Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
bigbada
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: To jun 05, 2018 9:54 pm

Avto kar ugasnil med vožnjo - Opel Kadett

Napisal/-a bigbada To jun 05, 2018 9:55 pm

Imam bolj stari avto. Opel Kadett letnik 1990. Torej skoraj bo 30 let star. Lepo ohranjen pa vse laufa že leta in leta....

Se mi je pa dvakrat zgodilo, da se mi je avto kar ugasnil medtem ko sem se peljal. Enkrat pred 3 meseci in zdaj pred parimi dnevi spet. Torej peljem se proti semaforjem in naenkrat se avto kar ugasne (kot da bi obrnil ključ), seveda avto še naprej se pelje.. ga ustavim ob strani in spet ponovno prižgem in vse normalno dela. Medtem, ko se mi je "ugasnil" oz. karkoli se je zgodilo pa so se spodaj pokazale rumene lučke.. Mislim da je bilo za olje narisano pa elektrika(strela oz. nekaj takega)... Nisem popolnoma ziher...

Kaj bi to lahko bilo? To se mi je sedaj dvakrat zgodilo v 3 mesecih.. Drugače pa vse normalno vmes, kot da ni bilo nič. Olje je bilo menjano pred kratkim in je na vsakih 10.000km pa vedno gledam če je dovolj notri med min in max in dolivam. Nekako dvomim, da bi tole bilo krivo kaj od olja? Verjetno se avto potem niti ne bi več vžgal ali pač? Kaj bi lahko bilo še drugi krivec?
 
1992Diavolo1992
Novinec
 
Prispevkov: 319
Pridružen: Pe sep 13, 2013 6:49 pm

Re: Avto kar ugasnil med vožnjo - Opel Kadett

Napisal/-a 1992Diavolo1992 To jun 05, 2018 10:47 pm

Olje nima nic s tem. Nekaj v zvezi z elektroniko ga heca, koliko je pac ima :D
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Avto kar ugasnil med vožnjo - Opel Kadett

Napisal/-a Firediver Sr jun 06, 2018 4:50 am

Nisi napisal za kateri motor gre.
Pri tako starem avtomobilu je elektronika še najbolj trpežna v primerjavi s sodobnimi avtomobili. Kontrolke se vedno prižgejo ko ti avto ugasne.

Za začetek preveri črpalko goriva (in rele) da ne izgubi napajanja med delovanjem, pa zadeve okoli vžigalnih tuljav.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
horex2
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Po mar 19, 2018 10:16 am
Kraj: trbovlje

Re: Avto kar ugasnil med vožnjo - Opel Kadett

Napisal/-a horex2 Sr jun 06, 2018 5:50 pm

cinšpula...
poglej, če jo imaš dobro pritrjeno,če skače pa objemki je verjetno prebita...
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Zodd in 30 gostov