Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Kateri je najcenejši servis?

Napisal/-a Mazda2 Pe feb 09, 2018 11:18 am

Ali pa bom jaz za enake filtre vec plačal. On se ukvarja samo z Mazdami in verjetno kupi večjo količino, pa nebom kj več plačal pri njemu kot bi v trgovini z avtodeli. Glede olja sm vam pa že napisal, uporablja Dexelio, oz. zdaj po novem se imenuje Mazda original oil, 5W30. Ampak kot pravim, jaz takšno olje že imam doma, filter olja pa tudi, stal je 4 eur. Čeprav sm rekel za Mann ali Mahle so mi ponudili AMC filter, na škatli piše Kavo parts, češ, da oni izdelujejo za azijska vozila.
 
Uporabniški avatar
luxxx7
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 538
Pridružen: So sep 10, 2011 12:03 pm

Re: Kateri je najcenejši servis?

Napisal/-a luxxx7 Pe feb 09, 2018 12:18 pm

Kako ste vsi pametni :roll: A orodje, delavnica, gretje, elektrika, šolanje, testerji, garancija na delo in dele je pa zastonj? Najboljše, da vam ponudi še svoj maksimalni rabat in še svojega dela ne zaračuna... Če si tako sposoben, nevem zakaj ne postaviš doma ti delavnice in začneš z obrtjo.
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Kateri je najcenejši servis?

Napisal/-a Mazda2 Pe feb 09, 2018 3:27 pm

Aha, potem pa ti vozi tja kjer je 2x dražje, jaz pa tja kjer je ceneje. Če ima ta človek takšno ceno, normalno, da raje peljem tja. Če ne bi bilo cenejše konkurence bi pa peljal tja. Nevem v čem je problem, če imam izbiro. Nisem nikogar pregovarjal naj zniža, samo šel bom k cenejšemu.
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Kateri je najcenejši servis?

Napisal/-a Mazda2 To feb 13, 2018 5:58 pm

Sedaj sem pa v dilemi, okoli novega leta sem dobil priporočeno pošto od Mazde za vpoklic sedeža. Klical sem pred novim letom, so rekli, da imajo gužvo in naj pokličem po 15em januarju, kličem takrat, še imajo gužvo, pa mi rečejo, da to lahko ob servisu naredijo, jaz pa sm se že nekaj časa nazaj odločil, da bom našel katerega cenejšega, potem pa ta pošta. Sedaj mi je bad iti tja, da mi samo to porihtajo, ker me gotovo ne bodo lepo gledali, ker sem se za drugega odločil. Bad mi je iti tudi na drug pooblaščen servis samo to porihtat, ker nisem bil še nikoli stranka in nič denarja tam pustil. Ima kdo tudi s tem izkušnje? Baje se lahko en nosilec za naslon sedeža zlomi ali kaj že, pri mojem se kake pol leta sliši pokanje iz sedeža na ostrejših ovinkih. A je to kaj preprostega, da lahko kdo to poceni ojača z improvizacijo, ali pa sam? Pa še nekaj me zanima, če bi sam doma delal servise, te bolj preproste, menjava olja in filtrov, kaj moram še pregledati? Doma sam preverim olje, nivo zavorne in hladilne tekočine, ter nivo v akumulatorju, po potrebi dolijem do zgornje črtice destilirano vodo. Je še kaj na kar moram biti pozoren? Letos bo avto star 8 let in imam od zdaj vsako leto tehničnega, domnevam, da ostalo oni vidijo, če kaj ne štima, kot zavore in ostale komponente v podvozju. Tam bi jih prosil, da še preverijo odstotek vlage v zavorni tekočini. Za ostalo pa imam navodila za uporabo v katerih piše kdaj se kaj na določen čas menja, kot jermeni, svečke, hladilna tekočina, takrat, ko bi iz knjige razbral, da je na vrsti kakšen tak poseg pa bi peljak k mehaniku, ki ni pooblaščen. Torej, če je po knjigi samo menjava olja in filtrov, pa pregledam še kar sem opisal, ostale sklope na podvozju pa na tehničnem, ali je to dovolj temeljito ali sem kaj zgrešil?
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Kateri je najcenejši servis?

