Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
camel123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr jun 06, 2018 10:37 am

Peugeot 3008 1.6 Hdi - čuden zvok

Napisal/-a camel123 Sr jun 06, 2018 11:18 am

Pozdrav,
že kakšne tri mesece opažam, da hladen avto pri speljevanju oz. v nižjih prestavah in obratih (ca. 1200-1700) spušča neke čudne zvoke. Zvok je podoben klenkanju, kot bi prepogibal oz. tolkel po "plehu". Poleg tega pa je avto dokaj nemiren in trokira. To se dogaja samo prvih 1-2 km, potem naprej pa deluje normalno. Pred 4000km (150.000) sem naredil velik servis, kjer mi je mehanik predlagal pregled injektorjev (šob). Na testu se je izkazalo, da so šobe padle na vseh testih (3/5 parametrih). Ker imam avto šele pol leta in ga nameravam imeti še nekaj časa, sem se v upanju, da odpravim "klenkanje" odločil zamenjati šobe. Sprva se mi je zdelo, da je problem rešen, sedaj pa spet opažam enake težave. Avto se drugače vozi normalno, ne javlja nobene napake, vendar pa me zelo moti ta zvok, saj se mi sanja ne, kaj bi to lahko bilo. Najbolj sem razočaran, ker se kljub investicijo težave niso odpravile. V primeru, da je kdo že imel podobne težave oz. pozna problem bi prosil za kakšen nasvet, da ne bom spet hodil k mehaniku in zapravljal za razne teste, ki na koncu ne bodo pokazali nič pametnega.

gre za Peugeot 3008, 1.6. Hdi, 82KW, letnik 2012, prevoženih 154.000km

hvala in lp,
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: format, Google Adsense [Bot] in 26 gostov