Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
anzes
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Če jan 18, 2018 6:35 pm

Čuden zvok ob vzvratni vožnji v klanec

Napisal/-a anzes Če jan 18, 2018 6:39 pm

Pozdravljeni,

na moji škodi superb 1.6 TDI se je obrnilo 60.000 km in čas je za 4.servis.

Opazil sem, zvok, kateri se mi pojavlja ob vzratni vožnji v klanec in takrat če slučajno mal hitreje speljem iz mesta. Zvok je podoben kot če pihaš zrak na rob steklenice.


Za lažjo predstavo prilagam video, v katerem se sliši ta zvok.
Zanima me, če je ta zvok normalen ali naj mi na servisu pogledajo tudi to?


https://youtu.be/roKpAtg6OqE
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: " čuden" zvok ob vzratni vožnji v klanec

Napisal/-a limas Če jan 18, 2018 7:18 pm

Ponavadi je vzrok v uničenem vztrajniku. Ampak, ker je avto dokaj nov, je možen vzrok tudi nabrana rja na čeljustih. Za uničen sinhron v menjalniku pa si ne bi upal trditi.
V vsakem primeru naj na servisu preverijo, pri speljevanju vzvratno, pa še v klanec bodi čim bolj nežen, ker je vztrajnik najbolj obremenjen.
 
anzes
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Če jan 18, 2018 6:35 pm

Re: " čuden" zvok ob vzratni vožnji v klanec

Napisal/-a anzes Pe jan 19, 2018 3:34 pm

limas, hvala za hitri odgovor. Danes sem ponovno klical na servis,jim povedal omenjeno težavo in so naredili zaznamek.

V sredo zjutraj imam redni servis in da vidimo, kaj bodo šraufmojstri ugotovili, kaj povzroča moteči zvok.

Lp
 
Dizzy
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Pe apr 10, 2015 7:51 pm

Re: " čuden" zvok ob vzratni vožnji v klanec

Napisal/-a Dizzy So jan 20, 2018 8:07 pm

podobno se mi je dogajalo ob vzvratni vožnji, ter občasno ob vožnji v prvi, npr. v kakšnih zastojih. par tednov zatem je začela zdrsovati sklopka. ko smo sklopko menjali, je izginil tudi ta zvok ... sem pa imel takrat 200.000 km na Toyoti Avensis, letnik 2001 ... :p
 
anzes
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Če jan 18, 2018 6:35 pm

Re: " čuden" zvok ob vzratni vožnji v klanec

Napisal/-a anzes So jan 20, 2018 10:26 pm

Dizzy je napisal/-a:podobno se mi je dogajalo ob vzvratni vožnji, ter občasno ob vožnji v prvi, npr. v kakšnih zastojih. par tednov zatem je začela zdrsovati sklopka. ko smo sklopko menjali, je izginil tudi ta zvok ... sem pa imel takrat 200.000 km na Toyoti Avensis, letnik 2001 ... :p



Za te kilometre je recimo da to bolj verjetno, da se začne kaj oglašat kot pa pri mojih 60 tisoč. Res se mi čudno zdi pri teh kilometrih in ker vem da ga vozim samo jaz in da nežnejši pri sami sklopki skorajda ne bi mogel bit...ajej...upam da me v sredo res ne doleti kakšno takšno presenečenje no.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: " čuden" zvok ob vzratni vožnji v klanec

Napisal/-a pskoda So jan 20, 2018 10:34 pm

Bolj šparaš prej gre rakom žvižgat
Pa tole sem našel
Drugače je pa to zelo švoh motor za superba in posledično bolj trpi kot v octaviji ali fabiji. Bolj bi bil primeren 2.0 in še nižja poraba bi bila + motor je bolj zanesljiv kot 1.6
Priponke
slika.JPG
Lp
 
anzes
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Če jan 18, 2018 6:35 pm

Re: " čuden" zvok ob vzratni vožnji v klanec

Napisal/-a anzes Ne jan 21, 2018 9:04 am

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



Za sam motor ne bi rekel da je zeloo švoh motor, kar se same vožnje tiče. Ja, se pozna v nižjih obratih, da malo več časa rabi da se prebudi. Verjetno si mislil glede same moči pri številkah?
Potem je res velika verjetnost, da ta zvok daje vztrajnik, kot je zapisano v članku zgoraj?
Upam, da če bo to potrebno menjat, da je še vedno vse v okviru garancije?
 