Napisal/-a Cefizelj To feb 13, 2018 8:46 pm

Kaj ti ma za bit bad? Če je vpoklic majo da zrihtajo. Tudi če nekaj ne deluje pa če delaš zdaj servise pri čurimuriju z računom majo da zrihtajo vse pod garancijo.
Njim bi moglo bit bad, ker so nek del napačno izdelal oz. ga je njihov podizvajalec.
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Kateri je najcenejši servis?

Napisal/-a Mazda2 To feb 13, 2018 10:00 pm

Vem vse, sam mi je vseen smotan.
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Kateri je najcenejši servis?

Napisal/-a Mazda2 Po feb 19, 2018 3:11 pm

Tako, nabavil sem material za servis kar rabim. Olje, filter olja in bakreno tesnilo čepa, kabinski filter, peno za razkuževanje zračnih kanalov, ter servisne listke, da bom beležil kaj se je delalo. Zračni filter motorja bil menjan lani, je še dober, po knjigi se tako ali tako menja na 2 leti, ostalega po knjigi še ni za zamenjati. Bo torej v redu, če to sam naredim, brez da mehanik še kaj pregleda? Ostalo bo tudi na tehničnem pregledano, podvozje. Ali moram še na kaj pozoren biti? Ali je dobro avto še kaj na rač. priklopiti? Sicer, če bi z motorjem bilo kaj, bi se videlo pri meritvi izpušnih plinov določena odstopanja, opozorilna lučka ne sveti nobena.
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Kateri je najcenejši servis?

Napisal/-a Mazda2 Sr feb 21, 2018 1:52 am

Tako, ker nisem dobil odgovora kaj je dobro še pregledat, oz. kako, sem avto za bolj ziher naročil na servis k Simonu Pelku.
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3148
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Kateri je najcenejši servis?

Napisal/-a joztom Sr feb 21, 2018 11:31 pm

Na Mazdi rade crknejo ta debele puše na spodnji vilici zadaj, ki so po 50€. Namesto ugibanj o niansah o oljih in filtrih je to, zavorne ploščice in menjava olja na 10 let bolj pomembno. Jaz 10 let star avto ne bi na uradni servis vozil, seveda je pa potem treba kaj vedeti in znati naročiti pri popoldancu.
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Kateri je najcenejši servis?

Napisal/-a Mazda2 Če feb 22, 2018 2:02 am

Ta ni pooblaščen, ceno je pa tok smešno reku za mali servis, da se mi skoraj ne splača sam delat, 60 eur. Ampak ne vem zdaj ali je imel v mislih še kabinski in zračni filter za to ceno. Je pa to cena z delom in materialom, toda material imam že svoj. Saj ga bom natančno vprašu, koliko bi bilo, če bi to vse on računal, se pravi še kabinski in zračni filter.
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Kateri je najcenejši servis?

Napisal/-a Mazda2 Pe mar 09, 2018 9:00 pm

Tako, servis opravljen. Olje, filter, filter zraka in kabinski filter ter peno za dezinfekcijo zračnih kanalov sem imel s sabo, menjal pa mi je še svečke in zavorne ploščice, njegov material. Računal mi je 120, se vam zdi to ugodno?
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Kateri je najcenejši servis?

Napisal/-a kseb Pe mar 09, 2018 9:25 pm

Sem slišal za enga v Vipavi, ki je baje cenejši. :lol: :lol:
Za primerjavo: tretji servis na Mazdi 3 - pri pooblaščencu (olje, oljni filter in filter kabine) je bil tam nekje 170 EUR. Pa olje sem prinesel sam. Sicer bi bila verjetno cena višja za kakega evrskega stotaka.

Zdaj pa ne vem, ali ima Mazda drage servise, ali je to ok?

lp
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Kateri je najcenejši servis?

