nazaj.
Pa naj za tiste, ki so na strani mehanika dodam še to, da se mehanik na fantovo cifro sploh ni vec javljal, tako da sem včeraj mogla jaz iz svoje klicati, da se je javil (ker ni vedel kdo ga klice) in smo se tako dogovorili da ga pripelje nazaj. Ne vem a sem jaz smesna da pricakujem da nekdo popravi nekaj (tudi če misli da ni njegova krivda) ali je svet sel v maloro :)


jst sm cist lepo razclenu svoj odgovor in lepo napisal kje oz. v katerih delin sem na njegovi strani..
ni nobene potrebe zj pisat tko k pises.sicer cis tpicno pisanje zenske pa vseeno.
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Težave po obnovi turbine

Napisal/-a TrijoAdijo To nov 28, 2017 9:39 pm

Ej, al avto je prej delal bp, nobenga safe moda pa teh neumnosti, po obnovi pa cel kup sranja.Tk da zensko pisanje gor al pa dol, tu gre za pocarstvo.....da ne omenim natega.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Xyz123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne nov 26, 2017 3:58 pm

Re: Težave po obnovi turbine

Napisal/-a Xyz123 To nov 28, 2017 9:46 pm

abbe je napisal/-a:
Xyz123 je napisal/-a:
TrijoAdijo je napisal/-a:Če sem prav razumel, se je turbina dala obnovit, ker je piskala, avto je pa drugače deloval b.p. in če sem prav razumel, po obnovi pa zdej zajebavajo vsi možni senzorji,aktuatorji in vse okol turbine?
No,jst se tu ne bi postavljal na stran mehanika, ker pri taki "okvari" turbine se menja le sredina ali pa se jo obnovi z originalnimi deli (ležaji,os,veternice,tesnila,..), če ni ohišje fasalo porcije. Torej, tu je nakazana cela šlamparija iz strani "superdupervelemojstra", ki je turbino obnovil. Pa po možnosti še kaj zdrkal zravn,da lahko lepo olupi stranko, ki mu vozi avto nazaj.


Ja prav si razumel, turbina je samo piskala, oz.3leta je samo piskala, zdaj je pa prav že tulila ampak ni pa kazala nobenih znakov da bo shodila, ampak ker sem bila jaz prevec pametna in nisem hotela čakati da bo turbina dejansko shodila in ker sva naslednje leto mislila menjati avto(in ga dati naprej nepiskajočega) sem predlagala da dava turbino obnovit.
Najslabša odlocitev na svetu.
Sedaj turbina tuli ne, avto pa meče v safemode in utripa lučka-spirala, kar se prej ni nikolii dogajalo.
Sedaj ga bova že v tretje peljala nazaj.
Pa naj za tiste, ki so na strani mehanika dodam še to, da se mehanik na fantovo cifro sploh ni vec javljal, tako da sem včeraj mogla jaz iz svoje klicati, da se je javil (ker ni vedel kdo ga klice) in smo se tako dogovorili da ga pripelje nazaj. Ne vem a sem jaz smesna da pricakujem da nekdo popravi nekaj (tudi če misli da ni njegova krivda) ali je svet sel v maloro :)


jst sm cist lepo razclenu svoj odgovor in lepo napisal kje oz. v katerih delin sem na njegovi strani..
ni nobene potrebe zj pisat tko k pises.sicer cis tpicno pisanje zenske pa vseeno.



Oprosti, sej ni nate letel, bolj svojo jezo stresam na mehanika :)
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Težave po obnovi turbine

Napisal/-a abbe Sr nov 29, 2017 8:51 am

ja sej vem ampak ta tresanje jeze ne vodi v nič dobrega med vami ikn mehanikom ki je obnavljal.
jst bi tko naredu,če turbo več ne žvižga ga je očitno obnovil uspešno.
zato pelji avto h svojemu mehaniku naj popravi kar naj bi un zašuštral. oz naj tvoj mehanik vsaj poda točno diagnozo kaj je narobe pa naj on pokliče tega ki obnavlja in naj mu pove kaj je za narediti in naj ta potm naredi,ker po prebranem domnevam da ta ki obnavlja nima časa za tvoj avto..
svojemu mehaniku očitno zaupaš zato bi bila to najboljša izbira
Ni vse res kar napišem
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: Težave po obnovi turbine

Napisal/-a vipe5s Sr nov 29, 2017 8:56 am

Xyz123 je napisal/-a:Moj zakljucek je da je smiselno obnovit turbino, ne takrat ko cvili ampak takrat ko kaze se kaksne druge znake,kot so izgubljanje moci itd.


To ni res. Če cvili pomeni, da je vetrnica deformirana in gre tok zraka okoli nje v taki poti, da žvižga.
Lahko dela še 100k km, lahko kmalu crkne. Ponavadi se to zgodi tam in takrat, ko je najmanj treba.
Zaradi zadnjega razloga se menja turbino, drugače lahko raskiraš tudi, da morebitni odkruški letijo naprej do intercoolerja - mašine (odvisno na kateri vetrnici je problem). S temi lahko uničiš tudi obnovljeno turbino (se je že dogajalo, ker sistem ni bil pravilno očiščen). V glavnem tako je v teoriji.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Težave po obnovi turbine

Napisal/-a TrijoAdijo Sr nov 29, 2017 4:41 pm

abbe je napisal/-a:ja sej vem ampak ta tresanje jeze ne vodi v nič dobrega med vami ikn mehanikom ki je obnavljal.
jst bi tko naredu,če turbo več ne žvižga ga je očitno obnovil uspešno.
zato pelji avto h svojemu mehaniku naj popravi kar naj bi un zašuštral. oz naj tvoj mehanik vsaj poda točno diagnozo kaj je narobe pa naj on pokliče tega ki obnavlja in naj mu pove kaj je za narediti in naj ta potm naredi,ker po prebranem domnevam da ta ki obnavlja nima časa za tvoj avto..
svojemu mehaniku očitno zaupaš zato bi bila to najboljša izbira


