Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
svizc
Novinec
 
Prispevkov: 392
Pridružen: So mar 24, 2007 5:20 pm
Kraj: Gorenjska

PUNTO GRANDE cukanje, lucka motor in na koncu lucka za AKU

Napisal/-a svizc Po mar 19, 2018 8:35 am

Zdravo,

imam par problemov z FIAT PUNTOM GRANDE letnik 2009 1.4 bencinar. Vsake toliko casa se naredi da ko se peljem recimo vec npr. 70km/h da ko spustim gas da mi avto 2-3x res grdo pocuka kot da bi bili uniceni vsi nosilci za motor, ampak to ne vsakic, ponavadi opazam to takrat ko avto ni ogret, delam namrec dokaj kratke relacije ker imam vse blizu (sluzbo, opravke, itd.)

Potem se mi je zacela cca 14 dni nazaj vsake toliko prizigat lucka za motor, avto deluje normalno, enkrat se mi je prizgala lucka zjutraj ko sem sel v sluzbo, ko sem sel iz sluzbe nazaj lucke ni bilo, potem spet par dni mir nobene lucke in spet en dan popoldne startam iz trgovine spet lucka, zjutraj zalaufam avto za v sluzbo lucke spet ni bilo, potem je bilo kaksen dan da je lucka svetila cel dan kadarkoli sem vzgal.

Za ta teden se zacnem menit da peljem takoj ko utegnem sredi tedna avto priklopit na racunalnik, vozil se med vikendom nisem nic, zjutraj sem ga vzgal za v sluzbo in sedaj mi je zacela svetit poleg lucke za motor se lucka za akumulator ter takoj ko sem speljal sem videl da ne dela servo, oz. kot da enkrat dela enkrat ne, na mestu seveda cisto nic.

Nekaj berem da je za tisto cukunje lahko krivo da so slabi kabli oz. cinspula bolj na koncu ze... kaj pa za ostalo? Za problem z akumulatorjem pa naj bi bile kriv alternator oz. krtacke v njem, problem pa je v tem da je bil alternator kompletno obnovljen cca. mesec dni nazaj...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: PUNTO GRANDE cukanje, lucka motor in na koncu lucka za A

Napisal/-a Firediver Po mar 19, 2018 8:46 am

Težka uganka: Koliko opozorilnih lučk mora goreti, da končno zapelješ avto na servis?
Čimprej pelji k avtomehaniku na tester, ampak najbrž bo toliko napak napisanih, da jih bo najprej moral vse pobrisati in šele nato spremljati katere so ažurne. Torej, ga boš moral pustiti vsaj dan ali dva pri njem.
Lahko pa še počakaš malo, da se ti še kakšna lučka prižge in na koncu avto dokončno crkne. Potem pa bo denar in čas za avtovleko - sedaj še lahko brez tega pripelješ do mehanika...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: PUNTO GRANDE cukanje, lucka motor in na koncu lucka za A

Napisal/-a mrtwelvetrees Po mar 19, 2018 9:51 am

Za začetek bi lahko doma izmeril voltažo akumulatorja in potem ko prižgeš avto, kako ti ga polni alternator.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov