Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
NAMREJ
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: To feb 27, 2018 5:18 pm

MAZDA 3 TEŽAVA

Napisal/-a NAMREJ To feb 27, 2018 5:54 pm

Imam težavo z Mazdo 3 letnik 2007 (prevoženi km: 160.000).

Nedavno sem med vožnjo dobil občutek, kot da bi me nekaj bremzalo. Mehanik je ugotovil, da se sprednje levo kolo slabo vrti. Izkazalo se je, da so fuč zavorne ploščice in zglob roke. Oboje smo zamenjali. Zamenjali smo tudi gumice leve klešče.

Po servisu se ni kaj bistveno spremenilo. Občutek, da me nekaj bremza, se je še okrepil. Najbolj opazno je pri vožnji po klancu navzdol, ko se avto kljub naklonu na cesti skoraj ustavi, če spustim gas. Resda v prestavi, a z nizkimi obrati.

Razmišljal sem, če morda sam motor kar naenkrat preveč samodejno zavira, ampak avto tudi pri vožnji v prostem teku na naklonu ne pridobiva hitrosti tako hitro kot prej.

Zdi se, kot da bi nekaj stiskalo sprednji kolesi. Podoben občutek je pri speljevanju. Ko med vožnjo spustim gas, avto prehitro izgublja hitrost.

Ali je možno, da so zavorne ploščice pretesne in po uporabi zavore ne popustijo povsem? Ali so lahko ploščice nepravilno nameščene? Poudaril bi, da se kolesa pri ugasnjenem avtomobili vrtijo povsem gladko.

Po vožnji sem z roko preveril diske, vsi topli, ampak nobeden vroč. Tudi feltna ni vroča.

Ima kdo podobne izkušnje?
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: MAZDA 3 TEŽAVA

Napisal/-a Mazda2 To feb 27, 2018 6:02 pm

Imam Mazdo 2, letnik 2010, prevoženih okoli 87.000, nimam nikakršnih takšnih težav. Lahko ti pa svetujem servis Pelko, Zgornja Senica pri Medvodah, večinoma se ukvarja z Mazdami. Nimam izkušenj z njim, vendar ga po forumih zelo pohvalijo, da je kakovosten in ugoden. Vendar pa sem naslednji petek pri njem zmenjen za servis, ugoden pa je, ker mi je že povedal približno ceno za mali servis, 60 eur z materialom.
 
Joshy79
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Če sep 21, 2017 12:32 am

Re: MAZDA 3 TEŽAVA

Napisal/-a Joshy79 To feb 27, 2018 7:57 pm

Ali je mehanik preveril če zavorne čeljusti slučajno ne popustijo dovolj? En moj prijatelj je imel nedavno težavo da mu elektronska ročna ni dovolj spustila in mu je v par mesecih popolnoma uničilo nove diske odzadaj. Mogoče je težava v zavornem bobnu in ti prednje čeljusti ne spustijo dovolj in ti nenehno zavirajo, ker če bi bila težava samo pri eni zavorni čeljusti, potem bi ti avtomobil vleklo v eno stran.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2184
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: MAZDA 3 TEŽAVA

Napisal/-a RedBaron Sr feb 28, 2018 8:09 am

Ali se katero kolo greje (zavore) med vožnjo? Če se, potem ti tam šteka zavora.

Najprej preveri kako se gibajo ploščice v vodilu, morajo imeti malenkost lufta, da se lahko prosto gibajo, drugače je potrebno očistit vodila.
Potem preveri zavorno čeljust, če se bat vrača nazaj, nato zavorne cevi, da niso slučajno deformirane (gumijaste) in zaradi tega olje zastaja v čeljusti.
 
coco66
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: Sr okt 09, 2013 2:14 pm

Re: MAZDA 3 TEŽAVA

Napisal/-a coco66 Sr feb 28, 2018 8:18 am

Kakor ti je napisal predhodnik-dodal bi še da naredite optiko podvozja
 
NAMREJ
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: To feb 27, 2018 5:18 pm

Re: MAZDA 3 TEŽAVA

Napisal/-a NAMREJ Sr feb 28, 2018 6:12 pm

Najprej se vam vsem lepo zahvaljujem za odgovore.

Težavo smo uspeli rešiti. Po daljši vožnji je bil zadnji levi disk nekoliko vroč, po še enem pregledu pa se je izkazalo, da je potrebna menjava zadnjih ploščic na obeh straneh, zrihtalo se je tudi tesnila vodil zavornih klešč.

Mehanik pravi, da glede na stanje zadnjih ploščič večina ljudi ne bi opazila, da karkoli ne deluje prav, ampak občutek pri vožnji je zdaj neprimerljivo boljši oziroma spet takšen kot prej. Nekateri smo pač bolj občutljivi :).

Hvala, Mazda 2, za nasvet glede servisa Pelko, bom zagotovo obiskal .
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 82 gostov