Da ne bi slučajno res to kdo delal...
1. šetanje od majstra do majstra je škodljivo...tako za avto, kot tudi za lastnikov proračun
2. kar je prvi zajebal, naj še zrihta...če ne...jah jebatga...obstajajo pravni prijemi.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Težave po obnovi turbine

Napisal/-a abbe Sr nov 29, 2017 10:09 pm

no bomo vidl na konc kako bo,
tip bo reku danenajde napake vrnu denar za senzor in regulator in kaj bispoj?
o kaksnih vi to prijemih govorite? tozba ki traja 2 leti, v katero senoben ne spusca ker je predrago?
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Težave po obnovi turbine

Napisal/-a TrijoAdijo Če nov 30, 2017 7:33 am

Čak mal...a ti tega pocerja poznaš slučajno? Ker glede na to, kake pišeš, verjetn nisem edini,ki se mu tako zdi ;) Dejstvo je, da je tip dobil v "popravilo" avto, ki je deloval bp, le turbina je tulila. Po njegovih posegih, pa turbina ne tuli, avto pa meče v safe mode...torej, druge ni,kot da se uveljavlja reklamacija na šlamparijo glede na to,da jamčijo z enoletno garancijo na kvaliteto produktov in servisnih storitev ;)
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Težave po obnovi turbine

Napisal/-a abbe Če nov 30, 2017 1:17 pm

TrijoAdijo je napisal/-a:Čak mal...a ti tega pocerja poznaš slučajno? Ker glede na to, kake pišeš, verjetn nisem edini,ki se mu tako zdi ;) Dejstvo je, da je tip dobil v "popravilo" avto, ki je deloval bp, le turbina je tulila. Po njegovih posegih, pa turbina ne tuli, avto pa meče v safe mode...torej, druge ni,kot da se uveljavlja reklamacija na šlamparijo glede na to,da jamčijo z enoletno garancijo na kvaliteto produktov in servisnih storitev ;)


ne ne poznam tipa.
niti ne vem od kod je.
ampak če je obnovu turbo pa maš potem težave z sekundarnimi zadevami. pa je mela tm avto 2x po 2 dni pa ni uspel nič popravit dvomim da bo sploh popravil.
jst sicer vem kje je napaka na avtu ampak on očitno ne.oz je tok zaverovan v svoje da misli da ni na turbini
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Težave po obnovi turbine

Napisal/-a TrijoAdijo Če nov 30, 2017 2:30 pm

Po mojem vedenju in znanju napak na sekundarnih zadevah sploh ni niti jih ni bilo. Če je kaj zgrešil, potem je zgrešil pri obnovi oz. nastavitvi turbine. To pa lahk na hitro zaj...
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
JG2
Novinec
 
Prispevkov: 214
Pridružen: Po avg 01, 2011 8:58 pm

Re: Težave po obnovi turbine

Napisal/-a JG2 Pe dec 01, 2017 9:20 am

Moje mnenje za vnaprej. Kakršne koli velika popravila na vozilih (kar turbina vsekakor je) peljite k mehaniku, ki ga osebno poznate oz. je vaš prijatelj (sosed mehanik s katerim se pozdravite in sem ter tja kakšno rečete ne spada v prej omenjeno skupino). Če te možnosti ni je EDINA rešitev uradni servis. Verjemite to bo najbolj porabljen denar kadarkoli ;)
 
Dejan3004
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po avg 27, 2018 8:46 am

Re: Težave po obnovi turbine

Napisal/-a Dejan3004 Po avg 27, 2018 9:42 am

Zdravo,

tudi jaz sem imel zelo slabe izkušnje z bezlajem(zelo podobno kot gospa/gospodična), ampak o tem sem pisal na drugi temi, kjer ga posebi obravnavajo, tako da ne bom še tu pisal. Kar me zanima je(ker vidim da je naslov teme TEŽAVE PO OBNOVI), avto sem dobil nazaj, šel na relacijo in opazil da veliko slabše potegne in veliko večja poraba goriva je. Mi zna kdo povedati, kaj bi lahko bilo? Je pa menjal turbino(obnovljeno je dal not).

Hvala,
LPD
 
Mihec53
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Če mar 14, 2019 4:02 am

Re: Težave po obnovi turbine

Napisal/-a Mihec53 So mar 30, 2019 10:26 am

Bezlaj turbine doo je največji nategun kar jih obstaja!
Samo stran od njega! Meni je prodal napačno glavo motorja, povzročil za 2000eur škode. Za problem sploh ni hotel slišati... Še več... Po telefonu mi je rekel da mi nebo dal niti evra za povzročeno škodo,
Čeprav sem mu vse dokazal!
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: Težave po obnovi turbine

Napisal/-a hippo Po apr 01, 2019 7:04 am

Glava boli od tega Bezlaja.
Jaz sem mu enkrat dal eno mojo turbino za zrihtat, nekaj je spalamudil, ni me mogel nategnit, ker preveč poznam stvari, pa še staro veternico mi je hotel vzeti (mi jo je moral vrnit nazaj). Ko sem videl njegovo "delavnico" mi je bilo vse jasno. To ni delavnica, bolj drvarnica.
Seveda je vse temu primerno.
Je pa možno, da je "pomotoma" zamenjal nekaj delov, ki so delali s svojimi, ki so bili slabi, pa jih je potem "moral" menjati. Klasika pri ta pokvarjenih mehanikih.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 41 gostov