Uporabniški avatar
zk_eu
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: To nov 03, 2015 9:46 pm

Re: Čuden zvok ob vzvratni vožnji v klanec

Napisal/-a zk_eu Po jan 22, 2018 8:45 am

Pa a ni tako, da če je vztrajnik, da tudi cuka in trese avto? Plus, zvok je malo drugačen, ko odpoveduje vztrajnik?
 
anzes
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Če jan 18, 2018 6:35 pm

Re: Čuden zvok ob vzvratni vožnji v klanec

Napisal/-a anzes Pe mar 02, 2018 6:50 pm

Pozdravljeni,

da sporočim, kaj je povzročalo takšen čuden zvok.

Vrjeli ali ne, pri 62.000km mi je uspelo zažgati sklopko.
Ne me spraševat, kako je to mogoče, ker se tudi meni tud malo ne sanja, kako je to možno :o :o :o .

Sklopka je bila poslana nazaj v tovarno, garancija je pa še vedno pod vprašajem. Možno da je sploh ne bodo priznali :( :hmm: :N:

Lp
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Čuden zvok ob vzvratni vožnji v klanec

Napisal/-a Kristjan123 So mar 03, 2018 11:08 am

definiraj prosim izjavo " ker pri sklopki ne bi mogel biti nežnejši"

Ne me narobe razumet samo eni strokovnjaki živijo v prepričanju da če pri 1000 obratih prestavi v 6 z polno naloženim avtom s tem špara sklopko in menjalnik

poznal sem celo takega pacienta ki je za dvignit obrate namesto šaltat dol parkrat vmes stisnil sklopko do polovice pri pritisnjenem gasu do konca

imaš pa tudi take ki jo pri speljevanju tišči na pol pritisnjeno še 2 minute ..... vsi pa kao delajo lepo če jih vprašaš ker za njih je uničevanje sklopke če voziš več kot 120 na uro :)

če se nekako laično izrazim sklopki-lamelam najbolj paše da je sklopka spuščena in občuti čimmanj navora motorja ;)
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Čuden zvok ob vzvratni vožnji v klanec

Napisal/-a emozul So mar 03, 2018 1:00 pm

anzes je napisal/-a:Pozdravljeni,

da sporočim, kaj je povzročalo takšen čuden zvok.

Vrjeli ali ne, pri 62.000km mi je uspelo zažgati sklopko.
Ne me spraševat, kako je to mogoče, ker se tudi meni tud malo ne sanja, kako je to možno :o :o :o .

Sklopka je bila poslana nazaj v tovarno, garancija je pa še vedno pod vprašajem. Možno da je sploh ne bodo priznali :( :hmm: :N:

Lp


Saj zato je pa ta wv 6 letna garancija, ki si jo včasih dobil larifari. Jaz imam tudi nekaj težav z menjalnikom, pri citigo, pa so rekli, da je samo dve leti garancije.
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Čuden zvok ob vzvratni vožnji v klanec

Napisal/-a motom So mar 03, 2018 1:19 pm

Vcasih vidim voznike pri rdeči v rahel klanec drzati avto na mestu kar s sklopko. Vidno je ker se avto pozibava naprej in nazaj.
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Čuden zvok ob vzvratni vožnji v klanec

Napisal/-a Mazda2 So mar 03, 2018 5:03 pm

Jaz sem samo 1x hotel parkirat vzvratno čez nek nižji robnik, pa sm se en cajt mal zajebaval, ker je bila kmalu zadaj stena in sem se bal, da bi prehitro prišel čez in končal v steni. Pogon imam spredaj in so se tudi kolesa malo vrtela v prazno, ker z zaletom nisem upal, zaradi stene in da nebi preveč pribil v robnik. Kmalu je začelo nekaj smrdet, pa še danes nevem ali gume ali sklopka. Sem pa potem, ko sem zavohal smrad, takoj prenehal se zajebavat in šel raje drugam.
 
anzes
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Če jan 18, 2018 6:35 pm

