Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Anon
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 52
Pridružen: To jan 27, 2015 8:40 am

Neprevidno čistil sneg, popraskal lak na strehi

Napisal/-a Anon Ne dec 17, 2017 2:49 pm

Pozdravljeni!

Prejšnji ponedeljek sem pred odhodom v službo, seveda sem bil pozen, s plastičnim "špohtlom" počistil sneg z avta. Dan kasneje sem ugotovil, da je led, ki je nastal pod snegom in špohtel, s katerim sem čistil, popraskal lak na strehi avta.
Zanima me, če ima kdo idejo, kako zadevo popraviti. Mislite, da bo poliranje zadostovalo, ali bo potrebno farbanje?

Če ima kdo predlog h komu it, morda celo približna ocena cene, prosim, napišite.

Najlažje bo, če kar prilepim fotografijo in poveste.

Hvala!

https://ibb.co/gRuxAR
https://ibb.co/cTFhc6
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Neprevidno čistil sneg, popraskal lak na strehi

Napisal/-a matejxx Ne dec 17, 2017 4:18 pm

Poskusi iti z nohtom čez praske. Če se jih zelo občuti, boš moral barvati, drugače pa lahko gre s poliranjem.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Neprevidno čistil sneg, popraskal lak na strehi

Napisal/-a Ivan36 Po dec 18, 2017 5:12 pm

:shock: :DDD :huh: Tole bo peklo! Prvo poliranje strokovno drugo pa verjetnejše barvanje strehe! Si uničil zaščitni lak barva je videti še cela.
Jaz imam tako metlo za sneg z vozil čistiti že ene 5 let. Silikonska je trpežno.
Slika
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Neprevidno čistil sneg, popraskal lak na strehi

Napisal/-a limas Po dec 18, 2017 6:09 pm

Če je bilo plastično strgalo, definitivno ni poškodovana barva, le lak. Razen, če nisi pritiskal z vso težo, ki jo premoreš.

Moralo bi iti s poliranjem.
 
Anon
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 52
Pridružen: To jan 27, 2015 8:40 am

Re: Neprevidno čistil sneg, popraskal lak na strehi

Napisal/-a Anon Po dec 18, 2017 10:09 pm

Hej!

Hvala za odgovore, sem mislil, da bo nekako tako. Mja, sam sem si kriv, vse bi bilo verjetno v redu, če bi uporabil metlico (sicer ni silikonska), ampak ker sem bil hovder, sem kar s špohtlom. Pa sem videl, da je led, ampak očitno sem si res želel malo soldov nekomu dat :S

A ima kdo dobrega majstorja iz Ljubljane ali bližine za priporočit, ki dobro polira? Vem, da lahko sam, ampak se mi zdi, da če je stvar resna, da naj jo strokovnjak naredi, ker jaz pod-amater bom na koncu vse zapacal.

Drugače pa ja, bo verjetno treba barvat, če bo polir mojster rekel, da je skeptičen glede uspeha.

Hvala vsem še enkrat.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Neprevidno čistil sneg, popraskal lak na strehi

Napisal/-a limas Po dec 18, 2017 10:18 pm

Slikaj od blizu in nalepi. Lahko, da te nepošten mojster prepriča o barvanju, ki po možnosti ne bi bilo potrebno.
Na netu poišči mojstre, ki se ukvarjajo s poliranjem in saniranjem poškodb laka.
 
wragec
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So okt 15, 2005 10:07 pm

Re: Neprevidno čistil sneg, popraskal lak na strehi

Napisal/-a wragec Sr dec 20, 2017 9:10 am

Anon je napisal/-a:Hej!

Hvala za odgovore, sem mislil, da bo nekako tako. Mja, sam sem si kriv, vse bi bilo verjetno v redu, če bi uporabil metlico (sicer ni silikonska), ampak ker sem bil hovder, sem kar s špohtlom. Pa sem videl, da je led, ampak očitno sem si res želel malo soldov nekomu dat :S

A ima kdo dobrega majstorja iz Ljubljane ali bližine za priporočit, ki dobro polira? Vem, da lahko sam, ampak se mi zdi, da če je stvar resna, da naj jo strokovnjak naredi, ker jaz pod-amater bom na koncu vse zapacal.

Drugače pa ja, bo verjetno treba barvat, če bo polir mojster rekel, da je skeptičen glede uspeha.

Hvala vsem še enkrat.


Za moje pojme najboljši v SLO, je pa trenutno na poročnem potovanju in pride šele v začetku januarja. Pošlji mu mail pa sliko pa ti bo v kratkem odgovoril

http://www.avtokozmetikamp.si/?location ... pavlic-s-p
 
silvo768
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: Sr dec 07, 2016 4:57 pm

Re: Neprevidno čistil sneg, popraskal lak na strehi

Napisal/-a silvo768 Sr dec 20, 2017 8:24 pm

Hi
Mogoče majhen nasvet. Če ti s poliranjem ne bo mogoče odstraniti prask in ti bodo svetovali da prebarvaš streho, ti predlagam da dobro premisliš.

Meni so pred časom pri menjavi prednjega stekla odtrgali del laka na strehi in mi nato svetovali naj prebarvam streho. Sem pa nekaj preje gledal reportažo v Nemčiji kako to popravljajo profesionalci. Na internetu sem dobil nekaj dodatni info, kupil material za profesionalce in sam popravil poškodbo. Na koncu je celo avtoličar priznal da odlično. In sem amater! Res pa je, da sem za popravilo porabil nekaj več časa.
 
Uporabniški avatar
jetta
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne avg 27, 2017 10:05 am

Re: Neprevidno čistil sneg, popraskal lak na strehi

Napisal/-a jetta Če dec 21, 2017 1:29 pm

Če maš namen sam popravljat si poglej tole: https://www.youtube.com/watch?v=2nYF46P7B2c

Na 11:10 pokaže before & after ene definitivno bolj hude praske od tvoje. Ni zahtevno popravilo. Good luck. ;)
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 44 gostov