Nasveti in napotki ter povpraševanja...
 
Teksni
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: To jul 03, 2018 7:28 am

Skoda octavia 1.9 tdi pregrevanje

Napisal/-a Teksni To jul 03, 2018 7:37 am

Lep pozdrav. Pred priblizno 1 letom sem kupil skodo octavio 1.9tdi 2005 letnik. Nikoli nisem imel tezav s pregrevanjem bil sem z njim v avstriji naredil po 400 km dnevno prez problema. Pred peiblizno pol meseca mi je zacela puscat hladilna tekocina. Kupil sem tesnilec za killer in od takrat naprej se avto pregreva. Zamenjav sem killer termostat, vodno crpalko, skratka use ampak avto se se kar pregreva. Je malo bolje ce vozim pocasi se avto ne pregreva, sem sel zadnjic po avtocrsti 130kmh tam nekje 10km,brez problema. Ko pa prehitro pospesujem ali pa grem v klanec se avto zacne mocno pregrevati. Ko se avto zacne pregrevati neha pihat vroc zrak v kabino. Kaj bi lahko bil vzrok? Hvala za odgovore
 
Uporabniški avatar
pocesnkII
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 705
Pridružen: Po maj 28, 2007 12:38 pm
Kraj: kamnik

Re: Skoda octavia 1.9 tdi pregrevanje

Napisal/-a pocesnkII To jul 03, 2018 11:48 am

Zabil si vodne kanele z tesnilacem.....

tesnilac je največja bedarija kar jih je, če kiler pušča se ga zamenja!!!
Diagnostika in servis osebnih ter tovornih vozil ->PM
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1273
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Skoda octavia 1.9 tdi pregrevanje

Napisal/-a mevden To jul 03, 2018 2:05 pm

Moj fotr ma enako octavio, ravno pred nekaj meseci se je tudi njemi avto grel in potem je mehanik ugotovil da je šla dihtunga na glavi. Ko smo to zamenjali in še par drugih zadev ko je že odprto je stvar spet kot se zagre. 1.9 tdi in digtunga na glavi je baje kar pogosta težava.

Seveda najprej preveri hladilnik.
 
Teksni
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: To jul 03, 2018 7:28 am

Re: Skoda octavia 1.9 tdi pregrevanje

Napisal/-a Teksni To jul 03, 2018 3:50 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



Ja tudi na to sem pomislil. Koliko pa ste dali za popravilo?
 
Joshy79
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Če sep 21, 2017 12:32 am

Re: Skoda octavia 1.9 tdi pregrevanje

Napisal/-a Joshy79 To jul 03, 2018 5:00 pm

Jao ljudje... a vam je res tako težko dati 50eu za neoriginalen hladilnik? A veš koliko te bo sedaj stalo če ti je ta tesnilec zadihtal vodne poti v motornem bloku ali glavi? To močno pregrevanje pa ti lahko povzroči še en kup resnih problemov z motorjem.
Če bi ti šla dihtunga na glavi, potem bi ti še naprej zmanjkovalo hladilne tekočine, a ker nisi napisal da ti nivo hladilne tekočine še vedno pada, potem ni problem v tesnilu glave, ampak si z tem tesnilcem zadihtal vodne kanale...
Vrni se na Popravila in okvare na vozilih

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Musicman in 146 gostov