Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Kateri je najcenejši servis?

Napisal/-a DePalmo To maj 07, 2019 8:58 am

Odvisno od znanja in želje. Sam znam zamenjati olje in vse filtre, ampak raje plačam mehaniku in to naredi namesto mene. Je njemu precej lažje ker ima dvigalo in ker lahko odvrže odpadno olje, hkrati mi pa še pregleda celotno podvozje za luftom in če je kaj nenavadnega pri motorju. In mi pač to odtehta tistih 20 evrov.

Imam pa željo da se bi naučil še kaj, ampak nimam ne prostora in ne časa, še manj pa orodja.
 
chad
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: So jun 27, 2015 2:22 pm

Re: Kateri je najcenejši servis?

Napisal/-a chad To maj 07, 2019 10:11 am

Zapomnite si: najcenejši servis je tudi najboljši servis.. HA HA
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Kateri je najcenejši servis?

Napisal/-a limas To maj 07, 2019 10:44 am

Ne vem v čem je poanta tvojega posta. Po lastnih izkušnjah glede na mali servis (olje in filtri), sem ravno pri najcenejšem serviserju (15 ojrov) dobil celovito storitev (pregled podvozja, zavor, luči...). Takšne sorte je pač serviser. Tam kjer sem plačal 30-35 ojrov pa se jim ni dalo niti vrniti vseh vijakov na plastični zaščiti, stanje podvozja pa jih ni zanimalo.

Zračnost podvozja se začuti v začetni fazi (zvoki, obnašanje vozila), prav tako vidiš na oko obrabljenost zavor in diskov. Dober voznik začuti vse pravočasno preden pride do faze "nevarno".

Dobro je imeti zaupanja vrednega mehanika blizu doma, ampak teh je zelo malo.

Ni noben greh, če te na TP zavrne zaradi zračnosti na notranjem volanskem končniku. Zamenjaš in se vrneš na TP brez dodatnih stroškov.
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Kateri je najcenejši servis?

Napisal/-a Mazda2 To maj 07, 2019 3:49 pm

Jah glede motorja je tako, da dela vse normalno, lučka nobena ne sveti, na teh. pregledu ti merijo še emisije. Kaj mislite, če bi bilo kaj z motorjem bi tudi emisije kaj odstopale. Vžiga pa vse normalno, zvoki normalni, kot do sedaj...
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 66 gostov