Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
bostianos
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 60
Pridružen: Pe jun 14, 2013 1:45 pm

Kompresor klime psa group

Napisal/-a bostianos Po jun 11, 2018 5:06 am

Zdravo.

Obračam se na vas oziroma,če je kdo imel podobno težavo s kompresorjem za klimo za vozila Psa grupe. Torej Citroeni in Peugeoti imajo iste kompresorje. Težava je naslednja in potrebujem samo vaše mnenje: torej moja partnerka ima vozilo P307 hdi,ki ji je nehala delovati klima. Sva jo napolnila v Mb pri Vorsan-u in je delala dva dni nato pa prenehala. Avto odpeljema nazaj in mehanik pove,da je nekje spustila in da bo mogel preveriti test tesnjenosti in bolj je sumil na hladilnik,ker baje so pri Psa grupi zelo problematični in radi puščajo. Nato sem malo bral po drugih tujih forumih,da gredo rade tudi sklopke za kompresor,da se zapikajo.
Ko je motor hladen se sliši cviljenje ležaja,ko se pa ogreje pa preneha. Hvalabogu za Youtube,sem šel gledat posnetek,kako deluje sklopka in nato preveril še na vozilu. Seveda sklopka sploh ne funkcionira,se ne vrti,ko vklopim klimo.
Sem šel na spletno stran silux,ki ima še najbolj ugoden v ceni ta kompresor in mene gospod sprašuje,da lahko kupim samo sklopko in ne ves kompresor.
To je sedaj tisto kar vas sprašujem kako ste vi to uredili oziroma mnenja ali naj kupim komplet kompresor ali samo sklopko. Avto bi še moja vozila vsaj cca.2 leti.

Lp
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Kompresor klime psa group

Napisal/-a Firediver Po jun 11, 2018 6:18 am

Če ti je klima delala dva dni in je nehala zaradi puščanja - zakaj bi ti sploh menjal kompresor ali sklopko kompresorja? Bi rad zapravljal denar za brezveze, ker je pač to feler, ki si ga prebral na forumu?

Naj se naredi test puščanja in potem bo potrjeno, kaj je dejansko šlo k vragu.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
bostianos
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 60
Pridružen: Pe jun 14, 2013 1:45 pm

Re: Kompresor klime psa group

Napisal/-a bostianos Po jun 11, 2018 6:33 am

Ne,gledal sem v ta kompresor in če vklopim klimo,bi se ta sklopka mogla vrteti,ta pa miruje,se pravi da je fuč...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Kompresor klime psa group

Napisal/-a Firediver Po jun 11, 2018 6:39 am

Si pomislil, da kompresor ne deluje zaradi zaščite, ker je premalo hladilnega plina v sistemu - zaradi puščanja?

No ja, ti kar kupi...prej ali slej boš sicer odpravil napako, samo veliko novih rezervnih delov boš imel na lagerju.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
bostianos
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 60
Pridružen: Pe jun 14, 2013 1:45 pm

Re: Kompresor klime psa group

Napisal/-a bostianos Po jun 11, 2018 6:44 am

No firediver,sicer nimam pojma kako ta stvar deluje,ampak če noter ni plina,torej kompresor pol ne deluje ali kako???
Samo to vprašanje še plis :)
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Kompresor klime psa group

Napisal/-a Firediver Po jun 11, 2018 7:12 am

Bom pisal počasi, da boš razumel.

Vedno se felerja lotiš od najbolj verjetne do najmanj verjetnega vzroka za okvaro.
Mehanik je pri tvojem avtomobilu ugotovil puščanje hladilnega sredstva in predlagal test puščanja sistema.
Zakaj? Ker je ugotovil, da v sistemu ni dovolj hladilnega sredstva.
Ker ni dovolj hladilnega sredstva tudi kompresor ne deluje, ker nima kaj komprimirati. No, lahko bi delal na suho, ampak bi se uničil. In bi tako zaradi premalo hladilnega stredstva moral zraven puščajoče instalacije (najbolj verjeten vzrok) menjati še kompresor.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
bostianos
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 60
Pridružen: Pe jun 14, 2013 1:45 pm

