Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
pencilman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Če mar 22, 2018 3:55 pm

Renault Clio II prednja leva bremza slabše prime

Napisal/-a pencilman Če mar 22, 2018 4:09 pm

Pozdravljeni.

Avto: Renault clio II letnik 2000, 5 vrat.
Pojasnilo: Nisem stručko za avte, niti približno

Dva dni nazaj sem bil na tehničnem pregledu. Tehničnega nisem opravil ker prednja leva zavora preslabo prime. No big deal, sem kupil nove ploščice šel k mehaniku (domača delavnica) in mi je rekel da so ploščice OK, ampak da klešče slabo primejo ter da jih je treba samo sčistit. Ploščice mi je pokazal in rekel, da so dobre bo jih pa samo okoli obrnil. Na vijake je dal še nekakšno mast in pritrdil klešče.

Na desnem kolesu je samo preveril ploščice, ni jih pa obrnil (se mi je zdelo čudno, ampak OK). Po opravljenem delu sva se vsedla v avto, ga je malo nateral in parkrat ruknil po bremzi. Meni se je zdelo da bremze normalno in enakomerno zagrabijo, enako mi je potrdil on. Hkrati mi je rekel, da ko je imel bremzo razstavljeno ni bilo videti, da bi bilo kaj drugega narobe.

Takoj zatem sem šel na tehnični pregled (precej v bližini mehanikove delavnice) in glej ga zlomka... Še vedno enaka napaka. Je rekel majster da je malenkost boljše, ampak da prednja leva bremza še vedno preslabo zagrabi.

Zdaj pa vprašanje. Ali je možno, da je to zato, ker se še ploščice niso "vsedle" in sem pač prehitro šel na pregled?
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Renault Clio II prednja leva bremza slabše prime

Napisal/-a mrtwelvetrees Če mar 22, 2018 5:51 pm

Ja nič, peli mu nazaj, pa reči mu da ni zrihtal, če je kaj od mehanika bo že zrihtal.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Renault Clio II prednja leva bremza slabše prime

Napisal/-a motom Če mar 22, 2018 7:18 pm

Verjetno bat šteka.
 
1992Diavolo1992
Novinec
 
Prispevkov: 319
Pridružen: Pe sep 13, 2013 6:49 pm

Re: Renault Clio II prednja leva bremza slabše prime

Napisal/-a 1992Diavolo1992 Če mar 22, 2018 7:27 pm

Domaca delavnica...seveda.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Renault Clio II prednja leva bremza slabše prime

Napisal/-a limas Če mar 22, 2018 8:22 pm

Če so bile stare ploščice obrnjene, je zavorna naležna površina manjša od predvidene.
Dober mojster bo razstavil, očistil in podmazal vse okoli zavorne čeljusti.. Na koncu pa še preveril zavorni učinek na valjih.
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: Renault Clio II prednja leva bremza slabše prime

Napisal/-a vipe5s Če mar 22, 2018 9:01 pm

Če ne grabi potem klešče dol, bat spraviti ven in preverit če je ok (rjavina, poškodbe na batu), če ne se bat zamenja. Po potrebi menjat protiprašne in ostale gume.
Očistiti vse znotraj klešč (usedline itd,), namazati notranjost in baz z mastjo za zavore (ATE npr.).
Preveriti cevi, stisniti nazaj bat, podmazati vodila.

Kot je rečeno, dober mehanik mora to znati narediiti.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Renault Clio II prednja leva bremza slabše prime

Napisal/-a ojnica Če mar 22, 2018 10:57 pm

tako kot je predhodnik reku gumica je šla in notri je prišla voda, zarjavi pa lahko obnavljaš klešče in ne bo dobr, boš moral menjat cele klešče, dobiš jih za 10 evrov, rabljene,
sedaj ko si še v drugo padu na tehničnem boš mogu še enkrat tehnični plačat, žal.
 
pencilman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Če mar 22, 2018 3:55 pm

Re: Renault Clio II prednja leva bremza slabše prime

Napisal/-a pencilman Pe mar 23, 2018 6:14 am

Klesce je snel in ocistil. Bate je tudi podmazal. Pri menjavi je razpadla tudi ena gumica na batu, ki jo je zamenjal z drugo, tako da ne vem no... Aja na stajerskem avtodomu so rekli da imam pac 5 delavnih dni casa od prvega pregleda. Nic niso rekli da po drugem pregledu spet placas.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Renault Clio II prednja leva bremza slabše prime

Napisal/-a ojnica Pe mar 23, 2018 7:44 am

Tako je povsod, če padeš še v drugo plačaš ponovno tehnični.
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: Renault Clio II prednja leva bremza slabše prime

Napisal/-a vipe5s Pe mar 23, 2018 10:26 am

Naj ti pokaže v piko očiščen-spoliran bat, očiščene klešče popolnoma, cevi da so ok.
Diski očiščeni z brake cleanerjem.. vse temeljito prezračeno. Zavorna tekočina brezhibna.
Pa seveda vodila ne smejo blokirati.

Če to ni narejeno ok, potem že boljše kupiti nove čeljusti (večina raje reskira novo čeljust, sploh za zadnje, kjer imaš lahko za obe tudi eno uro dela (VW) - stroški mehanika primerno visoku, tudi komplet gumice te lahko pridejo tudi 40€ za par).

