Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Uporabniški avatar
acidos
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Ne sep 08, 2013 4:11 pm

Opel meriva, poplava

Napisal/-a acidos To maj 29, 2018 7:42 pm

Pozdravljeni vsem skupaj.
Imam eno težavo, ki mi ni čisto povsem jasna. Na voznikovo in sovoznikovo stan po vsakem dežju pride voda in je po tleh čisto mokro ( luža) , se pravi nekako od sredine avtomobila pa v levo in desno stran po tleh, pragovi so pa suhi, tko ta vrata tesnijo. Nekako zadaj za armaturo je problem.. Voda je od dežja, čista ampak nikakor ne morem ugotoviti od kod prihaja. Največja težava je ker bo začelo vse smrdeti, rosenje... je pa opel meriva l 2014. Tko če ste imeli kakršnekoli podobne teežave bi bil vesel kakšnega nasveta kaj naj storim.
 
Carmack
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 87
Pridružen: Sr jul 06, 2011 8:31 pm

Re: Opel meriva, poplava

Napisal/-a Carmack To maj 29, 2018 7:54 pm

Parkiraš pod kakšnim drevesom? Lahko so se kanali za odvodnjavanje zamašili in ti tam zateka v kabino....

lp,
 
Uporabniški avatar
acidos
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Ne sep 08, 2013 4:11 pm

Re: Opel meriva, poplava

Napisal/-a acidos Sr maj 30, 2018 4:12 pm

Tudi pod drevesom vcasih parkiram ampak kolikor sem gledal odtoke ni nic videti da bi bilo kaj zamseno razen ce je se kje kaksen odtok ki je nedostopen in se ga ne vidi


Danes sem kar precej vode spravil ven z obeh strani in zavihal poden da se suši. Odprl haubo in preveril ce se je kaj smeti naprelo vrežah kjer so brisalci, vendar nikjer nisem zasledil kakšne pretirane umazanije ki bi lahkoposledično zamašilo odtok
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2184
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Opel meriva, poplava

Napisal/-a RedBaron Sr maj 30, 2018 6:23 pm

Do sedaj sem imel 2x tak problem...

Enkrat na passatu 3B, krivi so bili zamaseni odtoki v koritu pod vetrobranskim steklom, sem spucal in je bil mir.

Drugic pa na ibizi, takrat stari 1.5 let... kriv je bil porozni zvar pod vetrobranskim steklom.
Popravljeno pod garancijo.

Tako da ce so odtoki cisti... mozno da je kaka fabriska greska...
A imas slucajno stresno okno?
 
Uporabniški avatar
acidos
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Ne sep 08, 2013 4:11 pm

Re: Opel meriva, poplava

Napisal/-a acidos Sr maj 30, 2018 6:44 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Ne nimam strešnega okna, danes sem poskušal zrave pšriti do teh odtokov ampak so bolj nedostopni, seveda če se sploh tam nahajajo pod vetrobranskim steklom in v tem predelu tudi ni videti kakšne pretirane umazanije razen če je res kje bolj zadaj
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: Opel meriva, poplava

Napisal/-a mardy Sr maj 30, 2018 8:55 pm

Najprej... in to kar hitro.

Odstrani vse sedeže, talne obloge, in izolacijo ven iz avtomobila, preden vse skupaj zasmrdi - 1h dela za nekogar, ki se spozna. Ker verjemi, da ko bo to začelo smdeti, se tega ne boš rešil. Temeljito vse posuši, vreme ti je naklonjeno, 1 teden na soncu ali prepihu bo OK. Lahko ti tudi kakšen avtoličar odstopi sušilno komoro.

Avto dvigniti da se lahko tudi po podvozju poliva, nato se ti vsedi v avto in naj ti nekdo z wapom odzunaj iz vseh možnih kotov poliva avtomobil, ti pa znotraj spremljaj kje teče...

Le tako boš zagotovo vedel kaj in kako. Vse ostalo je polovičarsko delo, možnih je več vhodov vode.

Pa uspešno senacijo.
 
Uporabniški avatar
acidos
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Ne sep 08, 2013 4:11 pm

Re: Opel meriva, poplava

Napisal/-a acidos Če maj 31, 2018 4:26 am

Kot kaže bom moral peljati avto kar na servis ker jaz ne najdem odtokov oz. je zelo nedostopno
 
Uporabniški avatar
acidos
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Ne sep 08, 2013 4:11 pm

Re: Opel meriva, poplava

Napisal/-a acidos Sr jun 06, 2018 11:47 am

napaka odpavljena. Zamašen odtok klime :)
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: coco66 in 26 gostov