Re: Čuden zvok ob vzvratni vožnji v klanec

Napisal/-a anzes So mar 03, 2018 5:16 pm

No pri meni se je pa zgodilo to, da v avtu ni bilo nikol nikakršnega smradu o zažgani sklopki.
Ker kolikor vem pravijo, da če se sklopka žge, zna zelo smrdeti
Kristjan123 je napisal/-a:definiraj prosim izjavo " ker pri sklopki ne bi mogel biti nežnejši"

Ne me narobe razumet samo eni strokovnjaki živijo v prepričanju da če pri 1000 obratih prestavi v 6 z polno naloženim avtom s tem špara sklopko in menjalnik

poznal sem celo takega pacienta ki je za dvignit obrate namesto šaltat dol parkrat vmes stisnil sklopko do polovice pri pritisnjenem gasu do konca

imaš pa tudi take ki jo pri speljevanju tišči na pol pritisnjeno še 2 minute ..... vsi pa kao delajo lepo če jih vprašaš ker za njih je uničevanje sklopke če voziš več kot 120 na uro :)

če se nekako laično izrazim sklopki-lamelam najbolj paše da je sklopka spuščena in občuti čimmanj navora motorja ;)


Speljujem pri cca. 1000 obratih, prestavljam pa v obmocju 1500- 2000 obratov. Ko se avto ogreje, pa prestavljam seveda tudi v višjih obratih.
Pri tem 1.6 motorju moraš kar prestavljat tam okol 1500 obratih, da se motor ne trudi preveč.
V 6. prestavo dam pa veliko pozneje kot mi pa monitor na armaturki pokaže, ker mislim da pokaže sploh za 6. prestavo prekmalu in se motor trudi.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Čuden zvok ob vzvratni vožnji v klanec

Napisal/-a esem So mar 03, 2018 7:01 pm

1500 je samo za zmerno vožnjo po ravnem ali klancu dol in nikakor ni primerno za pospeševanje superba (teža), kaj šele prestavljanje! Boljše več obratov z manj moči/navora kot tako matranje z navorom. Isti navor pri manj obratih pomeni tudi več navora/moči na obrat (1500/3000 je x2). Tudi zato gre sklopka
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Čuden zvok ob vzvratni vožnji v klanec

Napisal/-a Kristjan123 Ne mar 04, 2018 7:20 pm

anzes je napisal/-a:No pri meni se je pa zgodilo to, da v avtu ni bilo nikol nikakršnega smradu o zažgani sklopki.
Ker kolikor vem pravijo, da če se sklopka žge, zna zelo smrdeti
Kristjan123 je napisal/-a:definiraj prosim izjavo " ker pri sklopki ne bi mogel biti nežnejši"

Ne me narobe razumet samo eni strokovnjaki živijo v prepričanju da če pri 1000 obratih prestavi v 6 z polno naloženim avtom s tem špara sklopko in menjalnik

poznal sem celo takega pacienta ki je za dvignit obrate namesto šaltat dol parkrat vmes stisnil sklopko do polovice pri pritisnjenem gasu do konca

imaš pa tudi take ki jo pri speljevanju tišči na pol pritisnjeno še 2 minute ..... vsi pa kao delajo lepo če jih vprašaš ker za njih je uničevanje sklopke če voziš več kot 120 na uro :)

če se nekako laično izrazim sklopki-lamelam najbolj paše da je sklopka spuščena in občuti čimmanj navora motorja ;)


Speljujem pri cca. 1000 obratih, prestavljam pa v obmocju 1500- 2000 obratov. Ko se avto ogreje, pa prestavljam seveda tudi v višjih obratih.
Pri tem 1.6 motorju moraš kar prestavljat tam okol 1500 obratih, da se motor ne trudi preveč.
V 6. prestavo dam pa veliko pozneje kot mi pa monitor na armaturki pokaže, ker mislim da pokaže sploh za 6. prestavo prekmalu in se motor trudi.


Vidi ni nekega magičnega števila obratov pri katerih zamenjaš višje- nižje kako spelješ pač delaš "po občutku"

Če si kdaj vlekel težjo prikolico ti hitro postane jasno kaj paše sklopki in kaj ne, ker tam se vsaka zloraba sklopke hitro pokaže
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov