Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
jurcek85
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: To mar 23, 2010 10:14 am
Kraj: Maribor

Airbag lučka Peugeot 107

Napisal/-a jurcek85 Ne feb 04, 2018 2:12 pm

Zdravo,
na peugotu 107 se mi je kar naenkrat prižgala in utripa lučka za airbag. Ima kdo kakšen predlog kaj bi bilo narobe, ter kaj je za storiti?
Z vozilom ni bil povzročen noben trk.

Hvala

lp,
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Airbag lučka Peugeot 107

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne feb 04, 2018 2:21 pm

Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Airbag lučka Peugeot 107

Napisal/-a Fan Ne feb 04, 2018 7:52 pm

Priklop na spodoben tester bi pokazal pot do napake.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Airbag lučka Peugeot 107

Napisal/-a Ivan36 Po feb 05, 2018 9:56 am

Meni ja na Sharan kar med vožnjo sesulo navitje airbaga na volanu :DDD da vidiš kako je vse skupaj utripalo na števcih in cagarji so kar plesali gor in dol in v 2 minutah KONEC in pisk ter opozorilo za Airbag fault! :roll:
 
jurcek85
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: To mar 23, 2010 10:14 am
Kraj: Maribor

Re: Airbag lučka Peugeot 107

Napisal/-a jurcek85 To feb 06, 2018 8:05 pm

pred samim obiskom "mojstra" s testerjem me vseeno zanimalo, če ima kdo kakšno podobno izkušnjo, da se kar iz 0 prižge ta lučka. Koliko sem prebral vsi pišejo o kontaktih pod sedežem. Ne vem kaj bi bilo tu za naredit.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1636
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Airbag lučka Peugeot 107

Napisal/-a Cefizelj To feb 06, 2018 8:21 pm

Pod sedežem je en konektor. Lahko odcvikaš oba konca in direktno prevežeš kable (na lastno odgovornost) in upaš da bo ugasnila. 107 je petvraten? Veliko premikaš voznikov sedež? Ker do problemov s kontakti pod sedežem prideš s konstantnim premikanjem sedeža. Sam sem imel tak problem pri Twingotu, ki je trivraten in se sedež veliko premika, ker ljudje lezejo zadaj noter.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6397
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Airbag lučka Peugeot 107

Napisal/-a Fan Če feb 08, 2018 1:59 pm

jurcek85 je napisal/-a:pred samim obiskom "mojstra" s testerjem me vseeno zanimalo, če ima kdo kakšno podobno izkušnjo, da se kar iz 0 prižge ta lučka. Koliko sem prebral vsi pišejo o kontaktih pod sedežem. Ne vem kaj bi bilo tu za naredit.


Kar iz nič se ni prižgala, prižgala se je po tem ko je ECU zabeležil napako. Kje je ta napaka, pa pokaže tester v obliki kode.
Lahko je slab stik:
- pod sedežem ( levi ali desni )
- pod volanom
- na sami napeljavi
- ali kaj banalnega, potreben reset/servis/kontrola na 10 let

Tako na pamet reševati pa je lahko drago/zamudno in na kraju neuspešno, zaradi tega je najbolje prvo priklopiti na tester, da se dobi podatek o kodi napake.
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
jurcek85
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: To mar 23, 2010 10:14 am
Kraj: Maribor

Re: Airbag lučka Peugeot 107

Napisal/-a jurcek85 Ne feb 11, 2018 5:19 pm

Sam sem preveril z tem bluetooth OBD testerjem in mi ECU ne najde napake. Res pa je da je to cheep varjanta.
Vozilo je 5 vratno in sedež se ne premika. Lahko pa da je kakšna vlaga, al pa že od starosti vozilo je 11let staro. Na sovoznikovem sedežu ni nobenega kabla spodaj.
tako je priključeno pod sedežem. Pod sovoznikovim je samo takšen zelen konektor.
Slika

Slika

Slika
 
Uporabniški avatar
igor1979
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: So jul 21, 2007 8:51 pm

Re: Airbag lučka Peugeot 107

Napisal/-a igor1979 Po feb 12, 2018 12:27 am

Vkolikor nimaš težav z konektorji pod sedeži ( ta ki ga maš je verjetno za opozorilnik pripetega varnostnega pasu?) je najverjetneje prekinjeno navitje airbaga v podvolanski COM enoti, imel sem isto lani, po menjavi komplet podvolanske enote je lučka takoj po kontaktu ugasnila.

V navitju se z uporabo/leti prekine žica in posledično airbag računalnik zazna prekinjen tokokrog in javi napako z lučko za airbag na armaturi. Edina rešitev je menjava dela z celim navitjem - rabljen ali nov kos. Vsak ne najcenejši tester je sposoben odčitati napako.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 126 gostov