Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Porsche Verovškova - katastrofa od garancije in servisa

Napisal/-a motom To maj 29, 2018 8:45 pm

Brat je reklamiral rjav blatnik na 10 let starem golf5 v avstriji. Tja ga nikoli ni vozil na servis, avto kupljen v slo, servisna knjiga postempljana le prvih nekaj servisov. Avstrijci so blatnik zastonj zamenjali.
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Porsche Verovškova - katastrofa od garancije in servisa

Napisal/-a avto fan1308 To maj 29, 2018 8:52 pm

Zanima me kje? Mogoče bi tudi meni kdaj prav prišlo.

Hvala in lp
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Porsche Verovškova - katastrofa od garancije in servisa

Napisal/-a motom Sr maj 30, 2018 9:59 pm

V beljaku. En mesec kasneje so servis zaprli... Je bilo to ene dobre 4 leta nazaj.
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Porsche Verovškova - katastrofa od garancije in servisa

Napisal/-a INFINITI Če maj 31, 2018 7:40 am

Najbrž zato ker so delovali proti politiki VW reklamacij in dejansko sprejeli popravilo :mrgreen:
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Elenise
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Če jun 28, 2018 8:35 am

Re: Porsche Verovškova - katastrofa od garancije in servisa

Napisal/-a Elenise Če jun 28, 2018 8:43 am

Si bom kar to temo sposodila...zadeva je sledeca...imamo audi a4 avant, 2014 letnik, automatski menjalnik...v motorju je zacelo cudno ropotati nakar so na servisu rekli, da vztrajnik ni in zamenjali obroc med masino in menjalnikom, seveda avto se vedno ropota ampak manj...pri ponovnem pregledu so rekli, da gre vseeno za vztrajnik, prvic pa naj bi popravljali to kar so po navodilih tovarne saj se pri zamenjavi obroca vztrajnik manj slisi...domnevam, da se Audi zaveda te napake...saga se nadaljuje, ponovno se dogovarjajo z tovarno kaj narediti itd...

Je smiselno direktno kontaktirati Audi in se pritoziti? Stopnjevati pritisk naprej?

Popolnoma nesprejemljivo se mi zdi placevati delo v vrednosti 500 eur in zdaj se dvakratnik te vrednosti za vztrajnik...seveda so ze na prven servisu zatrdili, da so prepricani, da popravljajo pravo stvar...
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3148
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Porsche Verovškova - katastrofa od garancije in servisa

Napisal/-a joztom Če jun 28, 2018 10:51 pm

Avtomatski menjalnik praviš?
 
evilfury
Uporabnik
 
Prispevkov: 870
Pridružen: Pe jul 10, 2009 9:04 am

Re: Porsche Verovškova - katastrofa od garancije in servisa

Napisal/-a evilfury Pe jun 29, 2018 7:39 am

Verjetno je multitronic.
 
silvo768
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: Sr dec 07, 2016 4:57 pm

Re: Porsche Verovškova - katastrofa od garancije in servisa

Napisal/-a silvo768 Sr jul 04, 2018 7:25 am

Tole je moja zgodba o komunikaciji s Porsche Slovenija (PS). Najprej pa bi poudaril da servisi ne rešujejo reklamacij ampak dokumentacijo z ugotovitvami predajo nacionalnemu zastopniku torej PS. Ta rešuje reklamacije. PS je tudi odgovoren za izobraževanje serviserjev in za svetovanje pri problemih. Tudi toži se Porsche Slovenija!

Kupil sem Touran letnik 2012 z motorjem 1,6 TDI. Prvo zimo sem ugotovil, da se motor podhlajuje in sem to reklamiral. Dobil sem že opisane odgovore in sem zagrozil s tožbo. Med tem sem namreč nabavil program s katerim sem lahko zasledoval temperaturo hladilne tekočine med vožnjo in jo tudi zapisoval. Ko je Porsche videl da gre zares, me je njihov uslužbenec po telefonu pregovarjal naj si kupim kak drug avto in naj jih pustim pri miru.
Podhlajevanje motorja, glede na moje vedenje, zagotovo ni samo stvar mojega Tourana.