Re: Kompresor klime psa group

Napisal/-a bostianos Po jun 11, 2018 7:24 am

Thx za razlago...
Pozabil sem še napisat,da kljub temu bom naredil test puščanja,sem že zmenjen glede tega. Zakaj sem prvo sam sumil zakaj bi bil prvo kompresor,zato ker ko je mašina hladna se sliši cviljenje,ko se zagreje se umiri. Sicer velik servis je bil narejen pred pol leta,torej je bilo vse menjano. Zato sem prvo sumil na kompresor,pač nisem pa vedel,da če ni plina,da kompresor ne deluje. Bom videl kaj bo ugotovil mehanik,morda imaš prav Firediver lahko je vzrok kje drugje.
Lp
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3148
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Kompresor klime psa group

Napisal/-a joztom Po jun 11, 2018 10:31 am

Vsi avti imajo Delphi ali Sanden kompresorje in njihove električne sklopke. Klima je simpl stvar za mojstre (Lindič, Beja, Avtotehnika Domžale itd.). Najprej se na novo nafila klima, če prideš tja s prazno, obvezno dodajo barvilo, ki ga sicer plačaš, je pa drugo polnjenje plina po poravilu, ponavadi zastonj. Ko ugotovijo vzrok in mesto puščanja to popravijo in zadeva je BP. Noro nabavljanje delov brez glave je mimo in sigurno najdražje.
Je pa drug problem, pred popravilom je potreben dogovor, ker, če popravilo pride pol vrednosti avta, je verjetno to za pretehtati. Meni so napovedali ceno 850€, pa se vozim z odprtim oknom, pa je. Kaj pa včasih, ko nismo imeli klime. To je žal socialna varianta. Menjava hladilnika (200€), sušilca (100€), kompresorja (450€) je bolana investicija v stara j***a 14 let.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Kompresor klime psa group

Napisal/-a RedBaron Po jun 11, 2018 2:31 pm

No, obstaja se kaj drugega kot sanden in delphi...

Pri 14let starem avtu je precej odvisno, kateri avto je in v kaksnem stanju je, ter kako dolgo ga nameravas imeti. Se pa strinjam, da investicija hitro doseze vrednost avta. Ampak se vedno je ceneje, kot menjava avta :)

Avtor teme navaja, da cvili lezaj, verjetno gre za lezaj jermenice sklopke, ki se ga da zamenjati.

Tudi ce je res v okvari sklopka, ne rabis menjati cele, ampak se ponavadi dobi samo navitje.

Seveda pa najprej odpravit netesnost. Mogoce se bo potem pokazalo, da je ostalo OK
 
sonce123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Po maj 11, 2015 11:45 am

Re: Kompresor klime psa group

Napisal/-a sonce123 To jun 12, 2018 6:26 pm

Poglej na Autodoc. Jaz kupujem skoraj vse dele pri njih. Njihove evidence so sicer., bolj tko... :huh: Vedno jim pošljem mail po oddaji naročila, da preverjo če res paše del. Za večino avtomobilov je cena hladilnika 40 eur, kompresorja 180 eur in sušilnika 15 eur. Zelo dragih firm se ti ne splača vgrajevat v zelo star avto.
 
bostianos
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 60
Pridružen: Pe jun 14, 2013 1:45 pm

Re: Kompresor klime psa group

Napisal/-a bostianos So jun 16, 2018 1:23 pm

No se vračam nazaj in napišem kaj je bila sploh težava....
Začelo se je poletje in s tem tudi višje temperature,avto pripravljamo za boj proti vročini in s tem tudi vsi preverimo delovanje klimatskega sistema.

Zakaj to pišem: pišem vam,da tisti kateri so iz Mb.ali iz okolice,da se v veliki meri izogibajte serviserja Vorsan....

Kot ste že prebrali moj prvi post o težavi,da mi je model nafilal klimo in mi je nato spustila v roku enega dne...in mi model pove,da nekje uhaja plin in bo treba preverit. Že čudno mi je bilo,ko je govoril,kakśno težavo ima PSA grupa s temi hladilniki oz.kondenzatorji in mi je nazadnje še pokazal stari hladilnik od Citroena,ki je bil zanič.
Ker pa je začel tudi govoriti o kompresorju,da je lahko tudi to pokvarjeno,ker sem mu povedal,da nekje cvili in s prstom pokazal tudi nanj. Povedal je naj avto pripeljem zvečer tja in bo zadevo uredil.

Grem iz firbca drugemu serviserju k avto Markovič in mu povem o sledeči težavi, napolnijo plin in stestirajo z uv lučko celoten sistem klimatske naprave in ugotovijo,da nikjer ne pušča in seveda kompresor dela BP. Mi serviser pove,da noter sploh ni bilo plina in da so začeli lokalni serviserji s fintami nategovat folk in mastno kasirat.

Kaj to pomeni??? Model pri Vorsanu je nafilal plin za en dan,vedel je,da se bom vrnil nazaj in mi mutil,kaj je lahko narobe. Bi avto tja pripeljal,in se ga serviser ne bi niti dotaknil,po telefonu bi dobil klic, da je šel po gobe ta del ali oni del. Kaj zdaj???
Rekel bi mu,naj menja del,avto bi tam stal nekje v kotu dva dni,po dveh dneh bi samo napolnil klimo do fulla,potem bi me poklical in povedal,da si naj pridem po avto....plačal bi dvojno polnjenje 100eur,morebiti zamenjava pokvarjenega kompresorja,ki stane 350eur ali hladilnik s ceno 150eur in seveda še delo enih 80eur.
Ampak modelu nisem toliko verjel in sem se hotel še drugje prepričati,če res pušča plin in gospod Vorsan ni sedaj na meni nič zaslužil.

Ps:cvili pa občasno ležaj za alternator,so preverili in zamenjali.

V glavnem k Vorsanu nikdar več....
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Kompresor klime psa group

Napisal/-a nejc1986 So jun 16, 2018 1:30 pm

Hvala za info...

Ja,vcasih je fajn zadevo prespati oz.povprasati še za drugo mnenje kaksnega drugega serviserja.

Samo da ste zrihtali
 
Robi-77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Pe avg 01, 2014 6:37 pm

Re: Kompresor klime psa group

Napisal/-a Robi-77 So jun 16, 2018 2:41 pm

bostianos je napisal/-a:napolnijo plin in stestirajo z uv lučko celoten sistem klimatske naprave in ugotovijo,da nikjer ne pušča in seveda kompresor dela BP. Mi serviser pove,da noter sploh ni bilo plina in da so začeli lokalni serviserji s fintami nategovat folk in mastno kasirat.


Edin nekaj mi ni jasno. Klima je prej delala, potem je nehala delat, sistem nikjer ne pušča, ampak plina pa tud in blo notri? Kako je pa prej delala, a kar brez plina? Ni mi jasno, da ni blo nič narobe, ampak klima pa tud in delala?
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Kompresor klime psa group

Napisal/-a esem So jun 16, 2018 3:08 pm

Pač je počasi spustila tik pod prag kjer kompresor (in kllima) neha delat, nato jo je napolnil tik nad prag (in pričakoval nadaljnje zaslužke, ko pade spet pod prag)
 
bostianos
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 60
Pridružen: Pe jun 14, 2013 1:45 pm

Re: Kompresor klime psa group

Napisal/-a bostianos Ne jun 24, 2018 4:58 pm

Ne,klima se je spraznila,moja je tretji lastnik in očitno je nista nikoli še polnila prvi ali drugi lastnik in je bil čas za ponovno polnjenje...To sva šla uredit k Vorsanu,zato sem vam napisal,da naju je hotel nategnit s finto,kot sem vam jo opisal...Klimo sva dala napolnit po eni uri pridema po avto in samo pove za znesek polnjenja brez računa...Stalo je 40€ vse skupaj....
Se moja vozi in drugi dan tarna,da ji več ne piha hladno in seveda greva nazaj. In bluzi da se je spraznila...in da bo treba preverit in zamenjat morebitni okvarjen del...Ker pa mi ni dalo miru,sem pa šel k drugemu in ugotovijo,da je s klimo vse ok....

To je sedaj za tistega,ki ne razume,kaj sem hotel v predzadnjem postu povedat....

No klima sedaj dela BP...za ostale pa samo jim hočem sporočiti,da je Vorsan nategun....

Lp.
 
bostianos
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 60
Pridružen: Pe jun 14, 2013 1:45 pm

Re: Kompresor klime psa group

Napisal/-a bostianos Ne jun 24, 2018 5:04 pm

Vorsan mi ni napolnil do fula plina noter,ampak za čajno žličko samo...tako nategujejo folk....
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 47 gostov