Napisal/-a Mazda2 Pe mar 09, 2018 10:58 pm

No meni so na pooblaščenem rekli 180 za isti servis na Mazdi 2, z njihovim oljem. Vipava mi je pa predaleč za tistih nekaj eur kar je cenejši, sem iz ok. Kranja, peljal sem ga pa v bližino Medvod.
 
klekej
Novinec
 
Prispevkov: 487
Pridružen: So avg 01, 2009 3:40 pm

Re: Kateri je najcenejši servis?

Napisal/-a klekej Ne maj 05, 2019 3:44 pm

Je kakšna alternativa servicemaxxu? Na starem bencinarju je treba zamenjat samo olje in filter. Oglašujejo za 39,90€, nakoncu je 80€ v Lj.
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Kateri je najcenejši servis?

Napisal/-a Mazda2 Ne maj 05, 2019 7:02 pm

Kater avto pa imaš, koliko litrov olja gre vanj, katero olje ti mislijo natočiti za 80 eur? Ta cena za 40 eur velja za 4 litre olja 10W-40.
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Kateri je najcenejši servis?

Napisal/-a Mazda2 Po maj 06, 2019 2:05 pm

Mene pa zanima ali ima kdo izkušnje z avtoservisom Selan s Praprotne Police?
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2189
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Kateri je najcenejši servis?

Napisal/-a limas Po maj 06, 2019 2:47 pm

klekej je napisal/-a:Je kakšna alternativa servicemaxxu? Na starem bencinarju je treba zamenjat samo olje in filter. Oglašujejo za 39,90€, nakoncu je 80€ v Lj.
Je alternativa. Le ven iz ljubljanskega obroča je treba in malo povprašati med lokalci.
Znotraj Lj obroča vzamejo nepooblaščeni mehaniki med 25 in 35 ojrov. Mnogim se ne da niti računa napisati.

Za tako preprosto delo poišči nekoga blizu tvojega bivališča, ki ima tunel ali pa dvigalo in nima uradne delavnice. Vsaka 10 hiša na podeželju izpolnjuje pogoje za menjavo olja.

Olje večinoma menjam sam, ker je preprosto opravilo.
Letos mi je uspelo pri mehaniku v okolici Logatca menjati olje in filter za 15 ojrov z računom! Lasten material. Delavnica opremljena in čista v nulo, nobene gneče in čakalnih dob.
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Kateri je najcenejši servis?

Napisal/-a Mazda2 To maj 07, 2019 3:22 am

Mene pa zanima slednje, če pri avtu sam znaš in lahko zamenjaš olje in filtre, je sploh treba voziti k avtomehaniku? Recimo, da je avto star 8 let in več in ima vsako leto tehnični pregled, je tam kar se tiča sklopov podvozja dovolj natančno pregledan? Primer, imaš teh. pregled in vse štima, po navodilin pa je treba zamenjati samo olje in filtre in to narediš sam. Je to dovolj, ali na teh. pregledu kaj izpustijo kar bi mehanik pregledal? Pa pustimo ob strani razne cevi in jermena, ker to tudi sam lahko vidim ali je kaj napokano, akumulator tud pregledujem, da ima zadosti destilirane vode in tudi žarnice in brisalce znam sam zamenjat.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Kateri je najcenejši servis?

Napisal/-a Firediver To maj 07, 2019 6:10 am

Avto je skupek vseh možnih sklopov in na tehničnem pregledajo samo tiste najvažnejše, da je avto varen za na javne ceste.
Je pa še veliko ostalih sklopov, pri katerih se lahko opazi iztrošenost ali potencialno okvaro še preden se zgodi.
No ja, če ti je preventiva predraga, bo pa kurativa poceni, a ne? Sploh, če greš kam daleč in se ti tam pokvari, pa šlep nazaj in dva dni živcev za - znesek preventive.
Res je, lahko se zgodi tudi če preventiva je, ampak so šanse dosti manjše...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Kateri je najcenejši servis?

Napisal/-a cc09 To maj 07, 2019 7:35 am

Ravno zato je pa človek vprašal kaj še lahko sam preveri.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov