Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1164
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Amortizerji zadaj

Napisal/-a meganer Ne maj 27, 2018 7:08 pm

Pozdravljeni

Na Seniku 3 se mi zdi da je zadaj malo "poseden" tudi ko zapnem prikolico se mi zdi, da včasih ni bil tako nizek. Ko sem imel avto na servisu sem jim omenil vendar je rekel da je ok. Po moji kmečki logiki stebilizatorji ne morejo biti samo, da bi se pa vzmet "posedla" pa tudi po mojem ni možno. Med vožnjo nič ne poka (počena vzmet) in je tudi na obeh straneh kao enako nizek. Ko skočim zadaj na kljuko in skočim dol se avto ene 2x zagunca malo gor-dol.

Ali ima kdo kak predlog?
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1155
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Amortizerji zadaj

Napisal/-a danci1973 Ne maj 27, 2018 9:54 pm

Blažilniki (amortizerji) s posedenostjo nimajo nič, ker avto 'nosijo' vzmeti. Da se vzmeti posedejo, pa ni nič čudnega ali posebnega, še posebej, če je avto večkrat močno naložen.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Amortizerji zadaj

Napisal/-a Kristjan123 Po maj 28, 2018 7:39 am

Moj glas gre tudi za vzmeti
če je počena ni nujno da poka med vožnjo vsaj pri meni ni bilo tako ponavadi pregnije poči in avto se za par cm posede ...
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Amortizerji zadaj

Napisal/-a RedBaron Po maj 28, 2018 1:08 pm

Tudi jaz menim, da je problem v vzmeteh... ni nujno, da so sploh počene, enostavno se čez leta (in km) nekoliko posedejo (utrudijo) in se obremenitev pač bolj pozna. Če te to moti, bo treba menjati vzmeti...

RAZEN, če imaš zadaj vzmet na amortizerju (kot je spredaj, pri McPhersonu) in je na vrhu amortizerja tak gumijast blažilec, je možno da je ta blažilec preperel in je zato avto poseden - Preveri.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Amortizerji zadaj

Napisal/-a limas Po maj 28, 2018 4:38 pm

Opravi test amortizerjev zadaj.
V kolikor vlečeš prikolico bolj pogosto, je treba tudi amortizerje ZADAJ skupaj s pušami menjati bolj pogosto. Seveda ko na to opozori naprava za testiranje.
Primer avta, ki je vlekel pikolice: zadaj je bilo že 2x zamenjano, spredaj pa so vredu.
Pri lagunah 3 so menjave vzmeti (fedrov) kar pogoste, sploh pri primerkih s kljuko, blažilniki pa so še vredu. Verjetno je nekaj podobnega pri seniku.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 115 gostov