Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
MATJAZ922
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Sr jan 17, 2018 7:08 pm

citroen c8 voda

Napisal/-a MATJAZ922 To jan 30, 2018 9:37 pm

Pozdravljeni!

Pred letom dni sem kupil citroen c8 2.2 hdi od prvega lastnika. sedaj ima avto 202 000 km prevozenih. Avto je eno leto sel super, a ko smo se lansko poletje vracali iz morja nam je napisal kuhlmitel in temperatura je sla na 110 stopinj. Sem pocakal, vrze vodo ven ko odprem pokrovcek za raztezno posodo, plus pritisk v raztezni, pride mimo avtovleka mi ga nalozijo in odpeljejo v slovenijo k mehaniki. Cev je bila trda... Avto se je ohladil in normalno vzgal. Mehanik je ugotovil da ventilatorji se vrtijo prepocasi in da je zakurilo releje... menja oba ventilatorja, releje, cev mehka, mir en mesec pa se zacne da vsakih 1000 km mu zmanjka vode, potem se zgodi da v roku 14 dni 2x izgine po 150 do 300 km, encas se to umiri, nakar naenkrat se peljem 60 km, pocakam eno uro v gostilni, grem v avto se peljem 10 km napise kuhlmitel stop ,temoperaturo kaze 85 stopinj, pocakam odprem pokrov raztezne posode pa ne vrze vode ven samo pritisk gre ven iz posode pa voda je vrela da se kr kadi iz raztezne posode ko noro, pocakam 7 ur ,dolijem vodo, se peljem normalno 70 km do doma. Potem se se encas vse normalno vozim nakar naenkrat zginja voda vsakih 100km. Mi rece mehanik zjutrtaj vzgi mrzel avto poglej nivo vode in glej ce v roku 10 minut voda naraste te je 100% glava. Pa res naraste iz minimuma na maksimum a pritiska ni vec v posodi.A avto hladen tezje vzge, vge pa, potem ko pa encas laufa pa ga ugasnes in prizges nazaj pa normalno vzge. Kaj vi pravite je samo glava ali tut kanali so pocli? Ali bi avto sploh vzgal ce bi bili kanali poceni oz. ce bi bilo kaj na motorju poleg glave narobe?Kje bi najceneje dobil glavo motorja rabljeno, jo obnovil ali pa celi motor da bi kje dobil? Je pa tudi drug problem, mehanik pacast menja zalje na men jalniki nakar ugotovim da mi je zlamal nosil za zalje na menjalniku in je ga zasvasal, nakar se zgodi po enem mesecu po menjavi zajl na menjalniku da negre v cetrto prestavo, mogoce ce 10x poizkusis ti uspe ,pa se to na grobo v desno oz v levo izven 4.te prestave.pa slisi se skrtanje pa nabijanje v menjalniku ko hoces saltat. 6 stopenjski menjalnik, je spet pocil nosilec ali je kaksen sinhron sel? je res obovitev celega motorja 1500 eur? avto je 2005 letnik, obnovil sem prage, menjal ventilatorje itd. dal v njega 1500eur minimalno,ogromno je vlozil ze prejsni lastnik, lansko leto dal zanj 2200 eur in sedaj kaj naj naredim. Taksen kot je prodam za 1500eur oz se manj ali da ni glava hin in da je okvarjen regulator pretoka zraka olja vode/oljna pumpa al kaj/ ali pa egr ventil?ali pa nek senzor na motorju?je mozno da se je pregrel na 110stopinj ce ima vklop prve stopnje ventilatorja na 92 in drug vklop druge stopnje na 96 stopinj?ali da se je ze kdaj prej pregrel?ver kdo za kakega mehanika ki v ,Maribori po moznosti, da bi menjal motor za manj kot 25,0 300 eur?lp Matjaz
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: citroen c8 voda

Napisal/-a Firediver Sr jan 31, 2018 7:47 am

Pelji na odpad in si kupi kaj drugega.