Startal sem tožbo kateri je sledil šok. Izkazalo se je, da PS očitno sploh ne obvlada osnov motoroznanstva pa tudi elektronika avtomobila jim ni najbližja. PS na primer trdi (pismeno na sodišču) da temperatura motorja in temperatura hladilne tekočine nimata nobene povezave. Po navajanju PS lahko temperatura hladilne tekočine raste medtem ko temperatura motorja pada! Celo njihov uslužbenec je bil tozadevno pripravljen pričati. Kaj dela hladilni sistem v motorju nisem nikoli izvedel. Imam pa vtis da je, po PS, hladilni sistem darilo VW kupcu.

PS tako ni znal navesti katere senzorje uporablja OBD sistem v mojem avtomobilu. PS tudi ne razume, da se preverjanje dela motorja ne da zreducirati na pojav DTC kod. PS ni čisto jasno, da so DTC kode indici in ne napake. Delovanje OBD sistema je vezano na predpise. In če pričakujemo neko DTC kodo potem je najmanj kar moramo vedeti to katere kode so v sistem vgrajene in kako se prožijo (kriteriji). Tega pa PS na sodišču ni uspel navesti.
Zanimivo je, da PS ni nikoli komentiral niti izpodbijal mojih meritev.

Še bolj nerodno je, da so izjave PS v nasprotju s tehnično literaturo VW (SSP). Izgleda kot da bi imeli v Sloveniji avtomobile za katere VW navedbe ne veljajo.

Predlagam, da ste tolerantni do VW mehanikov. Še dobro da, glede na znanje učiteljev, uspejo servisirati avtomobile.
Če bi bil jaz direktor PS bi mi bilo zelo nerodno imeti take sodelavce!

S sodišči pa morate biti previdni. Vsaka malo bolj zahtevna tožba se prej ali slej nasloni na strokovno literaturo katere pa v slovenščini nimamo. Zato so potrebni prevodi. Problematika se začne, ko sodnik, ki je laik, postavi sodnega izvedenca. Če pogledate sezname slovenskih izvedencev lahko ugotovite da so ‘univerzalni’ in kaj lahko doživite mojo negativno izkušnjo. Menim, da je v takih primerih bolje zahtevati tuje izvedence. V Nemčiji n. pr. izvedenci deklarirajo svojo specialnost.

Še razlaga ‘Elenise’. Splošno velja, da ko serviserji ne poznajo dobro vzrokov napake, nekaj 'na blef' zamenjajo. Mislim pa, da mehaniki za svoje delo odgovarjajo. Če dogovorjene napake niso odpravili, lahko to reklamiraš. Kje in kakšne nasvete dobivajo mehaniki ni tvoj problem. Menim pa, da se je dobro posvetovati z odvetnikom zaradi nadaljnje komunikacije. Problem je sledeč: servis (strokovnjaki) poizkušajo dobiti od stranke (laik) privolitev za neko popravilo. Tako poizkušajo prevaliti odgovornost (privolitev) na stranko in se tako izogniti reklamaciji oziroma odgovornosti za neuspešno popravilo.
 
Klamzi
Novinec
 
Prispevkov: 183
Pridružen: Pe apr 11, 2003 9:54 pm

Re: Porsche Verovškova - katastrofa od garancije in servisa

Napisal/-a Klamzi Sr jul 04, 2018 9:13 am

silvo768, in kakšen je končen razplet tožbe?
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Porsche Verovškova - katastrofa od garancije in servisa

Napisal/-a For Sr jul 04, 2018 11:01 pm

..in kaj lahko doživite mojo negativno izkušnjo


To pomeni, da ti na sodišču ni uspelo?

Kot je Klamzi vprašal ..kakšen je razplet tožbe?
 
silvo768
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: Sr dec 07, 2016 4:57 pm

Re: Porsche Verovškova - katastrofa od garancije in servisa

Napisal/-a silvo768 Če jul 05, 2018 2:23 pm

Tožbo sem izgubil. Pa ne zaradi kakšnih dokazov PS ampak zaradi navedb sodnega izvedenca. Gospod, magister strojništva, je pri + 10°C zunanje temperature nekako ugotovil, da se motor, zaradi nepojavljanja DTC kod, ne more podhlajevati pri temperaturah nižjih od - 5°C. Samo v ilustracijo znanja g. magistra. Navajal je, da se s kodami za nadzor temperaturnega senzorja nadzira hladilni sistem.
Kasneje sem ugotovil da je gospod uslužbenec PSA.
Priznati pa moram, da sem delno tudi sam kriv. Prvič v življenju sem se tožil in sem podcenjeval sodne procedure. Delno je pa tudi res, da je tema zelo strokovna. Obstaja veliko informacij o OBD sistemu vendar malo na inženirskem nivoju. Sicer sem razvozlal kako to VW izvede in da se pri temu to nikjer ne zabeleži. Vendar tik pred glavno obravnavo in sem bil prepozen.
Sem pa kasneje potek preveril s VW diagnostičnim sistemom in ugotovil da serviserji tega ne vidijo.
 
