Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Porsche Verovškova - katastrofa od servisa

Napisal/-a Firediver Sr maj 23, 2018 8:31 am

Napredna tehnika zahteva napredne pristope je.banja strank, če ta napredna tehnika ne deluje..
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Porsche Verovškova - katastrofa od servisa

Napisal/-a INFINITI Sr maj 23, 2018 10:03 am

Ti se spomnim kako so mi na bivšem superbu po par 1000 km od nakupa tiste usrane Dunlop gume iz prve vgradnje ratale žagaste in je brnelo kot v bombniku v avtu. Sem se pozanimal in je trgovec rekel, da žal tudi oni imajo isti problem povsod na Superbu s temi istimi gumami. Ko sem na Porsche Slovenija zahteval, da rešijo težavo so mi vehementno odgovorili da to pač ni AUDI in da je normalno da je avto bolj glasen notri. Celo norca so se delali interno, ker se je b****r v tehnični službi zatipkal in je dodal moj naslov v interno korespodenco.

Tako da na njegovem mestu bi šel tja in se ravno tako začel do njih obnašati vehementno ker sem jaz pa lastnik AUDI-ja. Sej so sami rekli da sem s tem nekaj več - pa naj porihtajo a ne? ;)

Drugače pa mi sploh ni jasno kaj imajo oni tam za pizdakat in zavračat popravilo. Oni so samo POSREDNIK in me ne zanima kaj imajo za kokodakat - naj posredujejo težavo v tovarno in naj jim oni povejo kako naj rešijo težavo.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Porsche Verovškova - katastrofa od servisa

Napisal/-a Firediver Sr maj 23, 2018 10:26 am

Podoben feler s tovarniško prvovgrajenimi gumami Michelin pri znancu z novim Hyundai-jem, rešil na pooblaščencu enostavno in preprosto - po odobritvi Michelina dobil nov set (4) gum.
Pa nima kvaliteta ali cenovni rang Hyundai-ja nič pri tem, samo odnos do strank je na nivoju in to je to.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Porsche Verovškova - katastrofa od servisa

Napisal/-a abbe Sr maj 23, 2018 12:08 pm

TomazK je napisal/-a:
For je napisal/-a:
Mogoče sem spregledal ...nisem videl da bi ti poskusil s službo za reklamacije?


Verjemi, da sem v letu in pol poskusil vse. Vse brez groženj, z zvrhano mero potrpežljivosti in sedaj sem kjer sem .Na predračunu popravila s 4-mesto številko :evil: .

Težava zgleda takole, pa na tem odseku je volan funkcioniral nadpovprečno :roll:

https://www.youtube.com/watch?v=gQ2LF9R-0z8



toel je treba sam optiko ornk nastavt pa skalibrirat kot volana, pa bo ok..
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3148
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Porsche Verovškova - katastrofa od servisa

Napisal/-a joztom Sr maj 23, 2018 3:11 pm

Po mojem ni ravno dovolj samo optično štelanje špure. Potreben je usklajen pravilni vrstni red:

* avto na rampi za štelanje z optiko postaviti v pravilni kot 90° na kamere
* z vrtenjem desno levo določiti optično sredino volana in ga blokirati
* preveriti volanski senzor sredine z diagnostiko, če je usklajen z optično sredino
* zdaj pa glavna fora, z odvijanjem, s štetjem obratov levo-desno in privijanjem že nastavljeni kolesi uskladiti z elektronskim senzorjem sredine v nulo
* zategneš in preveriš levo-desno-sredina, če vse to simultano drži pozicijo, torej optika in elektronika, je to vse kar se da

Sliši se enostavno, pa po premisleku si zamišljajte, kako je to natančno in zajebano. Verjamem, da se mehanik na premi in diagnostik težko skupaj srečata. Če avtomatika bere položaj senzorja z volana in določa trdnost in trdi volan, je to odgovor. Ker če avto optično pelješ popolnoma naravnost, senzor elektronike na volanu pa ni pokrit, bi rekel, da sistem ugotavlja bočni veter in tako naprej.
Imel sem dolga leta avto z elektronsko vodenim aktivnim podvozjem in ravnanjem znotraj 2°nagibanja, meni je večinoma nagajala elektronika in specialni VN12 tranzistorji v centrali, redkeje mehanski ventili hidravlike na vagi v sredini preme. Pa to ni bilo podobno Audiju (DKW)
 