Preveč si že zmetal not, še vedno preveč odprtih vprašanj za rešiti, denarja pa najbrž nimaš preveč, da boš vse to saniral?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Re: citroen c8 voda

Napisal/-a dobek Sr jan 31, 2018 7:55 am

za Pizoja v Mb se zapelji do Perkota na Kosarjevo, pa ti bo najboljse povedal, kaj in koliko je treba not dat, pa ce se sploh splaca

se pa sam strinjam s firediverjem, resi se ga, ce se le da...
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: citroen c8 voda

Napisal/-a Kohec Sr jan 31, 2018 10:14 am

Očitno je tvoj avto vreča brez dna. Toliko denarja si že zmetal vanj, na koncu pa nimaš nič. Po moje se ti ga res ne splača več popravljat. Prodaj ga za rezervne dele, da boš vsaj nekaj dobil nazaj.
 
chad
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: So jun 27, 2015 2:22 pm

Re: citroen c8 voda

Napisal/-a chad Sr jan 31, 2018 11:17 am

Glej, avto je prvemu lastniku očitno služil 200k km normalno, nakar ga dobiš ti in tvoj mehanik in domine začnejo padat. Avto ni narejen za 200k km, ampak za vsaj trikrat več, če ga človek ne zapusti. Če si ne moreš ali nočeš privoščiti vzdrževanja avtomobila kot se zagre, ga pač ne imej. Tvoj avto je lani poleti rabil samo tapravi servis, za spremembo bi ga peljal na citroen in bi oni ugotovili, kaj je in ti popravili. Odkartal bi verjetno 500 eur, ampak avto bi ti delal. Sproti bi ugotovili, če je še kaj in ti svetovali, da to popraviš. Tako sta pa ti in tvoj mehanik zajeb*** cel avto in zdaj ti res ne ostane drugega kot da ga prodaš nekomu za dele.

Ko gre meni kaj na avtu ali kombiju, odpeljem na tapravi servis, ne grem se pogovarjat na forume. Ni čudno, da so sama j***a na avtonetu, ker lastniki nimajo pojma, kaj se pravi vzdrževati avto. Vsi bi samo olje menjali, če se kaj pokvari, bi se pa po forumu pogovarjali. To ne gre tako, a ne? In tega mehanika menjaj za pravi servis tudi če kupiš drug avto v dobrem stanju, da ga ne boš spet uničil v pol leta.
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: citroen c8 voda

Napisal/-a Influenz Sr jan 31, 2018 11:50 am

Najbrž se je zaradi pregretja zvila glava in blok motorja, pa glede na ostale zadeve je ta avto samo še za dele dober.
 
MATJAZ922
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Sr jan 17, 2018 7:08 pm

Re: citroen c8 voda

Napisal/-a MATJAZ922 Sr jan 31, 2018 10:23 pm

Avto je bil tudi na uradnih servisih citroen city mb, flamin avto, žgajner servis pa niso ugotovili napake ne zdaj ne pred enim letom, kaj mi je se potem preostalo druga kot privat mehanik? Ni problem avto popravit dat v njega sem vedno dal, ni denar problem, problem je ko celo leto ze delajo vsi čire čarte gor dol z vodo samo mečem not gnar a nakonc je sla se ki glava na motorju. A kako se je lahko avto pregrel saj je dosegel komaj 105 stopinj temperature po stevcu, a druag stopnja vklopa ventilatorja je na 97 stopinj cca... ?
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3148
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: citroen c8 voda

Napisal/-a joztom Sr jan 31, 2018 11:58 pm

Dokaj kompleksna vprašanja. Jaz bi prvo preveril tesnost vodnega sistema. Kajti če ne tesni, voda vre pri 100°C, v zaprtem in tesnem pa dosti pozneje, pri cca 115°C. To pomeni, da ob ustavitvah, ko se voda vedno najbolj segreje, ker ne kroži več, para rukne vodo nekje ven. Lahko je netesen pokrovček ali počena ekspanzija. Moj Citroen je pojedel vsaj 3 ekspanzije, dokler sem ga imel (360kkm). Tovarniška napaka V6 motorjev je bila, da je bila ekspanzija preblizu bloka, pa je šla vsaka ekspanzija po sredinskem šivu. Preveriti je treba tudi termostat in kupiti in vgraditi kvalitetnega (Calorstat Vernet). Za menjalnik preveri nosilce in zajle in oceni stanje sklopke. Ni kar takoj za obupat in radikalno glavo snemat ali menjat.
 
MATJAZ922
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Sr jan 17, 2018 7:08 pm

Re: citroen c8 voda

Napisal/-a MATJAZ922 So feb 03, 2018 12:22 pm

avto je bil pod pritiskom in nikjer ne gre voda ven, nikjer ne spusca, termostat je bil menjan plus tipalo ampak pac nevem keri termostat je zdaj notri, morem preverit.. pocena posoda za vodo? ali kaksna ekspanzija? pravijo da ni pocena posoda za vodo, pokrovcek ze 2x menjan z orginal pokrovčkom, nepomaga...
 