Elenise
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Če jun 28, 2018 8:35 am

Re: Porsche Verovškova - katastrofa od garancije in servisa

Napisal/-a Elenise Če jul 05, 2018 5:47 pm

No koncno smo zrihtali, upam da bo sedaj ok...po prvi pritozbi so priznali, da v tovarni vedo za napako, zato zamenjajo obrocek med motorjem in menjalnikom, saj naj motor potem nebi toliko ropotal...zamenjali smo tudi vztrajnik, servis nam je sel nasproti z ugodno ceno (ze tako je bilo prevec pregovarjanja-ko so sami poslusali motor so bili mnenja, da je vse ok) sedaj bomo pa videli kako bo naprej...zenske poznamo avtomatski in rocni menjalnik...ostalo je znanstvena fantastika :)...
 
zupop
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Pe okt 26, 2018 7:08 pm

Re: Porsche Verovškova - katastrofa od garancije in servisa

Napisal/-a zupop Pe okt 26, 2018 7:55 pm

Sam še nisem bil na Verovškovi in glede na prebrano tudi ne bom šel. Sem bil pa na autodelti zaradi nedelujoče klime na A6. Po parih urah so me poklicali, da je kompresor za zamenjat in bo cca 1.600€ stroška. Se mi je zdelo drago, zato sem odklonil popravilo. Čez pol ure me še enkrat pokličejo, da pa bi se dalo tudi za kakšnih 900€, če ne dajo ravno audijev kompresor noter. Še vedno mi je bilo predrago. Sem šel po avto, plačal dobrih 100€ za njihovo ugotavljanje, odpeljal avto na klima servis na Zaloško v Ljubljani, kjer so mi zamenjali kondenzator klime za 317€. Nobenega govora o slabem kompresorju.
Toliko o autodelti, če koga slučajno vleče tja.
 
Uporabniški avatar
Nebomgabiksal
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 75
Pridružen: Če feb 28, 2013 9:17 pm

Re: Porsche Verovškova - katastrofa od garancije in servisa

Napisal/-a Nebomgabiksal To okt 30, 2018 10:34 am

Še mojih 5 centov...

Seat Altea - zapeljal sem v potok, voda ravno do menjalnika. Na Porscheju so zaradi (ali v španoviji) z Zavarovalnico Triglav tako dolgo zadevo tenstali, da je bila voda v stopni lučki (izparevaje+kondenzacija). Po moje bi lahko vsaj odprli vrata ali notri dali en razvlažilnik...

Audi A3 Sportback - tukaj sem se itak nategnil kakor sem bil dolg in širok, ampak to je moj feler (prodajalec je imel veže na Verovškovi, jaz tele pa sem šel na led). No, tam me je okoli prinedel g. Zajec (primerno :lol: ). Avto še v garanciji. Večji problem je bil zaradi sklopke, ki se ni vračala v položaj in so bili sledeči obiski:
- prvi, deluje po Audi normativih
- drugi, cilidner sklopke (je potrošni 100€)
- tretji, brezplačna zamenjava vzmeti in vračilo 100€
Med prvim in trejim obiskom pa veliko komunikacije... :evil:

Zdej imam dva kolega, ki s srcem šraufata avte in raje njima peljem, kot pa na katerikoli uraden servis.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Porsche Verovškova - katastrofa od garancije in servisa

Napisal/-a emozul To okt 30, 2018 12:03 pm

Jaz sem na Verovškovi kupil avto. Avto preveril (kakor se je dalo).
Na prvo žogo so bili prijazni (saj vem, verjetno dokler se kaj ne zakomplicira).
Avto, do sedaj delal BP, sedaj mi pa nekaj serj...
Avto bom peljal k Vrtaču v Kranj (mi je bližje), pa tam odprem temo, da napišem izkušnje.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot], joztom in 31 gostov