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 705
Pridružen: Po maj 28, 2007 12:38 pm
Kraj: kamnik

Re: Porsche Verovškova - katastrofa od servisa

Napisal/-a pocesnkII Sr maj 23, 2018 7:04 pm

samo ni mi jasno kako pa da potem volan ni postrani, saj pri noveših avtih ga ne gre več prestavljati po ripnah
Diagnostika in servis osebnih ter tovornih vozil ->PM
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3148
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Porsche Verovškova - katastrofa od servisa

Napisal/-a joztom Sr maj 23, 2018 11:06 pm

Verjetno ima servis tudi uradno določene postopke sinhronizacije. To so ideje iz poročil po raznih forumih, so pa dokaj logične.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Porsche Verovškova - katastrofa od servisa

Napisal/-a For Sr maj 23, 2018 11:07 pm

INFINITI je napisal/-a:Drugače pa mi sploh ni jasno kaj imajo oni tam za pizdakat in zavračat popravilo. Oni so samo POSREDNIK in me ne zanima kaj imajo za kokodakat - naj posredujejo težavo v tovarno in naj jim oni povejo kako naj rešijo težavo.

To sem se tudi jaz kar dolgo časa spraševal.
Takrat sem izvedel da servis ki popravlja avto v garanciji ima tudi določen procent stroškov. Ne vem kako je zdaj ...najbrž enako.

Ne bom nikoli pozabil ko sem z Golfom hotel popravit nekaj kar je VW priznal kot serijsko napako.. kar trije servisi so mi rekli, da naj grem v tisto AH kjer sem avto kupil. Imel sem pa to smolo, da je ta AH vmes izgubila licenco.

Zato sva z ženo poskusila z časopisom


SlikaSlika


Slika

To je samo eden od nešteto primerov kjer sem z pomočjo službe za reklamacije dosegel uveljavitev garancije. Drugače pa te pošiljajo stran, ker je bolje, da nek drug servis ima stroške ...

Mislim da je VW-a politika še vedno ista in, da servis tudi ima stroške z uveljavljanjem garancije, zato se tako obnašajo.
 
Uporabniški avatar
TomazK
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: So avg 27, 2005 7:26 am
Kraj: Radomlje

Re: Porsche Verovškova - katastrofa od servisa

Napisal/-a TomazK Če maj 24, 2018 11:41 am

joztom je napisal/-a:Po mojem ni ravno dovolj samo optično štelanje špure. Potreben je usklajen pravilni vrstni red:

* avto na rampi za štelanje z optiko postaviti v pravilni kot 90° na kamere
* z vrtenjem desno levo določiti optično sredino volana in ga blokirati
* preveriti volanski senzor sredine z diagnostiko, če je usklajen z optično sredino
* zdaj pa glavna fora, z odvijanjem, s štetjem obratov levo-desno in privijanjem že nastavljeni kolesi uskladiti z elektronskim senzorjem sredine v nulo
* zategneš in preveriš levo-desno-sredina, če vse to simultano drži pozicijo, torej optika in elektronika, je to vse kar se da


Nekaj podobnega sem slišal tudi od kolega izvedenca... V naslednjih dneh grem do odvetnika z dokumentacijo in potem bom videl kako naprej. Vemo da imamo pri nas večinoma krivosodje..
Je pa res žalostno, kako se dela s strankami. Vidim da nisem edini, ki ima tako probleme s servisi. Ne moreš verjeti kaj vse si očitno lahko privoščijo.
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Porsche Verovškova - katastrofa od servisa

