Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
DrrMrr
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Po nov 27, 2017 7:29 pm

Renault Megane 2007 se ne zažene

Napisal/-a DrrMrr To nov 28, 2017 1:17 pm

Pozdravljeni,

Ker že malo obupavam nada težave, se obrnem še na vas, če dobim kak koristnejši nasvet.

Pred dobrim mesecem sem avto peljal k mehaniku, saj imam težave, da avto ne vžge vedno. Avto je megane (kratki) dynamique, 1,6, benzin, Avto klika in ne zažene. Včasih po nekaj desetkranem pritisku na gumb za zagon. Nato sem omenil mehaniku naj še preveri akumulator, saj sem imel podobne težave pred menjavo akumulatorja, ki sem ga menjal lani decembra. Seveda, takoj mi sporoči, da je akumulator prazen in ga je napolnil pa spremljam kako bo. To je bilo deset dni nazaj. Vmes sem šel do prodajalca akumulatorja, ki trdi, da akumulator ne more biti in tega še niso menjavali (Varta blue ...nekaj). Akumulator izmeri in pravi, da je vse o.k. Avto mi je tako vseeno vžigal iz prve kak teden. Zdaj pa ista zgodba. Začel sem še sam meriti akumulator z multimetrom in zgleda o.k. Akumulator na dobrih 12V, ko pa se vato zažene pa z alternatorjem poskuču nad 14V, če avto ne obremenjujem dodatno z raznimi lučmi, klimo ...

Na spodnji povezavi je tudi video poskusov vžiga avtomobila.
https://youtu.be/uPAnD0uiYxM

Ima kdo kak nasvet kaj bi lahko dejansko bilo, preden mi mehanih vse zamenja :) Je možno, da je res akumulator že po enem letu in povprečni vožni 20.000 km/leto? Lahko vzrok tiči še kje, preden se obesim na prodajalca akumulatorjev, kjer mi garancija poteče naslednji teden.

Hvala in lep pozdrav
Damjan
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Renault Megane 2007 se ne zažene

Napisal/-a esem To nov 28, 2017 2:45 pm

Dvomim, da je aku, prej starter zaganjača, ključavnica, kakšen rele, tuljava...Preglej stike na aku-ju in predvsem zaganjaću. Ko ti ne bo vžgal, malo potolči po zaganjaču in starterju zaganjača, če bo nato takoj vžgal, je to to.
Glede na mehanikovo mnenje (da je bil aku prazen) preveri delovanje alternatorja
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Renault Megane 2007 se ne zažene

Napisal/-a mrtwelvetrees To nov 28, 2017 3:06 pm

Če prav razumem, si izmeril sam voltažo 12V ko ti ne vžge ? Potem ni aku.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Re: Renault Megane 2007 se ne zažene

Napisal/-a dobek To nov 28, 2017 3:14 pm

esem je napisal/-a:...Preglej stike na aku-ju in predvsem zaganjaću. Ko ti ne bo vžgal, malo potolči po zaganjaču in starterju zaganjača, če bo nato takoj vžgal, je to to



tega pa ze res skoraj 20 let nisem rabil na nobenem avtu delat, nekak so mimo casi stojadinov :lol:
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
DrrMrr
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Po nov 27, 2017 7:29 pm

Re: Renault Megane 2007 se ne zažene

Napisal/-a DrrMrr To nov 28, 2017 3:30 pm

mrtwelvetrees je napisal/-a:Če prav razumem, si izmeril sam voltažo 12V ko ti ne vžge ? Potem ni aku.


Res je. Mi pa je čudno, zakaj je mehanik potem trdil, da je imel prazen akumulator in ga je dal polniti. Zato sem se odločil to merit sproti in bom zgleda peljal k drugemu mehaniku. So pa res bile podobne težave pred enim letom, preden sem dal notri nov akumulator. Pol pa je delalo celo zimo, pomlad in poletje, do pred kratkim, ko so se začeli bolj hladni in vlažni dnevi.

esem je napisal/-a: Dvomim, da je aku, prej starter zaganjača, ključavnica, kakšen rele, tuljava...Preglej stike na aku-ju in predvsem zaganjaću. Ko ti ne bo vžgal, malo potolči po zaganjaču in starterju zaganjača, če bo nato takoj vžgal, je to to.
Glede na mehanikovo mnenje (da je bil aku prazen) preveri delovanje alternatorja


Tega pa ne znam. Bom verjetno peljal drugemu mehaniku. Obstoječi mi je rekel, da lahko menja tudi alternator in dvomi, da je kriv. Ne bi rad menjaval vsega po vrsti in se še kar zafrkaval z isto težavo. On vidim, da tudi nima ideje, kaj bi bilo, če bi akumulator res bil o.k.

