Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2185
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Volan trese

Napisal/-a RedBaron Če mar 22, 2018 7:00 pm

Pozdravljeni!

Nekaj tisoc km po menjavi prednjih diskov, je zacel tresti volan med zaviranjem. Trese nad 45 km/h. Prej sem imel original diske in ferodo ploscice in ni treslo, pa so bili diski obrabljeni pod min. debelino...

Ali je kaksna resitev, razen menjava diskov?


Aja, gre pa za s-max... gor sem dal pa poceni sranje... RIDEX... pa full so jih hvalili na autodoc... mamo jim... :/:o:/
 
1992Diavolo1992
Novinec
 
Prispevkov: 319
Pridružen: Pe sep 13, 2013 6:49 pm

Re: Volan trese

Napisal/-a 1992Diavolo1992 Če mar 22, 2018 7:32 pm

Vedno se da gor original, rabljeno ali novo.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2185
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Volan trese

Napisal/-a RedBaron Če mar 22, 2018 8:29 pm

Ja, original je varna izbira, vendar ne najcenejsa - pri nas slabih 200€ samo par diskov. Iz nemcije pride par 90€. Vendar sem nasel trgovino prepozno.

Tudi ce bi vzel kaj boljsega, neoriginal, bi moglo bit OK. Ampak nisem... mi je prekleto zal... vsaj delphi bi moral vzet...
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Volan trese

Napisal/-a nejc1 Če mar 22, 2018 8:36 pm

Daš neki ATE ali Zimmerman, ni treba vedno plačevati norih cen za originale... Lahko daš obstoječe diske drejat, ampak če jih je enkrat že zvilo ni garancije da jih ne bo še drugič... A sestavljeno je bilo kot je treba (dobro očiščena pesta itd.)?
 
1992Diavolo1992
Novinec
 
Prispevkov: 319
Pridružen: Pe sep 13, 2013 6:49 pm

Re: Volan trese

Napisal/-a 1992Diavolo1992 Če mar 22, 2018 9:11 pm

Rabljeni originalni so cenejsi od novih neorginalov.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Volan trese

Napisal/-a DePalmo Če mar 22, 2018 9:49 pm

Fantje, a vi res priporočate rabljene diske?

Sedaj je bolj tako solit pamet, je pa o tem že tekla debata katere diske in ploščice se priporoča. Osebno prisegam na Brembo, ostalo kar izstopa iz povprečja so ATE, TRW, Texter (oz. nekaj takega) in Zimmerman.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Volan trese

Napisal/-a ojnica Če mar 22, 2018 10:53 pm

problem so klešče, gumice, cbat, če ni dobr spucan in namazan ne bo deloval in se pregrejejo diski, sem imel isti problem pa sem vse spucal, namazal, gumice cele, pa so diski rahlo spremenil barvo...tako da boš moral menjat cele klešče ali obnovit obstoječe.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2185
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Volan trese

Napisal/-a RedBaron Pe mar 23, 2018 12:39 pm

Klesce dvomim da so krive, sicer je nekaj malega razlike v zavornem efektu, vendar je slo cez tehnicnega BP. Prej z original diski in ferodo ploscicami je bilo brez razlike.

Eventuelno bi bilo mozno, da bi se pri menjavi diskov zvila pesta, ker so sli stari diski precej trdo dol, vendar se ni tolklo s kladivom (nekaj malega, po obodu, da popusti), ampak so se potegnili dol z abcigerjem.

Ampak pesto bi verjetno treslo od zacetka, ne sele po nekaj tisoc km...


Kaj pa delphi diski, dobim jih precej ugodno, imel sem jih na passatu v kombinaciji z trw ploscicami in je blo vredu, ne duha ne sluha o kaksnem tresenju.

Na forumih so mnenja deljena, nekateri jih hvalijo, drugi ne...
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2185
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Volan trese

Napisal/-a RedBaron Po mar 26, 2018 4:29 pm

No razplet je sledec:
Ridex mi je odobril reklamacijo, autodoc mi je nakazal vrednost diskov na moj uporabniski racun pri njih. In sploh ne rabim diskov posiljat nazaj ;)

Tako da bom danes zvecer narocal robo od TRW.

Lahko pohvalim autodoc. Upam, da bo sedaj z TRW mir!
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 798
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Volan trese

Napisal/-a whitee Po mar 26, 2018 7:05 pm

Pošteno od Autodoca :clapclap
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2185
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Volan trese

Napisal/-a RedBaron Po mar 26, 2018 9:27 pm

Ja, vsa čast :bow

Sicer je res trajalo cca 3 tedne, hoteli so da pošljem diske nazaj, ker jih kao morajo poslati k proizvajalcu, da jih pregleda in potem odobri (ali pa ne) reklamacijo... s tem se nisem strinjal, ker rabim avto vsak dan in potem so me prosili, če jim lahko pošljem video vibracij volana med zaviranjem...
Po nekaj čakanja, so mi odgovorili, da je ridex odobril...

Vmes sem se pozanimal tudi pri nas kako je s temi reklamacijami (avtotrgovine) in povsod je prvi pogoj, račun vgradnje (ki ga jaz nisem imel), potem moraš diske vrnit, da jih pošljejo nazaj, in šele potem dobiš denar... največkrat niti ne, ker je ponavadi razlog pregretje, nepravilno utekanje, napačna mast... zelo redko je napaka proizvajalca.

V glavnem, zaenkrat kjub vsemu, zelo pozitivno mnenje o autodoc, tako cenovno, kot odnos do stranke! Tudi njihova on-line chat pomoč je na nivoju!
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 567
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Volan trese

Napisal/-a AssKicker To mar 27, 2018 7:20 am

To pa ni res, da rabiš račun o vgradnji povsod. Rabiš ga, če zahtevaš povrnitev stroškov vgradnje. Tukaj mislim da tudi autodoc zahteva, če imajo sploh možnost povrnitve stroškov. Tukaj mislim da niso komplicirali zato, ker jim je jasno, da so ridex diski malo bolj masivni pepelniki. Kar se pa tiče samih reklamacij, je pa to kar res. Kar veliko mehanikov narobe menja zavore, pa marsikdo z novimi zavorami toliko zavira, da pregreje kolute.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2185
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Volan trese

Napisal/-a RedBaron To mar 27, 2018 5:13 pm

Ne vem, jaz sem vprasal v 2 avtotrgovinah in povsod isti odgovor, da brez racuna ni nic...
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: rafunc in 36 gostov