Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
lotko
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: So jun 09, 2012 11:38 am

Piskanje in lučka za motor

Napisal/-a lotko Po jun 04, 2018 10:14 am

Gre za Audija quattro 2.0 tdi, 150 konjskih moči, letnik 2013. Prižgala se je tista oranžna lučka za motor, tester je pokazal napako na egr ventilu in sicer premajhen pretok skozi ventil. Po prvem brisanju napake se je le ta znova pojavila že po dveh dneh vožnje. Mehanik je že prvič dejal, da je najbrž zapacan egr venil, zato sem z avtom naredil kakšnih 150 bolj "grobih" km, torej da sem ga malo bolj pognal v obrate. Tedaj lučka sama od sebe ugasne, si rečem ja sigurno je krivo tisto vsakdanje jutranje jajcanje v službo slabih 15 km, ko se avto ravno segreje in ga ugasnem. Tedaj je bilo kakšen teden vredu nato pa spet, lučka za motor. Dogovorim se z mehanikom, da bi očistil egr. Vzame ga dol in vidi, da je povsem lep, pravtako so svetle cevi, torej zapacan ni. Pobriše napako in spet je bilo mir nekaj dni, potem pa se dogovorim z drugim možakarjem, ki dela tudi čipanje in ostale posege v elektroniko. Namreč rekel sem si, da je najbolje, da bi blindiral egr ventil in je mir za vedno. Pridem k njem in takoj ko se vsede v avto priklopi tester mi reče, da ta zvok ni pravi zvok in, da nekaj piska nekje pri motorju.. In res odpremo pokrov motorja in ob rahlem dodajanju plina se sliši nek zvok, kakor da nekje uhaja zrak in ta hudič res piska. Spomnim se, da se je enkrat od doma z avtom odpeljala punca in sem bil na dvorišču in sem slišal nek piskajoč zvok, ki je prihajal nekje iz izpuha, kajti najbolj se je slišal, ko je z avtom speljala. Egr ventila, mi ni hotel izbrisati, svetoval je, da naj dvignemo avto in pregledamo vse cevke, izpuh itd. Avto peljem k mehaniku, da ga pregledajo in ne ugotovijo nič, mehanik celo reče, da se malo turbina sliši.. Medtem se je lučka spet prižgala, peljem se domov, spet malo bolj na grdo in lučka spet sama ugasne.

Zanima me, če je možno da bi bilo to piskanje kot posledica, da nekje uhaja oz. vleče zrak? Lahko piska sam egr ventil?
 
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 705
Pridružen: Po maj 28, 2007 12:38 pm
Kraj: kamnik

Re: Piskanje in lučka za motor

Napisal/-a pocesnkII To jun 05, 2018 6:08 am

Kupi maksi bril in pošpricaj po ceveh ki vodijo okili egr ja in izpuha. če pušča na strani kjer egr sesa svinjerijo izizpuha bo le to potegnil vase in bo spremenil zvok. tako boš našel kje spušča. Je pa fino to delati ko je motr haden da se nedimi preveč ko špicaš po izpuhu,....
Diagnostika in servis osebnih ter tovornih vozil ->PM
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Piskanje in lučka za motor

Napisal/-a ojnica To jun 05, 2018 8:19 am

brake cleaner ;) ;)
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 562
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Piskanje in lučka za motor

Napisal/-a AssKicker To jun 05, 2018 10:29 am

V egr ventilu je nadtlak (motor z prisilnim polnjenjem na eni strani lopute, na drugi je pa itak izpuh, kar je ponovno nadtlak), tako da špricanje z raznimi vnetljivim spreji nebo obrodilo sadov.
 
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 705
Pridružen: Po maj 28, 2007 12:38 pm
Kraj: kamnik

Re: Piskanje in lučka za motor

Napisal/-a pocesnkII To jun 05, 2018 11:28 am

Si že probal?
Jaz sem jih na ta način kar nekaj rešil.... verjemi deluje
Diagnostika in servis osebnih ter tovornih vozil ->PM
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 562
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Piskanje in lučka za motor

Napisal/-a AssKicker To jun 05, 2018 11:59 am

Sem ja, in ni bilo nič. Čez čas se je pokazalo, da spušča pred egr ventilom, ko je okolica postala črna.
 
lotko
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: So jun 09, 2012 11:38 am

Re: Piskanje in lučka za motor

Napisal/-a lotko To jun 05, 2018 5:48 pm

In kako ste potem rešili zadevo?
 
lotko
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: So jun 09, 2012 11:38 am

Re: Piskanje in lučka za motor

Napisal/-a lotko Ne jun 17, 2018 7:29 pm

Napake še nismo rešili: koda napake P040100 insufficient flow

Lučka ugasne sama po parih dneh..

Mogoče kdo ve, če je rahlo piskajoč zvok odzadaj iz izpušne cevi normalen pojav, ali ne? Zvok sem posnel in ga prilagam: https://drive.google.com/open?id=1x8rP_ ... z5RYD1iZVf

Imam pa še en posnetek na katerem se sliši to piskanje ob dodajanju plina: https://drive.google.com/open?id=1jqIeq ... XDa2POG9o_
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 33 gostov