lp
Damjan
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3149
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Renault Megane 2007 se ne zažene

Napisal/-a joztom To nov 28, 2017 4:11 pm

Preveri kabel na maso, pletenica, ki oksidira in nagaja. 12,4-12,8V kaže zmeraj, šele pri obremenitvi pokaže, kaj je res. Če gre napetost čez 14,4V, je aku slab in ne deluje več kot zener dioda. Polnjenje se testira pod obremenitvijo, četudi en par diod crkne, tega brez testne mize ne vidiš.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Renault Megane 2007 se ne zažene

Napisal/-a abbe To nov 28, 2017 9:34 pm

sam ne bos nic resil.
pelji nazaj h mehaniku ali pa h drugemu mehaniku
Ni vse res kar napišem
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Renault Megane 2007 se ne zažene

Napisal/-a titanius Sr nov 29, 2017 12:02 am

Ta avto ima kartico. Ce imas rezervno,probaj z njo. Ce z rezervno lepo vziga bo potrebna menjava kartice kar pa ni ravno poceni.
 
DrrMrr
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Po nov 27, 2017 7:29 pm

Re: Renault Megane 2007 se ne zažene

Napisal/-a DrrMrr Sr nov 29, 2017 8:34 am

Tudi z drugo kartico je enako. Sem to že probaval.

Sem pa pozabil napisati, da ko avto enkrat vžge, bo naslednjič tudi vžgal. Tudi, če ga vgasnem oz. se peljem kak kilometer.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Renault Megane 2007 se ne zažene

Napisal/-a Fan Sr nov 29, 2017 10:40 am

Priklopite Voltmeter na akumulator in zaženite motor, da se vidi padec elektrike, ali pade pod 10V. Tako se vidi v kakšnem stanju je akumulator. Se je preverilo takrat ko ne prižge, ali pokaže znake življenja, če se drži pritisnjeno tipko za vžig?? Če ja, je napaka na samem čitalcu kartice. Je bilo mogoče vozilo priklopljeno na kakšen spodoben tester?
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
DrrMrr
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Po nov 27, 2017 7:29 pm

Re: Renault Megane 2007 se ne zažene

Napisal/-a DrrMrr Sr nov 29, 2017 11:10 am

Fan je napisal/-a:Priklopite Voltmeter na akumulator in zaženite motor, da se vidi padec elektrike, ali pade pod 10V. Tako se vidi v kakšnem stanju je akumulator. Se je preverilo takrat ko ne prižge, ali pokaže znake življenja, če se drži pritisnjeno tipko za vžig?? Če ja, je napaka na samem čitalcu kartice. Je bilo mogoče vozilo priklopljeno na kakšen spodoben tester?


O.k. bom poskusil še to. Načelom nisem opazil padca pod 10V. Spodoben tester je mišljen za akumulator?
 
Dawid1
Novinec
 
Prispevkov: 399
Pridružen: To dec 04, 2007 10:55 am
Kraj: Štajerska

Re: Renault Megane 2007 se ne zažene

Napisal/-a Dawid1 Sr nov 29, 2017 11:26 am

Mišljen je bil vrjetno tester za preverjanje napake na računalniku. Morda se lahko ugotovi napako s pomočjo testerja.
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3149
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Renault Megane 2007 se ne zažene

Napisal/-a joztom Sr nov 29, 2017 8:56 pm

Zapeljal si nas z obravnavo akumulatorja. Izgleda, da je štarter slab.
 
DrrMrr
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Po nov 27, 2017 7:29 pm

Re: Renault Megane 2007 se ne zažene

Napisal/-a DrrMrr Pe dec 01, 2017 5:24 pm

joztom je napisal/-a:Zapeljal si nas z obravnavo akumulatorja. Izgleda, da je štarter slab.


Pozdravljeni,

zadeva je zaključena. Sem odpeljal k večjemu serviserju, ki je odkril težavo res v štarterju in ga tudi zamenjal. Se pa upravičujem, če sem zapeljal z akumulatorjem. Napisal sem, kako sem zadevo reševal. Ker sem pa tudi sam podvomil v težavo akumlatorja, sem pa pisal tudi o meritvah le tega.

Hvala vsem za ideje in usmeritve.

Lep pozdrav
Damjan
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3149
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Renault Megane 2007 se ne zažene

Napisal/-a joztom So dec 02, 2017 10:54 am

Malce je škoda, ker so na odpadu štarterji po 30€, le delo je dokaj sitno. Pri meni sem bil ves krvav, ker sem moral na pamet šraufati pri požarni steni pod kolektorjem in levo od katalizatorja, noro. (Espace IV)
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot], Polo78 in 51 gostov