Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
aklan86
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 584
Pridružen: Po apr 02, 2007 12:35 pm

Mehanizem dviga stekla Seat Altea

Napisal/-a aklan86 Sr apr 11, 2018 7:18 am

Na Seat Alteji mi je šipa padla dol. Ko sem odstranil tapeto sem našel pretrgano zajlo. Ostalo je videti ok. Vem da se da zamenjati cel mehanizem, vendar pa bi bilo bistveno ceneje če zamenjam samo zajlo. Je kdo že počel kaj takega? Se sploh splača, ali bo kmalu po pokala še kakšna plastika? Kakšne imate izkušnje?

Zanimivo da se mi je to zgodilo na vseh na vseh vag vozilih do sedaj na obeh japoncih pa še nikoli...
Slika
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: Mehanizem dviga stekla Seat Altea

Napisal/-a mardy Sr apr 11, 2018 12:06 pm

Menjaj celoten mehanizem in pričakuj, da ti bo še na katerih vratih to zatajilo. Da greš zajlo menjavat ni računice, celoten strošek ni velik.

Problem je v plastičnih dveh zatičih, z leti postane plastika porozna in poči. Problem pri starejši VAG-ovcih.
 
zundapp
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 594
Pridružen: Ne mar 16, 2003 10:55 am

Re: Mehanizem dviga stekla Seat Altea

Napisal/-a zundapp Sr apr 11, 2018 2:19 pm

http://www.vpc-bovden.si/

Tukaj so mi že menjali zajlo. strošek cca 25-30 eur
 
Uporabniški avatar
aklan86
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 584
Pridružen: Po apr 02, 2007 12:35 pm

Re: Mehanizem dviga stekla Seat Altea

Napisal/-a aklan86 Sr apr 11, 2018 4:54 pm

Pa so ti razstavili vrata tudi ali si dobil samo zajlo. Ker za 40€dobim iz Nemčije cel komplet. Zajla pa pride koliko 2-3€?
Slika
 
Bucko99
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 771
Pridružen: Če apr 13, 2006 9:14 pm
Kraj: Around Ljubljana

Re: Mehanizem dviga stekla Seat Altea

Napisal/-a Bucko99 Sr apr 11, 2018 9:10 pm

Kateri letnik pa je Altea ? pri naši stari 3,5 leta je crknila elektronska kljuka za odpiranje prtljažnika :x rešili bodo pod garancijo, nova je skoraj 100 €.
 
Uporabniški avatar
aklan86
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 584
Pridružen: Po apr 02, 2007 12:35 pm

Re: Mehanizem dviga stekla Seat Altea

Napisal/-a aklan86 Če apr 12, 2018 8:00 am

2011 letnik. Kljuko so tudi meni že nastavljali pa mazali, sedaj ko je konec garancije bi jo pa menjali. Imaš kar srečo da ti jo servis menja. Meni jo je hotel takoj po izteku garancije.

Kakorkoli naslednji avto sigurno ne bo iz vag grupe.
Slika
 
Bucko99
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 771
Pridružen: Če apr 13, 2006 9:14 pm
Kraj: Around Ljubljana

Re: Mehanizem dviga stekla Seat Altea

Napisal/-a Bucko99 Pe apr 13, 2018 9:21 pm

Hja pomoje so mal bl prjazni glede na to da mamo ''pokvarjen'' motor :) Javi kako si rešil.
 
ggorenc
Novinec
 
Prispevkov: 429
Pridružen: So apr 23, 2005 7:41 pm

Re: Mehanizem dviga stekla Seat Altea

Napisal/-a ggorenc So apr 14, 2018 9:07 am

Ne vem kako je s Seati ampak pri VW se izogibaj Vrtaca iz Kranja, ki v garanciji ne naredi nic, po dveh dneh izteka garancije se cudezno spomnijo menjati vse po spisku, na tvoje stroske. Za VW je zakon Debevc iz LJ, Trzin. Posteni, hitri, natancni pa nikoli ni problem nadomestni avto. Priznali kulanco po 3 letih izven garancije. Za vse znane serijske napake na TSI masini je servis odpravil tudi izven garancije ali pa je prisel s ceno zeloo naproti.

Po odisejadi evropskih vozil v zadnjih 15 letih imam sedaj eno staro Hondo, bencinarja in ne vem vec kaj je to šlamparija, slaba izdelava, ne poznam čričkov, tankam in vozim. Se nikoli toliko zadovoljen, ko bi clovek bil prej pameten. Ko misli, da bo kaj bolje in gre iz VW na Audija, MB in BMWja, celo tri slednje sem imel in sem bil vedno razocaran.

Mitsubishi, Honda, Toyota potem pa dolgo nic.
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Mehanizem dviga stekla Seat Altea

Napisal/-a Mazda2 So apr 14, 2018 10:01 am

ggorenc, pozabil si še na Mazdo oops
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3149
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Mehanizem dviga stekla Seat Altea

Napisal/-a joztom Ne apr 15, 2018 12:12 pm

Yebeš predrage Japonce. In kaj neki naj bi imeli bolje narejeno, serijam Avensisov so menjali motorje? Kadar sem pod avtom na dvigalu, si podrobno ogledam vse sklope vsakega avta. Edino Prius, ker so se bali za štartni ugled električarja, je nekaj (dosti) bolje narejen. Drugo pa enostavno lažete, v žlahti imam kar nekaj Japoncev s predragimi težavami.
 
simonjz1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 58
Pridružen: Pe jul 05, 2013 7:25 pm

Re: Mehanizem dviga stekla Seat Altea

Napisal/-a simonjz1 Sr apr 18, 2018 3:03 pm

Zdravo. Če še potrebuješ to zajlo mi lahko pišeš na zasebno in ti jo brezplačno zrihtam... :)

lp
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Mehanizem dviga stekla Seat Altea

Napisal/-a ban Sr apr 18, 2018 4:03 pm

Zanimivo, pr naši bajti se je od leta 2000 zvrstilo kar nekej VAGovih avtov, pa pri nobenmu ni nikol šipa dol padla.
 
nirm
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Če feb 11, 2016 6:37 pm

Re: Mehanizem dviga stekla Seat Altea

Napisal/-a nirm Ne jan 26, 2020 1:31 pm

Eno hitro vprašanje v zvezi z vag mehanizmi - kupujem nov mehanizem + motorček za voznikovo stran pa me zanima, ali je kul del iz anglije za njihovo sovoznikovo stran. v obeh primerih gre za levo stran in isti model avta. (naj bi pasalo na polo, ibiza...)
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6396
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Mehanizem dviga stekla Seat Altea

Napisal/-a Fan Ne jan 26, 2020 5:39 pm

Po katalogih je važno kje je volan, desno ali levo.
Lahko se tudi kakšne spremembe v samem pritrjevanju. Preverite, če kaj pomaga: https://www.euroton.si/avtodeli/tdcatalogue.aspx
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 85 gostov