Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
CorsaMB
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Po maj 28, 2018 8:56 pm

Menjava motorja [Opel Corsa]

Napisal/-a CorsaMB Po maj 28, 2018 9:05 pm

Pozdravljeni, na vas se obračam zato, da mi poveste svoje izkušnje ter stvari na katere je potrebno biti pozoren pri nakupu rabljenega motorja in menjavi le tega. Motor imam namen kupiti enak, kot je sedaj v vozilu. Gre se za vozilo Opel Corsa D z motorjem z14exp [16v/66kW/90KM], Letnik: 2009. Vsakaršna mnenja in vaše izkušnje mi bodo v izredno pomoč. :D
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Menjava motorja [Opel Corsa]

Napisal/-a RedBaron To maj 29, 2018 8:04 am

Kaj pa je z obstoječim narobe, se ga ne splača popravljat?

Namreč, če kupiš nek rabljen motor, boš kupoval mačka v žaklju, lahko bo super, lahko pa ne... Vsekakor je dobro narediti velik servis, tako da neki stroški nastanejo, poleg nakupne cene... mogoče za ta denar porihtaš obstoječi motor in točno veš kaj imaš -- z novimi kritičnimi deli.
 
CorsaMB
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Po maj 28, 2018 8:56 pm

Re: Menjava motorja [Opel Corsa]

Napisal/-a CorsaMB To maj 29, 2018 3:02 pm

Motorja nima smisla obnavljat, sem sel po nasvete k vecim mehanikom. Vsi so mi svetovali menjavo obstojecega motorja. Imam pa se naslednje vprasanje, nekje sem slisal, da je treba motor preden se ga da iz starega vozila v racunalniku odklopiti oziroma odjaviti, ali to drzi?
 
jereb007
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: Sr maj 30, 2018 5:54 am

Re: Menjava motorja [Opel Corsa]

Napisal/-a jereb007 Sr maj 30, 2018 6:01 am

LP
Opel ima sistem, da je vsak računalnik vezan na VIN številko. Če hočeš menjati avtoradio, prikazovalnik ali karkoli drugega elektronskega moraš s testerjem narediti odjavo iz avtomobila. Da potem lahko vgradiš v drugo vozilo, vendar rabiš zato PASS CAR CODE, ki ga dobiš ob nakupu avtomobila na kartončku.
V primeru, da boš menjal samo motor tega ne rabiš, če pa rabiš še motorni računalnik, pa moraš to obvezno narediti. Poleg vsega je potrebno vnesti kalibracijske vrednosti novih vbrizgalnih šob - če bo seveda cel motor z šobami.
Če boš uporabil stare, jih daj nazaj na isto mesto. Drugače boš imel še en problem.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 102 gostov