Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
drzni86
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Pe nov 18, 2011 1:32 pm

motor ne gre čez slabih 3000 obratov (Peugeot 307 2.0 HDI)

Napisal/-a drzni86 Sr feb 14, 2018 2:35 pm

Pozdravljeni,

zadnje dni se mi pri mojem peđoju pojavlja težava, da motor v nobeni prestavi ne doseže 3000 obratov...
Deluje nekako tako kot, da bi imel motor blokado na 2800 obratov. Kaj bi bil problem?

Hvala!
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: motor ne gre čez slabih 3000 obratov (Peugeot 307 2.0 HD

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr feb 14, 2018 3:48 pm

Priklopi na tester, šele potem po korakih naprej....
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: motor ne gre čez slabih 3000 obratov (Peugeot 307 2.0 HD

Napisal/-a INFINITI Sr feb 14, 2018 5:14 pm

Motor je šel iz nekega razloga v safe mode - opozorilnih lučk ni nobenih?
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
drzni86
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Pe nov 18, 2011 1:32 pm

Re: motor ne gre čez slabih 3000 obratov (Peugeot 307 2.0 HD

Napisal/-a drzni86 Sr feb 14, 2018 5:39 pm

Hvala za odgovore... Avto sicer že kar lep čas javlja Antipollution fault, ampak se te težave niso pojavljale... Sicer se mi je enaka težava že parkrat naključno pojavila, ampak je izginila, če sem avto za par minut ugasnil in se potem peljal naprej. Zadnje dva dni pa se ta problem pojavi vsakič, ko se peljem.
 
wragec
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So okt 15, 2005 10:07 pm

Re: motor ne gre čez slabih 3000 obratov (Peugeot 307 2.0 HD

Napisal/-a wragec Sr feb 14, 2018 6:27 pm

viewtopic.php?t=59956

joztom je napisal/-a:Vsi, ki so imeli PSA so kdaj srečali te težave ob vžigu in kaj lahko je res v tej tuljavi okoli ključavnice težava. Ponavadi se enostavno razdre plastika, ovoj tuljave se sname na čepke in se polota nazaj tuljava. APF ima veliko rešitev, ker se zares ne ve natančno, kaj ga proži. Prvi krivec na poti zraka je zračni filter, ki se zaradi slabe izvedbe včasih spodaj namoči in gre čez manj zraka. Menda pomaga navrtati ohišje spodaj, da voda odteče, tako pravijo specialci za Xsare diesel. Druga rešitev pri zračni poti je slab kontakt v LMM-ju, ki se menda tudi lahko nazaj polota, tisti modri NTC upor, na netu boš našel slike. Kot se spomnim je en upor zadaj za zaslonom in je referenca, drugi pa na zračni poti in zadeva izvaja meritev razlike temperature med njima in to je vrednost zračnega toka ali tako nekako. Drugače pa LMM imajo pri Copex v Šiški za razumno ceno (Meat&Doria ali Hoffer), stvar je vredna cca 40€, tudi na ebayu jih je množica. Naprej lahko nagaja tudi naftna linija. Prvi je lahko filter nafte, zabit ali voda v njem, spodaj je vijak in spustiš nafto v lonček. Tam noter spodaj je senzor za vodo. Če je filter iz malomarnosti manj prehoden, je pa težava lahko zelo velika, odvisno od izvedbe in firme HP črpalke. Če je slučajno Siemens, ima nizkotlačni del na pumpi ali poenostavljeno, sesa nafto iz tanka, ki nima črpalke, preko filtra. Če dovod ni polnokrven, pumpa sesa fouš zrak ali premalo nafte. Ne samo da cuka in se meče v APF, ampak se žal tudi slabo maže. To potem vodi v zaribavanje ležaja, ki se lušči in zapovrstjo zabija dize po 200€. Pumpa je pa 1200€, pa še polno špen imaš v sistemu, da te še dve leti po sanaciji j++be. So nekateri menjali tudi tank in lajtunge, pa dokaj brezuspešno, takrat je treba avto prodati. Pri mojem 307 konkretno so se špene zabile v kolenu cevke od iberlaufa CR rampe in je bil pritisk na CR prevelik. Tudi to povzroča znameniti APF, pa še senzorja ni na odvodu, ko nekateri mislijo, da diagnostika kaj pokaže. Nočem te strašiti, ker ta dejstva niso samo od PSA ampak je to pri vseh sodobnih avtih. Ne izpuščati rednih vzdrževalnih del, ki so poceni in kot vidiš pripomorejo k zdravju. Vsem, ki pa tole že desetič berete, pa iskreno opravičilo, ne želim pametovat, ampak komu prišparat kakšnih 1000€ namesto ugibanja servisov.
 
chad
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: So jun 27, 2015 2:22 pm

Re: motor ne gre čez slabih 3000 obratov (Peugeot 307 2.0 HD

Napisal/-a chad Sr feb 14, 2018 7:02 pm

Saj za po predpisih vozit ne rabiš več obratov.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: motor ne gre čez slabih 3000 obratov (Peugeot 307 2.0 HD

Napisal/-a abbe Sr feb 14, 2018 9:59 pm

ja pa rabs ker pri 2800 obratih ne gre 130
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: motor ne gre čez slabih 3000 obratov (Peugeot 307 2.0 HD

Napisal/-a TrijoAdijo Če feb 15, 2018 9:30 am

drzni86 je napisal/-a:Pozdravljeni,

zadnje dni se mi pri mojem peđoju pojavlja težava, da motor v nobeni prestavi ne doseže 3000 obratov...
Deluje nekako tako kot, da bi imel motor blokado na 2800 obratov. Kaj bi bil problem?

Hvala!


Problem je v lastniku :roll: :roll:

drzni86 je napisal/-a:Hvala za odgovore... Avto sicer že kar lep čas javlja Antipollution fault, ampak se te težave niso pojavljale... Sicer se mi je enaka težava že parkrat naključno pojavila, ampak je izginila, če sem avto za par minut ugasnil in se potem peljal naprej. Zadnje dva dni pa se ta problem pojavi vsakič, ko se peljem.


Ti kr vozi, bo se samo popravlo...Sej ni treba priklopt na tester.... :roll: :roll: Samo gas do podna,nč šparat :roll:
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: motor ne gre čez slabih 3000 obratov (Peugeot 307 2.0 HD

Napisal/-a Mazda2 Če feb 15, 2018 10:05 am

Tak primer sem imel jaz s testnim Fordom Focusom, ko sm speljal mi je crknil in se je enako potem začelo dogajat, ko sm ga spet vžgal in se peljal naprej. V vsaki prestavi tudi mislim, da do 3.000. To sm povedal v salonu in je prodajalec rekel, da se je tudi njemu zgodilo, da je znova ugasnil in prižgal, pa je bilo bolje, da pa je treba na novo naložit programsko opremo je rekel.
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 562
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: motor ne gre čez slabih 3000 obratov (Peugeot 307 2.0 HD

Napisal/-a AssKicker Če feb 15, 2018 10:11 am

Napaka na armaturni plošči se pojavi z razlogom, ne zato, da bi ti avto ugasnil, pa napako ignoriral. In za tako bedarijo greš odpirat temo na forum, namesto da bi šel za začetek do enega mehanika, pa uprašal strica, kaj bi lahko to bilo. C-c-c-c
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot], mišek in 36 gostov