Nimam pa izkušenj, ko so lahko problemi v linijah in zavornem cilindru, a bi verjetno takrat trpel celoten sistem?
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Renault Clio II prednja leva bremza slabše prime

Napisal/-a ojnica Pe mar 23, 2018 1:06 pm

odg. iz tehničnega

Pozdravljeni,

če še ni preteklo pet delovnih dni, tehničnega pregleda ne boste plačali ponovno.

Lep dan želim.
 
pencilman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Če mar 22, 2018 3:55 pm

Re: Renault Clio II prednja leva bremza slabše prime

Napisal/-a pencilman Pe mar 23, 2018 5:41 pm

No en updejt.
Tehnični opravljen brez ponovnega obiska mehanika. Mimogrede, mehanik je znanec in je delo opravil zastonj. Morda bi bilo drugič pametno to napisat, ker sem dobil občutek, da ste nekako vsi namigovali da je mehanik šalabajzersko naredil, ker me je hotel okoli prinest.

Dejansko je bilo tako kot mi je on svetoval, da naj bremzo še malo "pomantram", ker se še ni vse dobro vleglo. Včeraj sem se z avtom peljal naokrog nekajkrat konkretno ruknil po bremzi potem pa še za vsak slučaj peljal na Pohorje in po bregu malo mantral zavore. Danes zjutraj na tehničnem sta obe prijeli OK.

Tudi tehničnega nisem rabil ponovno plačat. Sem preveril tudi zakonodajo in v zakonodaji nikjer ne piše da po drugem neopravljenem pregledu moraš plačat če še ni preteklo 5 delovnih dni (torej v roku teh 5 dni teoretično lahko greš 100x na pregled če hočeš :P). Tako da Ojnica ne vem od kod tebi te informacije.

Hvala vsem vseeno za nasvete. Malo me je zaskrbelo, ker mi ni bilo v interesu imet spet na servisu in še kje še enkrat plačevat tehničnega pregleda. Vseeno ni to ravno več avto v katerega bi rad vlagal neomejene količine denarja :P.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Renault Clio II prednja leva bremza slabše prime

Napisal/-a ojnica Pe mar 23, 2018 5:55 pm

Take inf. so meni rekli pred parimi letni, novi zakon pa je od leta 2014.

To bi moral že prej zavirat na polno.
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Renault Clio II prednja leva bremza slabše prime

Napisal/-a Mazda2 Pe mar 23, 2018 6:09 pm

Ma ne vem, meni so tudi letos na tehničnem rekli, da spredal leva in desna zavora primeta neenakomerno, potem sem bil pri mehaniku in je menjal zavorne ploščice. Dobil sem navodila naj prvih nekaj kilometrov ne zaviram močno in dolgotrajno, če ni potrebe in tega sem se držal. Naslednji dan sem šel še 1x na tehničnega preverit zadevo in so rekli, primejo v nulo. Sem pa pregled uspešno opravil že v prvo. Kar hočem reči je, da mi ni bilo potrebno večkrat močneje zavirati, da bi se mi ulegle.
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: Renault Clio II prednja leva bremza slabše prime

Napisal/-a dask Ne mar 25, 2018 10:23 am

Vedno znova se čudim, kje varčuje folk... bremze zrihtane toliko, da gre čez tehničnega, čunga lunga gume... tudi če avto ni vreden nič, to so zadeve ki vas držijo na cesti in pri življenju. Če ne prime enakomerno, kaj se zgodi? Lepo te zasuče in adijo. NImaš pred vsakim zaviranjem časa "ogrevat" zavore, da primejo. :roll:
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Renault Clio II prednja leva bremza slabše prime

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne mar 25, 2018 12:57 pm

dask: lahko bi tudi drugače napisal, kakšna poceni nekakovostna, ne zdrava živila ljudje kupujejo, da bojo prej dobili kakšno bolezen, kot da bi kupovali zdravo hrano. :)
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
tomazpog
Novinec
 
Prispevkov: 212
Pridružen: Sr jun 16, 2010 7:58 am

Re: Renault Clio II prednja leva bremza slabše prime

Napisal/-a tomazpog Po mar 26, 2018 7:31 am

Verjetno s svojim prehranjevanjem ne ogrožajo nedolžnih ljudi okoli sebe, a ne ??
 
pencilman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Če mar 22, 2018 3:55 pm

Re: Renault Clio II prednja leva bremza slabše prime

Napisal/-a pencilman Sr apr 04, 2018 8:48 am

dask je napisal/-a:Vedno znova se čudim, kje varčuje folk... bremze zrihtane toliko, da gre čez tehničnega, čunga lunga gume... tudi če avto ni vreden nič, to so zadeve ki vas držijo na cesti in pri življenju. Če ne prime enakomerno, kaj se zgodi? Lepo te zasuče in adijo. NImaš pred vsakim zaviranjem časa "ogrevat" zavore, da primejo. :roll:



No, no, no... To ni bilo nikakršno flikanje. Človek je serviser (pa nima veze če je domač ali ne), ki očitno ve kaj dela. Zjutraj preden sem šel na tehnični pregled nisem nič ogreval zavor (le en dan prej). Od doma sem šel naravnost tja. Če je zavora šla čez tehnični pregled, očitno zadovoljuje vsaj minimalnim standardom (kar je dejanski namen tehničnega pregleda ali ni?) in je zatorej vozilo varno. Torej neko čudenje tukaj ravno ni potrebno ali?
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 37 gostov