Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
marjan_z
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Sr feb 21, 2018 8:33 pm

Ne vem več od kje teče olje.

Napisal/-a marjan_z Sr feb 21, 2018 8:52 pm

Pozdravljeni,

na Insigniji z 1.8 motorjem mi teče olje. Prvotno mi je zagotovo malo tekel pri tesnilu pokrova ventilov, saj se je videla sled pri enem izmed vijakov, vendar se je to zamenjalo in tam okoli zagotovo ne teče več (je vedno suho). Menjal sem še vsa tesnila pri hladilniku olja glede na to, da je znano pri teh motorjih slej ko prej začne puščati tudi tam in še stikalo pritiska olja.

Vendar mi olje še vedno od nekje teče, in sicer po levi sprednji strani (gledano s sprednjega konca vozila) karterja. Olje ne teče veliko, ker se mi nivo olja ne zmanjšuje, prav tako še ni nikoli avto pustil na tleh kakšne kapljice olja, pa sem bil kar zelo pozoren zadnje čase. Semering pri pogonskem jermenu je tudi bil preverjen in ne pušča.

Po občutku se mi zdi, da karter ne pušča. A se še komu sanja kje bi moral še preveriti? Saj ne teče veliko, me pa malo jezi. A je mogoče, da se takrat, ko je teklo od pokrova ventilov, ni dobro očistilo glede na to, da bi bilo potrebno sneti izpušni kolektor, da bi se čisto vse počistolo in mi priteče olje še od tam dol? Vendar od menjave tesnila pokrova ventilov je sedaj že 1 mesec. Kaka druga tekočina tudi ni po mojem, sem prepričan da gre zgolj za motorno olje.

LP.
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3148
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Ne vem več od kje teče olje.

Napisal/-a joztom Sr feb 21, 2018 11:09 pm

S sprayem za čiščenje zavor sčisti okolico morebitnega puščanja in natančno preglej, kje se pozneje spet masti. Dobra luč, pa malo te križ boli, pa zebe od mraza, najdeš pa z vztrajnostjo. Če ne pa na dvigalo, odviješ plastiko pod motorjem in si natančno ogledaš vse od spodaj.
 
marjan_z
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Sr feb 21, 2018 8:33 pm

Re: Ne vem več od kje teče olje.

Napisal/-a marjan_z Če feb 22, 2018 9:39 am

Dobro, hvala. Bom pokusil še tako locirati. Saj druge nimam. Čeprav me res jezi, ker ne vem od kod teče in kaj bi še lahko bilo.

Glede na to, da v naslednjih dneh nimam časa s tem ubadati, sploh pa mi ne pride v poštev, da bi avto dal na kakšno popravilo vsaj do polovice naslednjega meseca, ker ga nujno nujno potrebujem, je odtekanje tega olja resen problem? Prižge se mi ne nobena lučka, avto lepo teče. Olja pa, kot sem napisal, ne zmanjkuje (ga redno kontroliram, pa tudi sistem zazna kadar ga je premalo). Glede na to kakšne črne madeže pustijo nekateri pod avtomobili, ko se odpeljejo, bi sicer upal reči, da ni nek problem kratkoročno, ampak vseeno raje vprašam.

LPM
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Ne vem več od kje teče olje.

Napisal/-a pskoda Če feb 22, 2018 9:56 am

Kakšne barve pa je to olje oz ali je bolj svetlo ali temnejše, črno
Lp
 
marjan_z
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Sr feb 21, 2018 8:33 pm

Re: Ne vem več od kje teče olje.

Napisal/-a marjan_z Če feb 22, 2018 10:38 am

Svetlo rjave barve je . Počrni se mi zdi, da pri bencinarju nikoli ne. Le proti koncu postane bolj temno rjavo kar se tiče mojih servisnih intervalov :).

Takole vse skupaj zgleda spodaj (nekaj me heca lepljenje slik):

http://shrani.si/f/4/ie/2OGMypx2/zaslonska-slika-2018-02-.png

http://shrani.si/f/2y/Sm/1ed3A3O3/zaslonska-slika-2018-02-.png

http://shrani.si/f/11/Hw/2dkuxP4D/zaslonska-slika-2018-02-.png

Tudi na beli podlagi se vidi, da je svetlo rjave barve. Verjetno tudi zaradi menjave 5k kilometrov nazaj. Tam kjer je črno, je od prej. Ker tisto je sedaj vidno suho.
 
Dizzy
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Pe apr 10, 2015 7:51 pm

Re: Ne vem več od kje teče olje.

Napisal/-a Dizzy Če feb 22, 2018 11:07 am

ena čisto neumestna, pa mogoče vseeno pomembna.

moj stric je imel že dolgo nazaj Laverdo. krasen motor, še vedno se ga živo spomnim. zato sem si tudi zapomnil vse skupaj. :)

in mu je stalno takole curilo olje, kot tebi, in mu je šlo blazno na jetra. motor je sicer normalno delal, lužic tudi nikoli ni puščal (garaža je pri njemu vedno kot iz škatlice, tako da bi se hitro opazilo). ko je končno uredil, da mu olje ni več teklo in je bila zunanjost motorja končno suha, mu je po nekaj vožnjah odprlo motor. :shock: zdaj, če je to dvoje povezano, nismo nikoli ugotovili, ampak, če ne zmanjkuje olja in ne dela lužic in enostavno dela - mogoče pustiš pri miru in zamižiš na eno oko? ali obe? :p
 
marjan_z
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Sr feb 21, 2018 8:33 pm

Re: Ne vem več od kje teče olje.

Napisal/-a marjan_z Če feb 22, 2018 11:17 am

Saj samo to je. Na jetra mi gre, da mi malo curi. Lužič zagotovo ne dela, ker bi hitro opazil. Kar redno pogledam pod vozilo in sploh sedaj, ko je mokro, bi se olje hitro opazilo.

Glavne zadeve sem tako zamenjal. Senzor pritiska olja je nov (tukaj je znano, da curi), tako, da če bi bilo kje premalo pritiska, bi javilo. Tesnila na hladilniku olja (lahko v skrajnem primeru povzroči, da se olje začne mešati s hladilno tekočino) so nova. Okoli pokrova ventilov je suho, tesnilo novo.

Je pa res, da lahko tudi, da bo samo nehalo, ko bodo temperature višje. Ker trenutno pozimi nimam veliko dolgih voženj (večinoma samo kratke) in včasih se mi motor niti ne ogreje do delovne temperature, če je zunaj fajn minus.

Kaj resnega ne more biti. Samo vprašal sem raje. Enim recimo res noro curlja. Samo poglejte parkirišča kako so črna od olja. Kaj pa je menjal tvoj stric, da je imel potem suh motor?

LPM
 
Dizzy
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Pe apr 10, 2015 7:51 pm

Re: Ne vem več od kje teče olje.

Napisal/-a Dizzy Ne feb 25, 2018 8:58 pm

uf, tega se žal ne spomnim, kaj je takrat naredil ... žal ... :p
 
Rokica2002
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: So dec 21, 2013 12:17 am
Kraj: Kranj-okolica

Re: Ne vem več od kje teče olje.

Napisal/-a Rokica2002 Po feb 26, 2018 12:10 pm

Zgleda, kot bi puščalo na robu karterja oz. tesnilo..
Druge ni, kot očistiti in opazovati.. ;)
 
marjan_z
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Sr feb 21, 2018 8:33 pm

Re: Ne vem več od kje teče olje.

Napisal/-a marjan_z To mar 06, 2018 7:09 pm

Ker sem imel avto na servisu, sem poprosil, da se mi dobro pogleda še od kje teče olje. Rečeno je bilo, da pri semeringu na glavni gredi pri menjalniku in karterju.

Za karter mi je jasno, da ni nujno. Kako je pa nujnost popravila za semering na glavni gredi pri menjalniku? Ker za slednje je treba dol menjalnik sneti in nimam ravno časa biti brez avta, pa tudi raje bi dal kak mesec kasneje to urediti, če je možno.

Kot pravim, olje mi (še) ne kaplja po tleh, ampak se vidi, da pač teče od nekje. Je možno, da so posledico pustile tudi nizke temperature in to samo izgine sedaj, ko bodo višje temperature? Ker olja je na parkirnih mestih pod avti v tem letnem času res ogromno.

Lp
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3148
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Ne vem več od kje teče olje.

Napisal/-a joztom Sr mar 07, 2018 12:50 am

Pozimi, ko zmrzne, rado porine ven semeringe. Najprej očisti in sprosti oddušnik iz karterja, nato zamenjaj semering. Na žalost je zadaj za vztrajnikom, tako da je potrebno oceniti ali je čas za menjavo komplet sklopke.
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 560
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Ne vem več od kje teče olje.

Napisal/-a AssKicker Sr mar 07, 2018 8:49 am

Verjetno nebo zmrznilo, bolj je problem, da imaš mogoče zabit oddušek olja, in ti zato nabija pritisk v bloku. Tudi če zamenjaš ta semering, se zna zgoditi da bo olje porinilo ven drugje.
Mogoče je pa res samo semering. Menjava je pa kr nujna, kajti lahko ti zamasti lamelo, in boš obstal na cesti...
 
marjan_z
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Sr feb 21, 2018 8:33 pm

Re: Ne vem več od kje teče olje.

Napisal/-a marjan_z Sr mar 07, 2018 12:22 pm

Kako pa ščistim oddušek? Kje se ta nahaja? Verjetno ni nekaj zahtevno ali pač?
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3148
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Ne vem več od kje teče olje.

Napisal/-a joztom Sr mar 07, 2018 5:00 pm

Povprašaj serviserja ali najdi na nemških forumih. Čiščenje pri izrinjenem semeringu še ne reši nič, ampak, če samo malo pušča, preprečiš, da ga v celoti ven zabriše. Mogoče je na našem forumu kakšen prijazen opeljnovec in ti pojasni čiščenje. To je pogost problem pozimi v mrazu in v mestih. Ker bo menjalnik dol, preudari menjavo kpl sklopke, to je 150€ materiala, ko je že narazen
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 35 gostov