Napisal/-a INFINITI Če maj 24, 2018 12:49 pm

@For - hvala za prispevek. No vsekakor ti kot klient nimaš kaj trpeti zaradi tovarniških napak. Kakorkoli je sklenjeno; je to stvar med zastopnikom,servisom in tovarno. Če kdo misli da so pogoji da bi bil pooblaščenec preslabi zanj in posel - naj se znebi licence in vzame katero drugo znamko kjer tega ni. Ampak očitno to še zdaleč ni problem, glede na število VW servisov pri nas. Torej če nekomu nekaj prodaš si tudi dolžan stati za svojim proizvodom ne pa samo kasirati dobičke na prodajne marže in redne servisne intervale. Za v bodoče pa je to dobra šola da ne boš več posegal po njegovih produktih če imajo takšen odnos.

Ne podpiram vehemence pa osornosti niti kupca - ampak če imaš normalen odnos, pa so stvari očitne si zaslužiš korektno obravnavo.

Ko smo že na temi Porsche Verovškova imam še eno cvetko. Kako leto dni od nakupa sem na avtu opazil da na bočnem spoju na notranji strani prtljažnika - cveti lak oz izbija od spodaj navzven RJA. Ta del pleha je drugače pokrit, ko so prtljažna vrata zaprta in ni izpostavljen zunanjim elementom, pa tudi če bi bil - rja se nebi smela pojaviti.

Šel sem na Porsche Verovškova, ker je bil najbližji in prijavil zadevo, da bi sanirali. Možakar je tam poslikal in dal dokumentacijo naprej. Po treh tednih čakanja, sem poklical in dobil odgovor naj kar še enkrat pridem da premerijo lak (najbrž sum da je bil avto udarjen in popravljen). No pa sem šel - premerili so in skratka ja - avto nisem udaril vse je bilo original namerjeno. Zopet 2 tedna čakanja - nakar spet pokličem in dobim na telefon ne več ne manj - istega pametnjakoviča, kot pri reklamaciji tistih gum. Njegov odgovor je bil da je to zaradi zunanje poškodbe, ker naj bi priletel kamenček :lol: :lol: :lol: skratka fizično nemogoče glede na pozicijo rje pa tudi naučen odgovor za vse tiste ki pridejo z rjo na havbi recimo. Zavrnem pojasnilo in zahtevam popravilo. Mine še 1 teden, spet se javi isti in mi pove češ da so oni šli pogledati druge Superbe na parking in da niso videli podobne težave. WTF ima to veze z mojo tovarniško napako pri izdelavi? OK, se spravim pisati email direktno naslovljen na direktorja Škode - Podlipni je bil mislim. Dobim sicer korekten odgovor, da mi bodo rešili težavo. Kak teden kasneje me pokliče trgovec kjer sem kupil avto naj pripeljem da bodo sanirali (vmes smo se večkrat slišali da jim povem kako sem bil razočaran nad PS obravnavo). Ko sem prevzel porihtan avto nazaj sem rekel no se je splačalo težiti, nakar mi gospa pove, da so oni kot moj Trgovec sanirali zadevo popolnoma na lasten strošek zavoljo dobrih odnosov z mano in da jim PS ni nikoli ne naročil ne poplačal sanacijo vozila.

Skratka ja - PS ima res odnos da te kap.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Porsche Verovškova - katastrofa od servisa

Napisal/-a INFINITI Če maj 24, 2018 1:35 pm

Evo še fotke rje; uradna razlaga je bila da je robotu v tovarni zmanjkalo zvara in je zato tako neporavilno "fugirano" izpadlo.
Priponke
100_1600.JPG
100_1598.JPG
100_1599.JPG
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
zk_eu
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: To nov 03, 2015 9:46 pm

Re: Porsche Verovškova - katastrofa od servisa

Napisal/-a zk_eu Če maj 24, 2018 8:32 pm

TomazK je napisal/-a:
joztom je napisal/-a:Po mojem ni ravno dovolj samo optično štelanje špure. Potreben je usklajen pravilni vrstni red:

* avto na rampi za štelanje z optiko postaviti v pravilni kot 90° na kamere
* z vrtenjem desno levo določiti optično sredino volana in ga blokirati
* preveriti volanski senzor sredine z diagnostiko, če je usklajen z optično sredino
* zdaj pa glavna fora, z odvijanjem, s štetjem obratov levo-desno in privijanjem že nastavljeni kolesi uskladiti z elektronskim senzorjem sredine v nulo
* zategneš in preveriš levo-desno-sredina, če vse to simultano drži pozicijo, torej optika in elektronika, je to vse kar se da


Nekaj podobnega sem slišal tudi od kolega izvedenca... V naslednjih dneh grem do odvetnika z dokumentacijo in potem bom videl kako naprej. Vemo da imamo pri nas večinoma krivosodje..
Je pa res žalostno, kako se dela s strankami. Vidim da nisem edini, ki ima tako probleme s servisi. Ne moreš verjeti kaj vse si očitno lahko privoščijo.


Potem pa ne razmišljaj o tožbi, če je pri nas samo krivosodje.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Porsche Verovškova - katastrofa od garancije in servisa

Napisal/-a For Če maj 24, 2018 11:59 pm

Ja INFINITI ....tudi z rjo sem imel izkušnjo. 5 let in pol star avto in neki mehurji na vratih. Enako so me hoteli prepričati da je od kamenčkov :roll:

SlikaSlika

Po dolgem in živčnem vztrajanju mi je seveda uspelo. Sem pa vsaj 5X po mejlih moral zahtevati konkreten in nedvoumen odgovor, ker so kar naprej odgovarjali na tak način, da ni bilo jasno kaj priznajo in kaj ne. Dokler nisem dobil egzaktnega odogovora, da je kompletno popravilo in nova vrata zame brezplačno, nisem šel na servis. Seveda se je vse to dogajalo na relaciji JAZ - SLUŽBA ZA REKLAMACIJE - POOBLAŠČEN SERVIS

Vrata so itak bila čist gnila od znotraj (toliko o kamenčkih)
SlikaSlika

Na koncu so mogli menjat vrata in celo levo stran pobarvat
Slika

Tudi zadnja šipa se med vožnjo sesuje
Slika

Potem nekaj z jermeni
Slika

Centralna ključavnica
Slika

...tole z oljem, šipe na vratih so kar padale dol, vzmet počila, lambda sonda že pri 50.000 km, na potovanjih skoz ene lučke ....ma 6 let nočne more, šest let borbe z servisi glede reklamacije, vsakič si kriv, vsakič kot na sodišču dokazovat čisto jasne okvare ...in podobno.

V glavnem tole je bila kar stalnica z mojim zadnjim VW-om :huh:
Slika


Najhuje v vsem tem je to ...na kakšen način te poskušajo odpikat, kaj vse najdejo kot razlog za okvaro samo, da jim ni treba priznat garancijo. Takšne mečejo ven, da človek ne more verjet ....počutiš se kot da bi ravnokar prišel z drvesa dol ...kar majmuna delajo iz tebe, kar misle, da si toliko neuk in neumen da te lahko z takšnimi izgovori prepričajo da si kriv za okvaro.

To, to je najhuje ...to ne bom nikoli pozabil. :(
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Porsche Verovškova - katastrofa od servisa

Napisal/-a yashica Ne maj 27, 2018 12:53 pm

INFINITI je napisal/-a:Evo še fotke rje; uradna razlaga je bila da je robotu v tovarni zmanjkalo zvara in je zato tako neporavilno "fugirano" izpadlo.



Glede na točkovno uporovno varjenje zanimiva razlaga.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Re: Porsche Verovškova - katastrofa od garancije in servisa

Napisal/-a dobek Ne maj 27, 2018 4:20 pm

zvara zmanjkalo - tezko, sploh, da ja, tockovno....kvecemu nepravilno nanesene fugirne mase; enak problem je bil znan na zadnjih koncih seatov v drugi polovici 90ih let
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Porsche Verovškova - katastrofa od garancije in servisa

Napisal/-a INFINITI Po maj 28, 2018 10:45 am

Ja sej pravim - prva razlaga je bila da je kamenček priletel :lol: :lol: :lol:
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
gostan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: Po maj 28, 2018 6:22 am

