Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
jurexy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: To jun 04, 2013 6:59 pm

Škoda Rapid | Ventilacija kabine na stopnjah 1-4 ne deluje

Napisal/-a jurexy Sr maj 30, 2018 10:37 pm

Zdravo,

Imam Škodo Rapid, 1.2 TSI, l. 2012, 121.000km.

Težave imam z ventilacijo kabine. V avtu je avtomatska klima, ki npr. v nekem trenutku ohlaja kabino na stopnji 3. Po naključnem času, včasih po 5min, včasih po 1 uri, neha delovati ventilator. Nima veze, ali je sama klima vklopjena, ali ne. Tudi če prestavim v ročni način, mi od stopnje 1-4 noben ventilator ne dela. Če nastavim ventilator na 5 ali 6 (zadnji dve stopnji), pa ventilacija deluje brez problema, vključno s klimo, ki hladi na polno po pričakovanju. Opažam, da če grem recimo vmes v trgovino / tankat, ko prižgem avto, včasih ventilacija spet deluje nekaj časa.

Zanima me, če se je kdo že srečal s podobno zadevo? Bil sem že na uradnem servisu, kjer so mi zaenkrat samo odstranili napake v računalniku in rekli, da včasih to pomaga. Pri meni očitno ni. Rečeno je bilo, da so za ventilacijo kabine 3 ventilatorji, pa da je 1 zelo nedostopen, da je v primeru nedelovanja treba ugotoviti kateri ventilator/ji nagaja, pa ga zamenjati. 1 nov ventilator je pa menda 300€.

Nekje sem zasledil, da bi šlo lahko za termično varovalko? Sam se ne spoznam, me pa zanima, če bi lahko šlo za kaj takega, ker se mi zdi, da ventilatorji vsi delujejo normalno na zadnjih dveh stopnjah?
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: Škoda Rapid | Ventilacija kabine na stopnjah 1-4 ne delu

Napisal/-a vipe5s Če maj 31, 2018 7:20 am

da je v primeru nedelovanja treba ugotoviti kateri ventilator/ji nagaja, pa ga zamenjati.


To so potem že videli kaj je narobe, ko so ti brisali napake.
Ni kaj veliko za ugotavljati.

Nimam pojma kako je v teh avtih s termičnimi varovalkami, ki so bili problem v Renaultih (kar nekaj let nazaj). Se še vedno uporabljajo?
Varovalke so odpovedovale tudi zaradi slabih ventilatorjev.
 
jurexy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: To jun 04, 2013 6:59 pm

Re: Škoda Rapid | Ventilacija kabine na stopnjah 1-4 ne delu

Napisal/-a jurexy Če maj 31, 2018 7:27 am

Ja, ampak mi ne gre v račun, kako da na zadnjih dveh stopnjah vedno in ves čas deluje. Če ventilator crkne, si jaz predstavljam, da ne dela sploh. Zato sprašujem, če bi tu naletel na koga, ki je imel podobno situacijo. Da ne bodo 1 ventilator zamenjali, pa se bo napaka ponovila, pa še 2. in 3., pa bo napaka še vedno, na koncu bodo ugotovili, da je pa kakšna varovalka. Nisem prepričan, če se te še uporabljajo, so bile pa problem pri edini podobni težavi, ki sem jo našel. Res je pa, da je šlo za Renault.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2184
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Škoda Rapid | Ventilacija kabine na stopnjah 1-4 ne delu

Napisal/-a RedBaron Če maj 31, 2018 7:36 am

Samo brisanje napak ziher ne bo pomagalo... dokler ne odpraviš vzroka, se bo napaka vedno znova ponavljala in seveda tudi ventilacija ne bo delovala kot bi mogla.

Katere napake pa so bile prisotne?

Če so res 3 ventilatorji ne vem. Se mi pa zdi čudno, da bi v rapida (nizkocenovnik) tiščali 3 ventilatorje za kabino, pa niti nima 2 področne klime...

Poglej še na AUTODOC, sem na hitro pogledal in je ventilator za rapida pod 100€, upor 12€, nek krmilnik ventilatorja pa 55€... samo ne vem, če je to za tvoj model... https://www.autodoc.si/rezervni-deli/upor-ventilator-notranjega-prostora-10965/skoda/rapid/rapid-spaceback-nh1/39231-1-2-tsi
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: Škoda Rapid | Ventilacija kabine na stopnjah 1-4 ne delu

Napisal/-a vipe5s Če maj 31, 2018 8:02 am

Ne, to ni res da kar crkne.
Avto na tester, da se vidijo napake. Potem pa naprej.
Pomoje je samo eden ventilator.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Škoda Rapid | Ventilacija kabine na stopnjah 1-4 ne delu

Napisal/-a nejc1 Če maj 31, 2018 11:49 am

Tukaj zelo verjetno elektronika ventilatorja jebe-ta krmilnik zgoraj, pa ventilatorji sigurno niso trije...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Škoda Rapid | Ventilacija kabine na stopnjah 1-4 ne delu

Napisal/-a pskoda Če maj 31, 2018 1:37 pm

Ventilatorji niso 3je, ampak je samo en za kabino.
Ti imaš problem z krmilnikom, ki regulira stopnje koliko hitro bo ventilator pihal.
Treba ga je popravit oz zamenjat
Lp
 
jurexy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: To jun 04, 2013 6:59 pm

Re: Škoda Rapid | Ventilacija kabine na stopnjah 1-4 ne delu

Napisal/-a jurexy Če maj 31, 2018 11:05 pm

Ok, hvala vsem za odgovore. Javim, ko bom urejal.

Lp
 
Joshy79
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Če sep 21, 2017 12:32 am

Re: Škoda Rapid | Ventilacija kabine na stopnjah 1-4 ne delu

Napisal/-a Joshy79 Pe jun 01, 2018 10:44 am

To maš defekten upor kabinskega ventilatorja.
 
bostianos
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 60
Pridružen: Pe jun 14, 2013 1:45 pm

Re: Škoda Rapid | Ventilacija kabine na stopnjah 1-4 ne delu

Napisal/-a bostianos Po jun 11, 2018 3:56 am

Joshy79 se strinjam s teboj. Tu so šli upori. Ste kdaj menjali kabinski filter? Poznam dosti primerov,ko se niso menjali kabinski filtri in so bili tako zapacani,da se je vse pregrevalo in seveda najprej odpovedo upori. Ponavadi je 4 stopnja vezana direkt na akumulator in ta bi še vedno mogla delovati,če ostale 3 stopnje ne delujejo....
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: Škoda Rapid | Ventilacija kabine na stopnjah 1-4 ne delu

Napisal/-a vipe5s Po jun 11, 2018 10:59 am

Kaj je blo potem krivo?
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 94 gostov