Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Ales76
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Po maj 14, 2018 6:27 pm

Peugeot 407 2.0 hdi

Napisal/-a Ales76 Po maj 14, 2018 6:54 pm

Mi lahko kdo obrazlozi,kaj bi bilo to narobe.ko dam dol kontakt na luft meserju avto deluje kot more.pred tem je pa skoz rahlo cukal od 1400 do 2000 obratov. Zamenju sem pa dva nova luft meserja, pa ni delovalo kot bi moglo, se zmeri cukalo.
Posledicno je avto potem cez par dni vrglo v rezervni program in trukira, ko je odklopljen luftmeser.ko resetiram racunalnik je pa par dni vse tak kot more biti.ima kdo kaksno resitev, ker samo par dni dela ok dokler ni v rezervnem programu?
 
Uporabniški avatar
Novinec1968
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: To jul 10, 2012 11:35 am

Re: Peugeot 407 2.0 hdi

Napisal/-a Novinec1968 Po maj 14, 2018 10:56 pm

Odklopljen LMM daje avtomobilskemu sistemu neko konstantno vrednost ne glede na realen pretok zraka. Posledično se ostali senzorji prilagajajo tem informacijam in ko se preseže minimalna ali maksimalna vrednost, se v izogib morebitnim okvaram vklopi "safe mode" kjer motor deluje z bistveno manjšo močjo. Na tvojem mestu bi šel do mojstra, ki obvlada tester in bi ga uporabil med vožnjo, ter spremljal parametre (vbriz goriva, mešanica nafta zrak, tlak turbine, temperaturo...). Tako bi lažje odkrili nepravilnosti. Priklop na univerzalni tester med mirovanjem vozila najbrž ne bo dovolj, predlagam da se temu izogneš.
Dolgo nazaj sem imel P307 2.0 HDI s podobnimi simptomi , tudi sam sem menjal LMM, pa ni bilo nič boljše, servis Rodex pa je po kar nekaj časa (avto je bil pri njih več dni) diagnosticiral problem na ventilu turbine (mislim da na elektromagnetnem). Zamenjali so ga in nadležno pocukavanje motorja pod 2k vrtljaji je izginilo. Vseeno ne priporočam da na slepo menjaš ta ventil, razen če imaš možnost da si ga izposodiš.... Dober tester in mojster ki zna delati z njim je prvo kar ti svetujem.
 
Ales76
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Po maj 14, 2018 6:27 pm

Re: Peugeot 407 2.0 hdi

Napisal/-a Ales76 To maj 15, 2018 3:11 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



Hvala lepa za nasvet, bom probal se to probat kar si napisal. So se ze par stvari menjale pa do zdj nic od tega. Se vedn isto. Sporocim nasled teden.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 68 gostov