Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Kondenz v prednjem žarometu

Napisal/-a mardy Pe dec 08, 2017 8:29 am

Hej,

Golf 4, l.03, navadni žarometi.

V prednjem levem žarometu se mi, zdaj ko je zgleda bolj mrzlo, pojavlja kondenz. Ne opazim nikakršnih napak, žaromet je cel, steklo tudi, tudi zadnja loputa za menjavo žarnic je lepo nameščena. Je pa res da je pa v žarometu malo pajčevine... glej ga zlomka :). Zgleda je kriva pajkova sapa....

Skratka, žaromet je cel, nikjer nič ne manjka ali da bi bilo polomljeno. Zadnjo loputo sem čez noč snel, da se vse lepo posušilo.

Kaj bi lahko bil vzrok kondenziranja? Ima žaromet slučajno kak oddušek?

lp!
 
Uporabniški avatar
firebird
Novinec
 
Prispevkov: 228
Pridružen: To nov 11, 2003 5:00 pm
Kraj: Ljubljana-Šiška

Re: Kondenz v prednjem žarometu

Napisal/-a firebird Pe dec 08, 2017 8:46 am

Se pridružujem vprašanju,gre za Mazdo CX 7-xenon.Pa prosim,ne mi povedat,da je treba lampo ven vzet,ker je trba pol avta razdret. ;-)
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Kondenz v prednjem žarometu

Napisal/-a mevden Pe dec 08, 2017 10:45 am

Fizika.

Tudi če izdihneš na hladno šipo se zarosi. Lahko odpreš zadaj pokrovček in pustiš avto v res topli garaži, da se vlaga posuši. Če nimaš tople garaže probaj z fenom posušiti notranjost žarometa in takoj zapreti pokrovček.

Načeloma bi žaromet moral imeti kakšen odprt ventil, ampak če ta ne dohaja hitre spremembe izmenjave hladnega/toplega zraka bo še vedno delo zarošen.

Drugo je pa če je žaromet dotrajan in ti voda not hodi. Takrat bi pa že moral videti velike kapljice znotraj. Najbolje se vidi ko opereš avto.
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: Kondenz v prednjem žarometu

Napisal/-a vipe5s Pe dec 08, 2017 11:10 am

Dvomim, da lahko z fenom posušiš žaromet, isto kot bi sušil telefon z fenom, ko ti pade v vodo- vlago samo porineš še bolj notri v skrite dele, in potem se spet razporedi, ko nehaš fenat.
Mogoče bi kakšne silica gel oz. po domače kakšen riž v "mesh" vrečki vpil vlago, saj jo veže nase (s tem se še nisem ukvarjal).
Seveda pa je potrebno najti krivca (čisto verjetno da slabo tesni, čeprav tega ne vidiš na pogled).
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: Kondenz v prednjem žarometu

Napisal/-a dask Pe dec 08, 2017 12:15 pm

Jaz sem to imel pri skoraj novem avtu - problem je bil v oddušku, cevki, ki skrbi za odvod vlage. Ko so jo odmašili, je problem izginil.
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: Kondenz v prednjem žarometu

Napisal/-a mardy Pe dec 08, 2017 2:12 pm

Jaz sem žaromet komot posušil, čez noč sem pustil loputo za menjavo žarnic odprto, motor je bil vroč. Zjutraj je bil žaromet kot nov. Nikjer ne teče not, pa lahko še tako polivaš, torej kondenzira.

Ampak...to je 14 let star ljudski avto, kjer menjaš žarnico magari z nogo, novejši žarometi so pa druga zgodba kako posušit... :?

Oddušek praviš? Hm...
 
Joshy79
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Če sep 21, 2017 12:32 am

Re: Kondenz v prednjem žarometu

Napisal/-a Joshy79 Pe dec 08, 2017 7:45 pm

Samo ga ne sušit z fenom. Jaz sem to storil enkrat z meglenko pri enem starejšem renaultu in je potem tisti srebrni odbojni del odznotraj postal črn, ćeprav ga nisem pretirano in predolgo sušil z fenom.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Rebra in 63 gostov