MATJAZ922
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Sr jan 17, 2018 7:08 pm

Re: citroen c8 voda

Napisal/-a MATJAZ922 So feb 03, 2018 12:23 pm

Ce dam od lancie phedra 2.2 motor 128km 5 prestav noter komplet motor in menjalnik , bo pasal ce menjam samo nosilce od menjalnika. moj je 2.2hdi 128 km , 6prestav
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: citroen c8 voda

Napisal/-a Kristjan123 So feb 03, 2018 12:54 pm

Mislim enim res ni pomoči ... najboljše da vgradiš električni motor od sesalca ne boš imel ne težav z menjalnikom ne pregrevanjem

Še enkrat kar so ti že drugi napisali

1. Zamenjaj mehanika izberi takega ki ti bo sposoben dat realno oceno trenutnega stanja

2. Glede na ugotovljeno odloči kako naprej popravljat ali odpad

Nasvet pri odločanju vse kar si vložil do sedaj pozabi in požri

Merodajno je samo koliko moraš vložit da bo zadeva res ok!
 
MATJAZ922
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Sr jan 17, 2018 7:08 pm

Re: citroen c8 voda

Napisal/-a MATJAZ922 So feb 03, 2018 10:19 pm

je mozno da je voda vdarla na auspuh, kolektor?
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 648
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: citroen c8 voda

Napisal/-a alexwell Ne feb 04, 2018 12:37 am

za C8 in 807 je kar velika izbira za mali denar, tako da je najboljše kar drugega kupit
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: citroen c8 voda

Napisal/-a ojnica Ne feb 04, 2018 9:43 am

Treba glavo dol dat in pogledat.
 
MATJAZ922
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Sr jan 17, 2018 7:08 pm

Re: citroen c8 voda

Napisal/-a MATJAZ922 Če mar 22, 2018 5:11 pm

tako motor narazen .avtomobil ima najmanj 500 000km kljub temu da je videt kot nov odzuni in odzontraj. bstni obročki....vsew ma lufta...glava razpokana... sobe dve slabe....in kaj naredit kljub temu da je avto bil od prvega lastnika drugi lastnik avtohisa en teden. kljub temu da sem klical lastnika ko sm avto kupil pa je trdil da drzijo kilometri 200 000km... kljub temuda je bil servisiran na uraddnem citroen servisu....
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9968
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: citroen c8 voda

Napisal/-a esem Če mar 22, 2018 5:31 pm

Kaj naredit? Kljubuj usodi še naprej, avto se ti bo sicer smejal, a se boš ti zadnji smejal - po par tisočakih in mesecih - ko ga boš nalagal na vleko za odpad.

Kateri mehanik ti ga je razdrl? Koliko je cena popravila ali menjave motorja?
 
MATJAZ922
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Sr jan 17, 2018 7:08 pm

Re: citroen c8 voda

Napisal/-a MATJAZ922 Ne dec 09, 2018 12:17 pm

Avtomobil smo skup setavili obnovili šobe, naredili celoten glavni srvis vključno z vodno pumpo, obnovili celoten menjalnik, prezamenjlai senzor, črpalko za gorivo, vs eje ok, a avto ne vzhe, napaka neznana na elektriki, tester kaže vse ok, kdo ve kakšna napaka na elektriki bi lahko bila to? mogoče kakšen konektor? ni ok skupaj dan ,priklopljen
 
coco66
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: Sr okt 09, 2013 2:14 pm

Re: citroen c8 voda

Napisal/-a coco66 Ne dec 09, 2018 12:36 pm

mogoče ste kaj pozabli priklopit,kakšno maso pod kolektorjem
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: citroen c8 voda

Napisal/-a titanius Ne dec 09, 2018 1:30 pm

Tudi kolega je imel c8 2.2hdi pa pravi,da nikoli vec 2.2 pa tud ce se bo s kolesom moral vozit. Toliko neprespanih noci in zmetanega denarja. Ko je videl mojega C5 je postavil prvo vprasanje: a si vzel 2.2?
Tako kot je p307 zgresena serija Peugeota,tako je zgresen c8 2.2

Saj avto je lep pa vse ampak to ni to. Zdaj si vlozil toliko denarja pa ne vzge? A crpalka povlece nafto? A ste sploh vse sestavil skupaj kot je treba?
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3148
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: citroen c8 voda

Napisal/-a joztom Ne dec 09, 2018 5:03 pm

Pa kateri brezvezniki šraufajo avte? Vsak motor se da dognati do konca. 2.2 ni posebno zapleten, sicer pa kakor za koga. Če ni druge, pa par eurov pa na servis na zagon, a vam je nerodno?
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov