Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
lukarrr
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: To jun 19, 2018 5:10 pm

Seat Leon 1.6 bencin letnik 2005, pomoč pri odpravi napake

Napisal/-a lukarrr To jun 19, 2018 5:28 pm

Iščem dober servis za starega Seat Leona. Avto ima zamenjane že skoraj vse možne senzorje, loputa je stara 3 leta, nova lambda sonda, ampak še vedno ga serje...

Ko je avto segret, ko je zunaj lepo in vroče vreme, avto v prostem teku rad crkne, če pa že ne, mu vrtljaji nihajo precej hitro od slabih 500 - 1000 rpm. Med vožnjo je ja avto še vedno odziven in dobro potegne, sploh je med vožnjo brez težav. Težave se ponavadi pojavijo, ko pri nizki hitrosti stisnem sklopko in skoraj po pravilu crnke pri počasnem ostrem zavijanju v desno... recimo ko hočem zaviti iz ceste na dovoz domov. Če je vklopljena klima, so težave sicer še prisotne ampak avto ne crkne, ker vrtljaji nikoli ne padejo pod mejo zaradi klime.

Prižge se tudi lučka check engine, in javlja napako, da je na banki 1 prešibka mešanica goriva. Ko je napaka resetirana, avro nekaj dni dela takorekoč brezhibno, ampak baje računalnik daje bolj bogato mešanico goriva po resetiranju.

Če ima kdo kako idejo, kaj narediti, ali pa lahko priporoča dobrega serviserja, se toplo priporočam. Sem iskal že po forumu, pa so vsi posti na podobno temo precej stari (več kot 10 let) in niso več aktualni.

Hvlala za pomoč!
 
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 705
Pridružen: Po maj 28, 2007 12:38 pm
Kraj: kamnik

Re: Seat Leon 1.6 bencin letnik 2005, pomoč pri odpravi napa

Napisal/-a pocesnkII Sr jun 20, 2018 5:29 am

je sonda original ali kopija? če je kopija jo vrži v smeti in kupi original. Se je loputa za gaz skaliblirala ko se je menjavala?
Za test lahko izklopiš sondo in boš videl kako avto dela. Druga varijanta je tudi da je slaba guma med loputo za gas in filtorm
Diagnostika in servis osebnih ter tovornih vozil ->PM
 
lukarrr
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: To jun 19, 2018 5:10 pm

Re: Seat Leon 1.6 bencin letnik 2005, pomoč pri odpravi napa

Napisal/-a lukarrr Če jun 21, 2018 4:57 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



hvala za odgovor.

sonda je NGK. ne vem, kako je bilo z loputo, ampak avto je 2 leti po menjavi lopute delal brezhibno. sam se sicer ful ne spoznam kaj dosti na mehankarijo, mi je pa moj mehanik, ki je do zdaj zelo dobro opravljal svojo nalogo, rekel, da je dihtunga čisto dobra. Morda veš, kje poservisirat avto, pa da me ne bodo nategnili... o original servisih sem slišal cel kup kitik, od tega, da goljufajo, do tega, da ne vedo, kaj delajo.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2189
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Seat Leon 1.6 bencin letnik 2005, pomoč pri odpravi napa

Napisal/-a limas Če jun 21, 2018 5:18 pm

Najti dobrega in poštenega serviserja, ki je sposoben odkriti napako in zamenjati samo okvarjen del, je vsako leto težje.
Nisi napisal od kod si? In kako naj ti svetujemo za servis?
Ljubljanski konec premore dva-tri dobre nepooblaščene serviserje za folcvagen. Temo najdeš z uporabo iskalnika.
 
lukarrr
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: To jun 19, 2018 5:10 pm

Re: Seat Leon 1.6 bencin letnik 2005, pomoč pri odpravi napa

Napisal/-a lukarrr Če jun 21, 2018 6:19 pm

sem iz maribora, ampak glede na to, da sem do zdaj servisiral v grosupljem, in mi ga nekako noben ne zna popraviti, sem pripravljen peljat avto tudi k jerebu, ali pa še dlje za odpravo te težave, če ne bo šlo drugače. V mariboru na porscheju so mi svetovali, da glede na to, da gre za precej specifično težavo, naj ga peljem prav na servis za seat. oni bi mi znali servisirati samo splošne stvari, specifične pa samo za VW in škodo.
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov