Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Nermal
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: So jun 09, 2018 9:58 pm

Smart For Two in izguba moči na motorju

Napisal/-a Nermal So jun 09, 2018 10:13 pm

Pozdravljeni,

Sem ponosni lastnik Smart For Two/Coupe (451), letnik 2007. Kupil sem rabljenega leta 2014 z 77000 prevoženimi kilometri. In razen z občasnimi težavami z lambdo, ki sem jo nato zamenjal z drugo, drugih večjih težav nisem opazil na avtu.
Pred tednom dni, pa mi je avto nenadoma med vožnjo po mestu začel izgubljati moč, ter kljub pritiskanju na padal za plin, je avto izgubljal pri pospeševanju, in sem ga do doma še komajda ga ohranjal pri normalni hitrosti. Vmes se je še prižgala tudi rumena kontrolna lučka za motor, ki mi je nato OBD skener pokazal na napako na O2 senzorju (P0134). Avto mi po vžigu normalno deluje, ampak po 5-10 sekundah začne izgubljati na obratih do takšne mere, da začne že avto malo 'skakati' in da se bo vsak čas ugasnil. Občutek je kot da bi ga nekaj dušilo, in kljub pritisku na plin, avto popolnoma izgubi pri moči in postane nevozen. Potem sem na avtu odvil obe lambdi in jih očistil s sprejem za čiščenje senzorjev, ampak težava še vedno prisotna. Nato sem z avta odvil in odstranil kar celi katalizator, ter poskusil ponovno vžgati, ampak to 'skakanje' in zvok, kot da avto nekaj duši, je še vedno prisotno. Pregledal sem že tudi zračni filter, toda tu brez uspeha. Nič več sreče nimam tudi pri avtomehanikih, saj živim blizu mesta, kjer Smart avtov ne vidiš tako pogosto na cesti, in zaradi tega tudi mehaniki niso najbolj zadovoljni oz. usposabljani za popravilo mojega avta.
Ker mi že zmanjkuje idej, kaj bi lahko bilo točno krivo, se obračam na vašo pomoč. Avto ima sedaj že 97000 prevoženih kilometrov, in če je to res ali samo govorice, naj bi pri okoli 100000 kilometrih začel motor že odpovedati.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Smart For Two in izguba moči na motorju

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne jun 10, 2018 1:28 pm

Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Nermal
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: So jun 09, 2018 9:58 pm

Re: Smart For Two in izguba moči na motorju

Napisal/-a Nermal Ne jun 10, 2018 1:55 pm

Sem že poiskusil in ne pomaga.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Smart For Two in izguba moči na motorju

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne jun 10, 2018 3:09 pm

Si odklopil lambdo, probal brez, če so isti simptomi ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Nermal
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: So jun 09, 2018 9:58 pm

Re: Smart For Two in izguba moči na motorju

Napisal/-a Nermal Ne jun 10, 2018 4:44 pm

Sem probal brez lambde in celo tudi brez katalizatorja in filtra za zrak. Pa so še vedno iste težave.
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3149
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Smart For Two in izguba moči na motorju

Napisal/-a joztom Ne jun 10, 2018 11:17 pm

Lambda pove, da je z izgorevanjem nekaj narobe. Zastonj jo 1000x zamenjaš. Če vstopa napačna mešanica, je razlog podtlačni regulator ali pretočni senzor, kar pač ima. Tako pa ga zaliva in raziskujete v napačni smeri. Mogoče pa črpalka bencina ni OK?
Zdaj grem še v TecDoc, da vidim, kaj je vgrajeno:
Kot prvo, spet vprašanja nepismenih, ki ne navedejo tipa avta, Smart 1.0 je v treh variantah, klasika, turbo in Brabus!!!

vgrajen je v 1.0 senzor Facet 10.3227 (Copex v Šiški)

najprej si ga izposodi, pa potem zamenjaj, če je kaj bolje.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 30 gostov