Re: Porsche Verovškova - katastrofa od garancije in servisa

Napisal/-a gostan Po maj 28, 2018 12:38 pm

res groza kaj se gredo proizvajalci.. jaz imam jetto 2009 (golf 5), ki ji je pokrov motorja zarjavel po vseh robovih. Verjetno so pošalabajzal v tovarni. Grem tja, da bi uveljavljal garancijo za pleh in me odpikajo, da garancija na moje vozilo ne velja več, ker avta nisem vozil na uradni servis. Olje in ostale rutinske bedarije sem menjal doma, oče je izkušen mehanik... Popizdil sem, da kako povezavo ima rjavina na haubi in menjava olja - da sem tam zaradi rje, ki ne more biti posledica nestrokovne menjave olja... Dosegel nisem nič. Na koncu sem obupal, šel na odpad, kupil drugo haubo za 130 eur in jo našraufal na avto... Pač nimam dovolj živcev za to, da bi šel naprej, pa še premalo denarja je bilo v igri... ampak ni to odnos. na porsche slovenija pa samo pravijo "hvala za vaše mnenje, nam veliko pomeni"... težava pa je, da ko se pogovarjam s kolegi - nikjer ni prav dosti bolje... ampak vw ne maram več, bom naslednjič kupil pač kaj drugega.
 
Uporabniški avatar
Gregamax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 525
Pridružen: Po jun 05, 2006 9:12 pm
Kraj: Metlika

Re: Porsche Verovškova - katastrofa od garancije in servisa

Napisal/-a Gregamax Po maj 28, 2018 4:55 pm

To rjavenje prtljažnih vrat na jetti, sem pa tudi sam imel. Isto šel na pooblaščen servis uveljavljat garancijo, ker so vrata prerjavele čez in me odpikali z istim odgovorjem, da zadnjega servisa nisem naredil na pooblaščenem servisu. Na vprašanje, kaj ima rjavenje z rednimi servisi, sem dobil odgovor, da bi oni pravi čas odkrili rjavenje in ga tudi prej sanirali. A ko sem jim omenil, da sem jim pred vsakim servisem omenil ta problem, sem dobil odgovor, da se garancija upošteva, ko prerjavi. In potem mi pravijo, da mogoče bi šlo skozi, samo, da bi ja plačal polovico in oni polovico, zaradi starosti avta, mi je pribil ceno 700€ oz. 350€ jaz in 350€ oni, sem se samo obrnil in šel. Dobil rabljana prtljažna vrata za 80€ prijatelj pobarval in je bilo. V glavne katastrofa. Mene na pooblaščencih več ne vidijo.
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Porsche Verovškova - katastrofa od garancije in servisa

Napisal/-a Mazda2 Po maj 28, 2018 6:46 pm

In zakaj potem prtljažnih vrat na Jetti niso sanirali, če so rekli, da bi sanirali, ko bi opazili rjavenje, če si jim pa ti to celo omenil?
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Porsche Verovškova - katastrofa od garancije in servisa

Napisal/-a For Po maj 28, 2018 11:25 pm

Meni je uspevalo prav zato ker sem vsa leta bil na pooblaščenem. To sem vedel že prej, da imajo takšno politiko.

Vseeno pa imajo tudi pri meni isti minus in jim isto zamerim kot vi ki vam ni uspelo. Tako, da niso nič profitirali s tem kar so mi ustregli.
Toliko živcev i časa sem zgubil, da so se mi zamerili za vedno. :evil:

Če bi oni imeli normalen odnos in to brez besed naredili bi bilo čisto nekaj drugega.

Pri Peugeotu pa lahko rečem, da je tako.
Ravno zadnjič.... sedalni del voznikovega sedeža sem čisto mimogrede omenil brez, da bi kaj preveč pričakoval ...ker gre za "malenkost". Pogledali, poslikali, odprli nalog in evo .....ravno ta teden so me klicali da lahko pridem. ;)
Tako mora biti!
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: driver8 in 48 gostov